Dy shqiptare ne “haremin” e Berluskonit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Dy shqiptare ne “haremin” e Berluskonit

  Receta Gatimi  Duket se eshte nje tradite e ketyre viteve te fundit “rekrutimi” i aktoreve, velinave dhe vajzave te bukura nga kryeministri italian Silvio Berluskoni, per festimin e mbremjes speciale te Vitit te Ri ne Sardenje. Ne festen e fundit (Viti i Ri 2009) ka marre pjese adoleshentja Noemi Leticia, si edhe rreth 40 vajza te tjera.


  Por kavalieri ka nje “oborr” te vetin, qe nuk i ndahet ne asnje feste dhe ku bejne pjese edhe dy vajza shqiptare. Deshmite e mbledhura nga gazetaret e te perjavshmes italiane “L’Espresso” jane te gjithe njelloj kur behet fjale per te treguar pjesemarresit e festes, mes te cileve edhe dy fituese te konkursit “Miss Albania” ne Itali.
  Vitin qe shkoi moren pjese 50 vajza, qe kane udhetuar me avione private drejt viles “La Certosa”. Atyre u jane dhuruar bizhuteri, u jane paguar shpenzimet, si dhe kane drekuar me Berluskonin.


  Viti i Ri rrefyer nga “L'Espresso”


  Gjithēka ka nisur me nje vizite me mrekullite sekrete te viles. Me pas dreka ne picerine qe ndodhet ne brendesi te parkut, shoqeruar nga kitara e Apiēellas.

  Pas drekes vjen "kursi i politikes", ne pritje per te vijuar me shopping ne qendrat tregtare te bregdetit, me shpenzimet e te zotit te shtepise. Dita mbyllet me darken tradicionale dhe fishekzjarret e shumte. Kur mengjesin e 31 dhjetorit 2007, vete Silvio Berluskoni u kishte treguar te ftuarave te tij te ardhura nga Roma e Milano me fluturime private, se cili do te ishte programi i dites, 50 vajzat shperthyen ne duartrokitje.

  Nje enderr alla “Pretty Woman”


  Si ne nje enderr alla "Pretty Woman", njeriu me i pushtetshem dhe i pasur i Italise kishte ftuar 50 vajzat te beheshin pjese e tradites se tij, te hanin ne nje tavoline me te dhe te benin blerje te paguara nga portofoli i tij.
  Si ne nje mije e nje net. Ose nese preferoni nje jete prej sulltani. E nese preferoni te kuptoni vertet perse Veronika Lario, duke bere te ditur divorcin e saj fliste per "argetime perandori", per “virgjeresha qe i ofrohen dragoit” dhe per nje vend qe “per shkak te nje alkimie te ēuditshme” i lejon gjithēka kryetarit te vet, nisja mund te behet qe ketu.


  Dhurata dhe varese ne forme fluture


  Seciles prej vajzave i ben gati nje set dhuratash: dy byzylyke ne oniks me forme breshke (simbol i viles Certosa) per kavilje dhe per dore; nje unaze e argjendte; varese ne forme fluture, shenje e njohur tashme, e perdorin jo rralle mikeshat e Kryeministrit; nje unaze dhe nje byzylyk i holle i florinjte. Te gjitha keto dhurata qe kavalieri i nxjerr nga nje thes i vogel duke i tundur.

  Pagesa 1 500 euro ne dite


  Vajzat qeshin dhe argetohen. Shumica prej tyre e shikon kete pjesemarrje si pune. Mes 50 te ftuarave ne vilen “La Certosa”, te pakten 20 prej tyre e kane te garantuar nje shume te perditshme qe shkon 1 500 euro.

  Dhurata deri ne 2000 euro

  Per te gjitha vajzat, para mbremjes se Vitit te Ri eshte organizuar nje vizite ne qendrat tregtare te zones, ku personeli i sigurise se liderit te PDL-se mbulojne shpenzimet e te ftuarave qe mund te shkojne deri ne 2 mije euro. Me t’u kthyer ne vile, vajzat ndahen ne grupe prej pese vetash dhe shperndahen ne zona te ndryshme te viles, ndersa te ftuarat me te aferta per Kryeministrin qendrojne ne shtepine e Paolo Berluskonit, i cili ato dite nuk eshte aty.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po eshte normale po kushe do ti kete vetem berluskoni se ai ka leke po sote kushe ka leke ka zhdo gje

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Bej qejf pa shpenzime…
  Paskan gjetur mire ato 50 femrat. Dhurata, shpenzime dhe qejf pa limit…cdokush do i donte.
  Po cfare merrte Berluskoni ne shkembim????

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Fotot skandal ne Villa Certoza perfundojne ne web

  Pas shume diskutimesh mberrijne edhe fotot. Shkrepjet e realizuara nga Antonello Zappadu ne vilen e famshme Certosa ne maj te vitit te kaluar, perfundojne ne web. Fotot me te detajuara publikohen ne te perditshmen spanjolle "El Pais". Aty duken pese fotot ku shfaqen vajza te bukura, kryeministri italian Silvio Berlusconi dhe te tjere miq te paidentifikuar.

  Te gjitha fytyrat jane te mbuluara, ndersa ne tre prej tyre dallohet vetem fytyra e kryeministrit. Fotot u sekuestruan pasi Berlusconi denoncoi fotografin per dhunim te privacise dhe tentative per mashtrim.

  Foto 2


  Foto 3


  Foto 4

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  skandal! por ky eshte qef ne kuptimin e plote te fjales!

  Thuesh ne faqen "El Pais" jane hedhur ne gjyq per shkelje te privacy!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Berluskonit si duket i pelqen kafeja me krip!
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 12:12 PM
 2. Tv shqiptare
  Nga mistir nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-08-2009, 07:13 PM
 3. Piktura shqiptare
  Nga kuklla nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 06:57 PM
 4. Letėrsia Shqiptare
  Nga Kliton nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-01-2009, 02:30 PM
 5. kodiket shqiptare
  Nga kuklla nė forum Kultura Kombėtare & Botėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-03-2008, 09:31 AM

Etiketat pėr kėtė Temė