Serbi, video shokuese ne nje qender rehabilitimi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Serbi, video shokuese ne nje qender rehabilitimi

  Receta Gatimi  Autoritetet ne Serbi kane nisur hetimet pas publikimit te nje videje shokuese ne nje qender rehabilitimi te perdoruesve te droges. Pamjet jane filmuar nga nje video amatore dhe jane publikuar ne revisten “Vreme”.
  Nje person qellohet me lopate disa here ne trup dhe me pas me grushta dhe shkelma ne fytyre. Behet fjale per nje qender rehabilitimi te drejtuar nga Kisha Ortodokse serbe, qe ndodhet prane Novi Pazar. Kisha Ortodokse Serbe refuzon te komentoje kete video, edhe pse duket qarte se ne dhomen ku ushtrohet dhune ka ikona.
  Drejtuesit e qendres thone se praktika te tilla rrahjesh jane pjese e nevojshme e terapise per perdoruesit e droges dhe per kete eshte marre dhe miratimi i prinderve te pacienteve.

  Nje ish-pacient tregon se ishte pjese e terapise qe pacientet te mblidheshin te gjithe ne rreth dhe te shihnin teksa njeri prej tyre rrihej dhunshem nga prifterinjte dhe stafi i kishes me rrip, thupra, dru dhe gjithcka tjeter. Mjetet e dhunes perfshinin cdo lloj objekti qe ketyre personave u zinte dora. Peshkopi Peranovic, sipas deshmitarit, rrihte me mire nga te gjithe dhe duart i kishte vazhdimisht me gjak, pasi praktikonte artet marciale.

  Pas publikimit te videos mjeke dhe psikiater deklaruan se dhuna fizike nuk mund te ndihmoje ne rehabilitimin e personave qe kane varesi nga droga. Monitorues qeveritare te te drejtave te njeriut thone se kjo qe pane nuk ishte terapi, por akt kriminal.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e KamiKaZ
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Eh :S po boheh gjithcka valla ...

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  mir ti behet serbia na don te keqen pse mos ti dojme edhe te te keqen

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk e kuptoj se cilet jane ata prinder qe pranojne qe femija e tyre te rrihet ne te tilla menyra. Edhe shteti duhet ta mbylle nje qender te tille rehabilitimi, qe vetem e tille nuk mund te quhet ne kete rast.

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  eshte skandale

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Video shokuese ( +18 )
  Nga daku323 nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 15-02-2011, 06:32 PM
 2. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-01-2011, 03:52 PM
 3. Luani kafshon njeriun (Video shokuese)
  Nga Erdi nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 10:04 PM
 4. Madonna kėrcėnohet me vdekje nė Serbi
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-08-2009, 01:57 AM