Irani ndalon qasjen nė Facebook nė prag tė zgjedhjeve presidenciale


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Irani ndalon qasjen nė Facebook nė prag tė zgjedhjeve presidenciale

  Receta Gatimi
  Qeveria iraniane shkurtimisht e ka ndaluar qasjen nė Facebook pėr disa ditė para zgjedhjeve presidenciale nė kėtė vend, njofton agjencia iraniane e lajmeve.

  Me kėtė hap qeveria, gjoja, dėshiron tė parandalojė mundėsinė qė kandidati reformist Mir Hossein Mousavi ta shfrytėzojė kėtė faqe shoqėrimi online pėr fushatė tė tij.

  Nga Facebook ka ardhur paralajmėrimi nė tė cilin thuhet se janė tė dėshpėruar me njė ndalesė tė tillė, posaēėrisht kur votuesit cdo ditė e mė shumė kėrkojnė informata pėr zgjedhjet dhe kandidatėt nė internet, Nga Teherani, megjithatė ende nuk ka ardhur asnjė koment nė lidhje me kėtė veprim.

  Facebook aktualisht ka 175 milionė pėrdorues nė mbarė botėn. Iranianėt tė cilėt tentojnė t’i qasen kėtij rrjeti online ndeshen me porosinė nė tė cilėn shkruan: "Qasja nė kėtė faqe nuk ėshtė e mundur".

  Mir Hossein Mousavi, ish kryeministėr iranian, ėshtė njėri prej konkurrentėve tė mė tė fortė tė presidentit aktual Mahmoud Ahmadinejad nė zgjedhjet e ardhshme. Faqja e tij nė Facebook ka mbi 5.000 adhurues.

  Qasja nė Facebook nga Irani sėrish ėshtė rikthyer pas disa orėve ndėrprerje.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Sa te cuditshem qe jane njerezit.
  Megjithate, mbyllja e faqes eshte me keq per ate qe e mbylli. Njerezit qe perdorin facebook-un do e marrin inat dhe nuk do e votojne.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Franca ndalon reklamimin e Facebook dhe Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-06-2011, 09:46 PM
 2. Kina bllokon qasjen nė rrjetin profesional Linkedin
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 02:58 PM
 3. Rusia dhe Irani ndalojnė Shėn Valentinin
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-02-2011, 02:57 PM
 4. Facebook parashikues i zgjedhjeve ?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 10:51 AM
 5. Irani thotė se ka gjetur metodėn anti-STUXNET
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2010, 09:57 AM