Imamet: Facebook con ne mekat studentet myslimane


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Imamet: Facebook con ne mekat studentet myslimane

  Receta Gatimi  700 imame te mbledhur ne qytetin Kediri ne Indonezi kane arritur ne perfundimin se rrjeti social Facebook perben kercenim per studentet myslimane.

  Faqja ne internet e gazetes “Jakarta Globe” shkruan se imamet fajesojne Facebook-un per corientimin e studenteve dhe shprehin shqetesim se pjesemarrja ne aktivitetet e ketij rrjeti, mund te coje ne mekat. Indonezia eshte shteti me popullsine me te madhe myslimane ne bote dhe interesimi per Facebook-un ketu eshte rritur me shpejtesi.

  Imamet thone se popullariteti i tij mund te nxise flirtimet online dhe marredheniet jashtemartesore. "Pjesemarrja ne Facebook mund te coje ne kontakte qe nxisin deshirat seksuale, qe nuk u lejon islami”, tha nje zedhenes i shkolles islamike Lirboyo.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po kio eshte rracizem nuke eshte e dreite?

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk eshte faji Facebook-ut, po atyre thjesht po u zgjohen deshirat e fshehura dhe te ndrydhura. Kane gjetur nje mundesi per t’u shprehur…

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  E ca faji paska FB ketu, perkundrazi po i jep mundsin studenteve te tregojn karakteret e tyre qe perfaqsojn ne te vertet.Duhet me i then ktyre Imameve qe njerzit sjan robot dhe smund ti mbajn mbyll me zor.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Pjesemarrja ne Facebook mund te coje ne kontakte qe nxisin deshirat seksuale, qe nuk u lejon islami
  Hajde gjeje anen ketu! Po "islami" nuk mendon se po mohon te drejtat elementare?

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  nuk habitem jo, ne per 50 vjet na ish e ndaluar te lexonim libra melankolike te kohes te romanticizmit sepse prishnin ndergjegjien e rinise komuniste, ja dhe keta nje arsye te tille kane. Duan ti mbajne injorante se keshtu ju shkelin te drejtat me me lehtesi.l

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Hajde gjeje anen ketu! Po "islami" nuk mendon se po mohon te drejtat elementare?

  E pra, kėto gjėra nuk i shikojnė ata. Sa mbrapa qė janė akoma kėta njerėz.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Duhani nė shtatzani, "mėkat" i madh
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-01-2013, 08:04 PM
 2. Myslimanė apo tė krishterė nuk ka mė rėndėsi
  Nga Erinaa nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-05-2012, 01:32 PM
 3. Planifikues dhe Organizues Javor per Studentet
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2012, 06:51 PM
 4. Britani, studentet e kolegjit seks te zhurmshem
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 05:20 PM
 5. Rebelohen studentet, sulmohet menaxheri i Petroliferes
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2007, 05:23 PM