Tirane, helmohen 50 studente maqedonas


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    26

    Tirane, helmohen 50 studente maqedonas

    Receta Gatimi    Rreth 50 studente shqiptare te Maqedonise jane helmuar ne shkaqe ende te papercaktuara qarte nga mjeket e Spitalit Ushtarak te cilet kane shtruar urgjentisht pjesen me te madhe te tyre.

    Studentet i thane policise se kishin darkuar ne nje prej “fast food”-ve ne afersi te stadiumit “Qemal Stafa”, kur u kane filluar tu shfaqen te vjellat si edhe momente te panikut si pasoje e dridhjeve te shpeshta te trupit.

    Policia e cila shkoi menjehere ne vendin e ngjarjes pas informacionit te marre ka bere edhe transportimin e tyre drejt Spitalit Ushtarak.
    Mjeket thane se gjendja e tyre eshte nen kontroll dhe askush nuk paraqet rrezik per jeten, por pjesa me e madhe e tyre duhet mbajtur nen kujdesin spitalor.
    Mjeket ende nuk kane bere te ditur shkaqet e ketij helmimi.
    Policia tha se ka filluar menjehere hetimet ne lidhje me kete ngjarje dhe se ka kontaktuar me institucionet e tjera perkatese per te marre te dhena ne lidhje me analizat mjekesore te studenteve, si edhe analizat e ushqimit qe tregtohej ne lokalin ku studentet kane darkuar.
    Studentet e helmuar jane nxenes te vitit te trete te shkolles se mesme nga komuna e Kercoves ne Maqedoni.

  2. #2
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    26

    Helmimi i studenteve nuk ka ardhur nga ushqimi    Helmimi i 50 te rinjve shqiptare nga Maqedonia duket se ka ardhur jo nga konsumi i ushqimit ne fast-food, por nga lodhja, pijet alkoolike dhe nga perzierja e ushqimeve te ndryshme gjate turit te tyre kater ditor.
    Ne Institutin e Shendetit Publik jane duke u bere analizat te cilat do te verifikojne shkakun qe solli probleme shendetesore tek ky grup te rinjsh.

    Por deri ne perfundim te analizave lokali ku kane darkuar te rinjte, te cilet kane konsumuar pica dhe pije freskuese do te qendroje i mbyllur.

    Studentet e helmuar jane nxenes te vitit te trete te nje shkolle te mesme nga komuna e Kercoves ne Maqedoni.

  3. #3
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    32
    Sherim te shpejt! Sigurisht nuk e ve ne dyshim qe do kete qene ndonjegje e skaduar apo e pregatitur prej kohesh.

  4. #4
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    26
    Kam iden dhe jam i sugurt se keto studentet qe vijn nga kosova etj ne Shqipri per vizit hardallosen pak dhe perdorin dhe substanca narkotike.

  5. #5
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Vendndodhja
    A, A
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    12
    po po paten perdorur nga ato lloi gjerat mire i behet

  6. #6
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    Pothuajse gjithmone, sa here vijne ne Shqiperi studente nga Kosova apo Maqedonia, u ndodhin gjera te tilla. Goxha koincidence. Me behet qejfi qe jane jashte rreziku.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Fėrgesė Tirane
    Nga Lirenti nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-10-2013, 10:16 PM
  2. Windows 8 Pro falas per nxenes dhe studente
    Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-08-2012, 03:22 PM
  3. Borė nė Tiranė
    Nga PinkPrincess nė forum Life Style
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-02-2012, 05:24 PM
  4. Gjeniu maqedonas, paraqitet sėrish nė skenė
    Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 24-05-2010, 08:05 PM
  5. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-09-2009, 06:10 PM