Barcaleta per te qeshur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 6 123456 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 111
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Barcaleta per te qeshur

  Receta Gatimi

  Ishin kafshet e pyllit dhe kishin ndertuar nje banjo me muzike nga brenda.

  U fut luani brenda dhe mbasi maroi pune doli dhe i tha te tjereve:

  - Ah sa mire qe ishte me muzike!

  Nje dite u fut brenda ariu dhe kafshet e tjera e pane qe po u vononte shume dhe i hapen deren e banjos.

  Mbasi i hapen deren e banjos pane qe ariu ishte ne kembe me doren ne zemer dhe banjo ishte bere shume pis. Ariu me nerva i tha:

  - Po ju tani e gjetet me vene himnin e flamurit ee?!!!!

  --------------------------------------------------------------------------------------------------


  Ishte nje grua ne shtepi e vetme dhe papritur i ra dera dhe mbasi shkoi ta hapte pa qe ishte nje nga te dashurit e saj dhe kur e pa i tha:

  - Po ti c'fare don ketu?

  - Te solla nje shishe vere te mire- i tha

  - Mire po ik shpejt se mund te me vije burri nga casti ne cast- i tha gruaja- por ra dera pa ikur i dashuri i saj nga shtepia.

  - Shpejt fshihu poshte krevatit- i tha ajo- dhe mbasi hapi deren pa qe ishte i dashuri i dyte i saj.Gruaja i tha

  - Po ti c'fare don ketu?

  - Te solla nje pule per te ngrene- i thote ai

  Mire i thote gruaja por tani dil se do me vi burri tani, por pa dale akoma i dashuri i saj ra dera prap.

  - Shpejt fshihu te frigoriferi i thote

  Mbasi hap deren sheh qe ishte i dashuri i trete i saj

  - Po ti c'fare bgen ketu - i thote

  - Asgje vetem erdha per te te pare- i thote ai dhe ra prap dera

  - Fshihu te ballkoni- i thote ajo- se eshte burri im

  Mbasi ajo hap deren sheh qe ishte burri i saj dhe i thote me habi:

  - Po ti pse erdhe kaq heret?!

  - Doja te rrija pak me ty- i thote

  - Shume mire- i thote gruaja- dhe meqe ti je treguar kaq i mir sot zoti do te beje nje dhurate

  - C'fare dhurate?- i thote burri

  Gruaja ben gjasme sikur i kerkon nje shishe vere zotit dhe del i dashuri i saj poshte krevatit.

  - E sheh?- i thote gruaja- dhe burri me habi i thote

  - Qenka e pabesueshme, por po ndonje gje per te ngrene mund te na jpni o zot?- thote burri- dhe del i dashuri tjeter nga frigoriferi dhe i jep pulen.

  Burri me gruan po darkonin dhe i dashuri tjeter qe po rrinte ne ballkon kishte shume ftohte dhe me ne fund hyri brenda nga dritarja dhe ju drejtua burrit:

  - Ej ka thene zoti doni ndonje gje tjeter??
 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Te lezetshem, po kjo e dyta ishte me e forte.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  HAhaha shume te forta!

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e klidimcs
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  haha sa per te qeshur!!

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e klidimcs
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Talking Te ndryshme

  Si thuhet anglisht
  "Vjerra ime nuk do vije per darke sot?"
  -Pergjigje:
  "YEEEEEEEEEEEEEEEEEESSS"! 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e klidimcs
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  A e dini pse grate rrine aq gjate ne telefon?
  -Per te mbajtur linjen..

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e klidimcs
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  -Doktor,doktor,me dhembin shume shpatullat!
  Doktori thote:
  -Ju keni nevoje per me shume diell...
  Pacienti hapi syte i cuditur:
  -Doktor,jeni i sigurte per kete po thua?
  -Po ti mua do me mesosh qe kam 30 vjet mjek....
  -Po une...kam 30 vjet roje plazhi...

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e klidimcs
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Pacienti tek mjeku

  -Doktor duhet te jeni gabuar.Ju kerkova dicka per te larguar plotesisht te krruarat dhe jo nje qetesues te zakonshem...
  -i dashur zoteri,gaboheni,pasi kjo ju duhet.Do t'ju jape energji qe te mos lodheni se krruajturi!

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e totra
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  30
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  u sa kom qesh sidomos ajo e linjes dhe e rojes se plazhit

 10. #10
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Te forta fare qekan,qeka i apasionuar aldo24 mbas barsaletave me duket

 11. #11
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte. Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel, se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

  - O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Polici

  Nje polic tek mjeku:

  - Doktor ju duhet te me ndihmoni.Une zbrazem c'do dite ne 5:30

  - Kjo eshte nje gje e mire. C'do njeri duhet te dale jashte cdo dite.

  - Po, por ju nuk me kupruat. Une e bej ne 5:30, por zgjohem ne 7:00.

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Kllouni

  Nje cift po pergatitej per mbremjen e madhe te karnavaleve.

  - Une do te martohem si klloun, - thote burri.

  Dhe e shoqja: - Te lumte!Keshtu te gjithe do te njohin menjehere.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Fustani

  - Cdo dite ime shoqe me kerkon nje fustan te ri.

  -Dhe ti ja blen?

  - Jo. Prandaj ajo ma kerkon cdo dite.


 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Mosha

  Mesuesi: - Na flit per shekspirin. Sipas mendimit tend, ne qoftese ai do te ishte ende gjalle, a do te mbetej njeri i shquar?

  Nxenesi: - Patjeter, sepse ai tani do te ishte 412 vjec.

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Gruaja

  Nje dite nje mik i tij po i thoshte Anjshtajnit: - Si e shpjegoni qe sa ishim te rinj une dhe gruaja ime ziheshim cdo dite ndersa tani qe po vjeterohemi ajo eshte shtruar me shume...?

  Anjshtajni ja kthen me te qeshur: "Gruaja eshte si kepucet qe sa me shume te vjeterohen aq me mire te rrijne ne kembe.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ndryshimi

  Gjate nje dreke te shtruar per nder te tij, Bajroni tha:

  - Cfare ndryshimi! Ketu ne tavoline hapet goja plot, ndersa ne parlament....bosh.


 16. #16
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  shume te bukura keto.....

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Bisedonin dy te panjohur

  - Kur e ndjej qe po me afron gripi vishem trashe rri ne shpi dhe marr prane vetes nje shishe raki.Pas nje ore gjithcka ka mbaruar.

  - Cili gripi? - pyeti tjetri.

  - Jo mo cne, shishja e rakise!

 18. #18
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Pacienti

  I tha mjeku pacientit

  - Duhet ta dish se armiku juaj me i madh eshte alkoli.

  - Mire doktor, po mos doni qe une te tregohem frikacak perpara tij?

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Falenderimi

  - Hape gojen! - i tha mjeku.

  - Shume faleminderit doktor!

  - Po pse me falenderon?

  - Sepse te gjihte me thone: " Mbylle! "

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Djemte

  - Qeni im eshte me i mire se i joti!

  - JO!

  - Bicikleta ime eshte me e mire se e jotja!

  - Jo

  - Mami im eshte me e mire se e jotja!

  - Ah, po. Kete e thote edhe babai im!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 6 123456 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Barcaleta +18
  Nga Arjol nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-03-2014, 09:01 PM
 2. Per te qeshur
  Nga girl08 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 01:59 PM
 3. Barcaleta by vini123
  Nga vini123 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 11:57 AM
 4. Barcaleta mbi bjondet
  Nga girl08 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 25-09-2009, 04:34 PM
 5. Video per te qeshur
  Nga LAKJA nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 02:36 PM

Etiketat pėr kėtė Temė