Dhjetėra viktima nga shpėrthimi nė Pakistan


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Dhjetėra viktima nga shpėrthimi nė Pakistan

  Receta Gatimi

  Dhjetėra viktima nga shpėrthimi nė Pakistan  23 persona janė vrarė dhe dhjetėra janė plagosur nga shpėrthimi
  Zyrtarėt pakistanezė njoftojnė se 23 persona janė vrarė dhe mbi 250 tė tjerė janė plagosur nga shpėrthimi i njė autobombe tė vendosur pranė ndėrtesės sė njė rajoni policie nė Lahore.

  Policia thotė se mjeti i mbushur me lėndė shpėrthyese ishte hedhur nė erė nga njė person vetėvrasės.

  Zyrtarėt thanė se persona tė armatosur kishin hapur zjarr nga njė automjet qė kaloi pranė ndėrtesės sė rajonit tė policisė. Kur policia iu pėrgjigj zjarrit, automjeti shpėrtheu duke dėmtuar disa ndėrtesa.

  Dy persona janė arrestuar. Askush nuk e ka marrė pėrsipėr pėrgjegjėsinė pėr sulmin, por militantėt talebanė kanė kėrcėnuar se do tė hakmerren pėr ofensivėn aktuale tė qeverisė nė veri-perėndim tė vendit.

  Televizionet lokale kanė transmetuar pamje tė ndėrtesės sė shkatėrruar tė rajonit tė policisė dhe dėmtimeve tė rėnda nė mjediset pėrreth.

  Dėshmitarėt thonė se ekipet e ndihmės sė shpejtė vazhdojnė tė nxjerrin tė plagosur nga rrėnojat dhe njė korrespondent i BBC-sė thotė se numri i viktimave mund tė rritet.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk e kuptoj se c'perfitojne duke bere shperthime te tilla.
  Gjynah per ata qe e perjetojne.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nnccncn As une vet se kuptoj se per qfare arsye bejn ksi shperthime a mos fitojn ndoni gje apo qka phaaa Gjynah aty mbyten shum femi

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po ata jane te besuart e allahut dhe bejene te tilla gjera

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pakistan, kanibalja vret tė shoqin dhe i gatuan mishin
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2011, 09:01 PM
 2. Shperthimi i nje ylli do te ndrise Token dy jave
  Nga smocking2 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 01:20 PM
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-03-2009, 03:34 PM
 4. Ukrainė, dhjetėra tė vdekur nė minierė
  Nga carolina nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2007, 03:48 AM
 5. Shperthimi ne Prishtine, behen te njohur emrat e viktimave
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-09-2007, 08:48 AM