Merkato: Levizjet e Lojtareve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 5 FillimiFillimi 12345 I funditI fundit
Rezultatet nga 41 deri tek 60 prej 98
 1. #41
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  City: 140 mijė funte nė javė pėr Tevez

  Receta Gatimi  Manchester City duket tė jetė favoriti kryesor pėr ta transferuar sulmuesin argjentinas Carlos Tevez.
  Sky Sports News” njofton se nė dy ditėt e ardhshme Manchester City, Manchester United, Liverpooli dhe Chelsea do tė fillojnė bisedimet me pronarėt e Tevez pėr mundėsinė e transferimit tė tij. Ndėrkohė mėsohet se do tė pėrfshihet edhe njė skuadėr italiane dhe njė spanjolle, emrat e tė cilave nuk janė bėrė tė njohura.

  Megjithatė, “The Guardian” shkruan se ‘pasanikėt’ janė mė pranė transferimit tė Tevez, pasi qė ata janė pajtuar tė paguajnė 25.5 milionė funte (30 milionė euro) pėr tė fituar shėrbimet e argjentinasit, ndėrkohė qė mėsohet se City do t’i ofrojė Tevezit 140.000 funte nė javė (164.000 euro)- qė ėshtė 75% mė e lartė se paga e tij aktuale.

 2. #42
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Milani kėrkon Eto’o dhe Valdes  “Sport” njofton se trajneri i Milanit, Leonardo, dėshiron tė bėjė pėrforcime nė tė gjitha repartet e skuadrės sė tij, kėshtu qė ai ka kėrkuar nga drejtuesit e klubit tė sigurojnė shėrbimet e dyshes sė Barcelonės, Samuel Eto’o dhe Victor Valdez.


  Javėn e kaluar u spekulua se sulmuesi kamerunas kishte arritur marrėveshje verbale me Rossonerėt pėr tė kaluar nė San Siro si transfer i lirė nė vitin 2010, mirėpo gazeta nga Barcelona shkruan se trajneri i Milanit e dėshiron Eto’o-n qė nė sezonin qė vjen. I njėjti burim pohon se kuqezinjtė dėshirojnė ta sjellin nė San Siro dhe portierin e Barcės, Victor Valdez, kontrata e tė cilit po ashtu skadon nė vitin 2010.

 3. #43
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ishalla Tevezi nuk largohet nga londra eshte nje lojtar i mire dhe i fuqishem qe i duhet manchesterit ndersa milani mendoj se nuk ka nevoje per yje te tjera se ato qe ka i dalin e i teprojne

 4. #44
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Pato dėshiron tė kalojė te Chelsea

  Sulmuesi i ri i Milanit, Alexandre Pato, ka deklaruar se ėshtė i interesuar tė kalojė te Chelsea nėse Blutė dėshirojnė shėrbimet e tij.


  “Ancelotti ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr mua. Ai ėshtė njeriu qė mė solli te Milani dhe mė dha mundėsinė qė tė rritem si lojtar”. “Unė kam kontratė me Milanin, mirėpo do tė isha shumė i interesuar nėse Chelsea kėrkon shėrbimet e mia”, ka thėnė braziliani pėr “Setanta Sports”.

 5. #45
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  City arrin marrėveshje pėr Santa Cruz?  Manchester City ėshtė afėr nėnshkrimit tė marrėveshjes me Blackburn Rovers pėr tė marrė shėrbimet e sulmuesit Roque Santa Cruz.


  Daily Mail shkruan se City ka arritur marrėveshje tė vlefshme 18 milionė funte me Blackburnin pėr tė nėnshkruar me Roque Santa Cruz, derisa kėrkon tė ndėrtojė njė skuadėr qė do tė futet nė top katėrshin e Premier League. Menaxheri Mark Hughes do tė bashkohet pėrfundimisht me sulmuesin tė cilin kishte dashur ta marrė me veti qė verėn e kaluar, kur u largua nga Rovers nė drejtim tė Cityt. Santa Cruz do tė kushtojė 15 milionė funte, ndėrsa pjesa tjetėr do tė jepet nė varėsi tė paraqitjeve tė lojtarit dhe suksesit tė ekipit.

 6. #46
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Chelsea-Pirlo, nisin bisedimet mes klubeve
  Menjehere pasi presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi e ka cilesuar si te “shitshem” mesfushorin Pirlo, Chelsea ka nisur punen per ta marre “regjisorin” ne Londer pas kembenguljes se trajnerit Ancelotti.


  Sipas tabloidit “The Sun”, trajneri e ka bindur pronarin rus Roman Abramovich te nxjerre parate nga arka per te blere lojtarin italian qe mendohet te jete truri i skuadres se re te Chelsea. Eshte e veshtire qe londinezet te japin 30 milione euro per nje lojtar qe po shkon drejt fundit te karrieres, por gjithesesi palet do bisedojne per kete ceshtje.
  Persa i perket merkatos se blerjeve, Milan ka nisur nje ofensive per te marre Fernando Gago nga Real Madrid. Sipas gazetes “El Mundo”, mesfushori argjentinas shihet si pasardhesi i Pirlos dhe pelqehet shume nga Leonardo. Kuqezinjte jane shprehur te gatshem te derdhin 10 milione euro ne arken e Realit per te transferuar ne “San Siro” ish lojtarin e River Plate.

 7. #47
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Merkato “zhurmuese” italiane
  Ne “Serine A” vazhdojne negociatat, nenshkrimet dhe hamendesime te shtypit per levizjet e ardhshme te ekipeve kryesore.

  Ekipi i Romes ne pritje te nderrimit te presidentit nuk eshte aktiv ne merkato dhe flitet shume per afrime dhe largime te lojtareve.
  Nder lojtaret kyc te kryeqytetasve qe mund te largohet eshte Julio Baptista. Sipa gazetes spanjolle “AS” braziliani do te kaloje tek Atletiko e Madridit per 12 milion euro edhe pse nuk eshte ne listen e lojtareve ne shitje. Te njejtin destinacion pritet te kete edhe sulmuesi juventin Davide Trezeguet.
  Nderkohe qe Roma ka nenshkruar nje kontrate kater vjecare me Stefano Guberti, mesfushorin anesor te Barit flitet per nje kalim te sulmuesit austriak Marko Arnautovic nga hollandezet e Twente per te kampionet e Italise Inter ndersa Goran Pandev pasi ka lene Lacion ndodhet mes Juventusit dhe Napolit.

 8. #48
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Real Madrid, gati per “goditjen” e trete
  Kur mendohej se Bayern Munchen mund te vazhdonte i qete rrugen e rindertimit te grupit, rishfaqet hija e Real Madrid per te marre lojtarin me te mire te skuadres, Franck Ribery.

  Kete e konfirmon presidenti i kastiljaneve, Florentino Perez, i cili e ka kthyer serish vemendjen nga talenti francez edhe pse pak dite me pare konfirmoi se cmimi i tij ishte shume i larte per xhepat e Realit.
  Sipas gazetes “AS”, gjate oreve te fundit jane shtuar kontaktet mes perfaqesuesve te dy klubeve por vendimtare mund te jete nderhyrja e keshilltarit te Perez, Zinedine Zidane, i cili ka nje miqesi te ngushte me Ribery. Bavarezet kerkojne 60 milione euro, ndersa Reali ka gati 55 milione por operacioni mund te mbyllet edhe me nje marreveshje te mesme.

 9. #49
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  edhe ribery me duket se drejt realit po shkon, po si dihet se deri pak kohesh ka then qe endrra ime esht te luaj per barcen

 10. #50
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Hamburgu, 6 milione euro per Lorik Canen  Ishte folur shume ditet e fundit, por tashme lajmi eshte bere zyrtar. Skuadra gjermane e Hamburgut i ka bere nje oferte Olimpikut te Marsejes per te marre mesfushorin shqiptar te saj, Lorik Cana.
  Kete e kane bere te njohur shume media franceze, sipas te cilave, oferta e mberritur me ne fund ne zyrat e klubit te njohur francez, me te cilen gjermanet pretendojne te marrin sherbimet e kapitenit te skuadres se Marsejes, eshte gjashte milione euro. Gjithsesi, kjo shume konsiderohet e vogel ne krahasim me ēmimin qe i ka vene klubi shqiptarit: 15 milione euro.
  Megjithate, tashme topi eshte ne fushen e marsejezeve, te cilet me shume gjasa do ta refuzojne kete oferte. Cana konsiderohet si nje idhull per tifozerine e “Velodrome” dhe ndarja e tij me kete skuader do te jete e veshtire. Por, ne fundin e sezonit ai nuk e ka fshehur per asnje moment deshiren per te nderruar ambient.
  Ambiciet e tij jane Bundesliga dhe Premier League. Sipas informatave te shtypit te djeshem francez, edhe Liverpuli vazhdon ta mbaje nen vezhgim kapitenin shqiptar te Marsejes.

 11. #51
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Chelsea pėrgatit ofertė tė majme pėr Riberyn  "Sunday Express" njofton se Chelsea do t’i ofrojė 59 milionė euro Bayern Munichut, pėr tė fituar shėrbimet e anėsorit francez, Franck Ribery.
  Ribery ėshtė njėri nga lojtarėt mė tė kėrkuar nė treg aktualisht, ndėrsa Blutė duhet tė konkurrojnė me Real Madridin, Manchester Unitedin dhe Barcelonėn pėr ta transferuar francezin nė Stamford Bridge.

  Megjithatė, paraprakisht Chelsea duhet tė bindė skuadrėn bavareze qė tė heqė dorė nga ylli kryesor i skuadrės, pasi qė deri mė tani drejtuesit e Bayernit kanė pohuar se Ribery nuk ėshtė nė shitje.

 12. #52
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Ofertė "stratosferike" pėr Samuel Eto
  Presidenti i Barselonės, Huan Laporta kė bėrė publike se skuadra e tij nga Manēester City, ka marė njė ofertė konkrete pėr transferimin e sulmuesit kamerunas Samuel Eto.


  Nėse eventualisht do tė realizohej njė transfer i tillė, atėher ky do ishte transferi mė i shtrenjtė nė historin e futbollit. Laporta ofertėn e City, pėr futbollistin 28 vjeēar, kontrata e tė cilit me “Barsėn” i skandon vitin e ardhshėm, e ka qujatur ofertė "stratosferike".

  "Eto para tij ka njė ofertė stratosferike nga Manēester City, e cila ofertė do ta bėnte futbollistin mė tė shtrenjtė nė botė. Ai dėshrion tė mbetet nė Barselonė, por ėshtė e vėshtirė tė refuzohet njė ofertė e tillė”, ka thėnė Laporta. Transferin mė tė shtrenjtė nė botė, kėtė muaj e realizoi Reali i Madridit, i cili pėr Kristiano Ronaldon, “djajve” u pagoi dėmshpriblim prej 94 milionė euro.

 13. #53
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Cruz mund tė kalojė te Fiorentina  Javėn e ardhshme sulmuesi argjentinas, Julio Cruz, do tė jetė lojtar i lirė, pasi qė i skadon kontrata me Interin, ndėrsa zikaltrit nuk dėshirojnė t’ia vazhdojnė kontratėn.
  Kėshtu, 34-vjeēari do tė kalojė nė njė skuadėr tjetėr, ndėrsa Fiorentina ėshtė shumė e interesuar pėr shėrbimet e sulmuesit.

  Edhe pse mė herėt u spekulua se skuadra e Panathinaikosit ėshtė pranė transferimit tė Cruz, “Sky Sports Italia” njofton se grekėt tani dėshirojnė tė tėrhiqen nga oferta e tyre.

 14. #54
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Manēesteri, 60 euro milionė pėr Agueron  Shtypi anglez pohon se “djajtė” janė gati tė plotėsojnė kėrkesat e Atletikos sė Madridit
  Manēester Junajtid flitet se ėshtė gati tė pagujė 60 milionė euro pėr tė marrė Serxhio Agueron nga Atletiko e Madridit, kėtė verė. Sulmuesi argjentinas nuk ka qenė shumė nė formė sezonin qė mbaroi, por konsiderohet si ndėr mė tė talentuarit nė Europė dhe Junajtid dėshiron ta ketė nė “Old Trafford”. Megjithatė, klubi i Atletikos ka thėnė se nuk pranon oferta mė tė ulėta se klauzola e largimit pėr Agueron dhe Forlanin. Gazeta “Marca” shkruan se qė prej largimit tė Kristiano Ronaldos, Junajtid ėshtė i gatshėm tė paguajė 60 milionė euro pėr tė marrė Agueron. Klubi anglez ka marrėdhėnie tė mira me kompaninė IMG, qė negocion marrėveshjet pėr lojtarin argjentinas. Me sa duket, lojtari nuk ėshtė kundėr transferimit nė Manēester dhe do tė ishte zėvendėsimi ideal pėr Kristiano Ronaldon dhe Karlos Tevezin. Argjentinasi Tevez pritet tė shkojė te Manēester Siti, duke krijuar boshllėk te Junajtid, qė ka nevojė pėr njė sulmues tė ri. “Djajtė e Kuq” planifikojnė tė bisedojnė me klubin spanjoll pėr njė ulje ēmimi, por nėse Atletiko nuk heq dorė nga ēmimi i klauzolės, mendohet se Junajtid ėshtė i gatshėm tė paguajė 60 milionėt e kėrkuar. Presidenti i Atletikos ka thėnė: “E di qė disa klube tė mėdha europiane janė tė interesuara pėr Agueron. Kam folur me menaxherėt e lojtarit dhe mė kanė thėnė se ai do tė jetė me ne sezonin qė vjen. Por nėse ai dėshiron tė largohet dhe dikush kėrkon ta blejė, e ka tė qartė se sa duhet tė paguajė. Nuk kam ēfarė tė bėj nėse vetė lojtari dėshiron tė largohet”.

  Miliarderi arab shumė pranė Portsmuthit
  Miliarderi nga Abu Dabi, Sulejman al‑Fahim, planifikon tė pėrfundojė me sukses marrėveshjen pėr blerjen e skuadrės sė Portsmuthit brenda dy javėve tė ardhshme, ka shkruar dje gazeta “Arabian Business”. Al‑Fahim do tė bisedojė me tifozėt e skuadrės nė Londėr mė 11 korrik, duke u treguar planet e tij pėr skuadrėn. Fahim, anėtar i bordit drejtues tė “Abu Dhabi United Group for Development and Investment”, qė bleu Manēester Sitin vjet, ka thėnė se negociatat ishin nė vazhdim e sipėr dhe se ai shpresonte tė kryhej gjithēka nė muajin korrik. Futbolli, njė industri me profil tė lartė dhe me famė, ėshtė marrė nė shėnjestėr nga bizensmenėt arabė nė kėtė kohė krize pėr investitorėt perėndimorė. Emiratet e Bashkuara Arabe janė eksportuesi i tretė nė botė i naftės dhe nė Abu Dabi kontrollohen 90 pėr qind tė rezervave tė kėtij shteti. Falė ēmimeve tė larta tė naftės, Abu Dabi, i ka investuar paratė jashtė vendit pėr ta bėrė mė tė larmishme ekonominė e vet.

  Njė “skuadėr e rėndėsishme” kėrkon Adebajorin!
  Menaxheri i Emanuel Adebajorit ka pohuar se “njė skuadėr shumė e rėndėsishme” ka kontaktuar me tė pėr sulmuesin e Arsenalit, por ka shtuar se nuk ka ende interesim nga Ēelsi ose Manēesteri. Spekullimet mediatike angleze thonė se Arsenali ia ka ofruar lojtarin Milanit dhe Interit pėr tė shmangur mundėsinė qė ai tė pėrfundojė te Ēelsi. Klubi londinez i Abramoviēit u pėrpoq ta blinte edhe vjet Adebajorin dhe ardhja e Anēelotit nė krye tė kėsaj skuadre i ka shtuar zėrat se Adebajor mund tė luajė pėr Ēelsin. Junajtid ka shprehur interesimin e vet, sipas mediave, por menaxheri i lojtarit, Stefan Kurbis, thotė se rivalėt e Arsenalit nuk janė bėrė tė gjallė. “Deri mė sot nuk kam dėshmi qė mund tė thonė se Ēelsi ose Manēesteri janė tė interesuar pėr tė”, ka thėnė Kurbis. “Dihet qė Anēeloti e pėlqen kėtė lojtar dhe tentoi ta ēonte te Milani vjet, por deri mė sot Ēelsi nuk na ka kontaktuar. Nuk kemi ndonjė telefonatė as nga Milani as nga Anēeloti. Njė tjetėr skuadėr na ka kontaktuar, skuadėr shumė e rėndėsishme, por nuk mund tė shtoj mė shumė”. Kurbis ka konfirmuar se nuk ka pasur takime me Milanin dhe se ka besim se trajneri Venger i Arsenalit nuk dėshiron ta shesė lojtarin e vlerėsuar nė 25 milionė stėrlina. “Nuk ėshtė zhvilluar asnjė mbledhje me Milanin pėr Adebajorin dhe nuk kam marrė ndonjė telefonatė prej tyre. Kjo nuk do tė thotė qė Adebajori ėshtė nė shitje pėr tė rregulluar gjendjen financiare tė Arsenalit. Kam folur me Vengerin dhe nuk ma pėrmendi diēka tė tillė”.

 15. #55
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Benzema nėnshkruan me Real Madridin  Vetėm disa orė pasi mohoi se kishte arritur marrėveshje me Real Madridit, pėr tė hequr dorė nga shėrbimet e sulmuesit Karim Benzema, Olimpique Lyon del me njė deklaratė krejt ndryshe, duke konfirmuar se marrėveshja nė fakt ėshtė arritur.


  Nė deklaratėn e fundit tė lėshuar nė faqen zyrtare tė klubit, thuhet se sulmuesi do t’i kushtojė Realit 35 milionė euro pėr fillim, e cila nė varėsi tė paraqitjeve tė lojtarit do tė mund tė shkojė deri nė 41 milionė.

  “Disa ditė mė herėt, Karim Benzema e kishte informuar presidentin Jean Michel Aulas se ai dėshironte t’i bashkohet Real Madridit, qė ka qenė gjithmonė klubi i dytė i preferuar pas Lyonit. Por kjo ndodhi mė herėt se qė ėshtė pritur”, thuhet nė deklaratė.

  “Olimpique Lyon ka pranuar vendimin e Benzema dhe negocioi pėr kushtet e transferimit, tė cilat i kanė kėnaqur tė dyja palėt”, shtohet mė tej.

  Benzema ėshtė pėrforcimi i katėrt i Realit kėtė sezon, pasi te klubi mbretėror tashmė kanė arritur dy ish-futbollistėt mė tė mirė nė botė, mesfushorėt Kaka dhe Cristiano Ronaldo, si dhe mbrojtėsi Raul Albiol.

 16. #56
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Interi transferon Mottan  Pas angazhimit tė Diego Militos, Interi ka konfirmuar transferimin e lojtarit tjetėr nga Genoa, Thiago Motta.


  Njoftimi pėr arritjen e marrėveshjes ndėrmjet zikaltėrve dhe Genoas pėr transferimin e ish-mesfushorit tė Barcelonės, ishte arritur mė herėt, mirėpo tė mėrkurėn ėshtė zyrtarizuar transferimi, me ē’rast Motta ka nėnshkruar deri nė vitin 2013.

  “Klubi i Interit me kėnaqėsi njofton se Thiago Motta ėshtė zhvendosur nga Genoa nė Giuseppe Meazza dhe ka nėnshkruar kontratė katėrvjeēare”, shkruan nė deklaratėn zyrtare tė Nerazzurėve.

 17. #57
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Owen nėnshkruan me Manchester United!  Kampioni i Ligės Premier, Manchester United, ka kompletuar transferimin sensacional tė Michael Owen.Sulmuesi anglez, i shoqėruar nga lėndimet sė fundi, mbeti pa kontratė nė fund tė qershorit, kur skadoi marrėveshja e tij me Newcastle United, dhe nuk vonoi shumė dhe ai gjeti njė top-klub.

  Owen do tė nėnshkruajė marrėveshje dyvjeēare me Manchester United, gjatė tė cilės periudhė raportohet se do paguhet pėr aq sa do tė vlejė.

  “Michael ėshtė njė sulmues i klasit botėror me njė rekord tė dėshmuar golashėnues dhe kjo kurrė nuk qenė e dyshimtė”, ka thėnė Sir Alex Ferguson.

  “Sapo fillova bisedat me klubet tjera, tė mėrkurėn mė telefonoi Sir Alex dhe mė ftoi pėr mėngjes tė nesėrmen, kur mė tha se dėshiron tė nėnshkruajė me mua. U pajtova pa menduar dy herė”, ka thėnė Owen.

  “Ėshtė njė rast fantastik pėr mua dhe dua ta shtrėngoj kėtė rast me tė dy duart. Tash do tė bėhem lojtar i Manchester United dhe jam me fat qė tashmė njoh shumė lojtarė atje. Mė ka munguar para-sezoni vitin e kaluar, dhe jam i kėnaqur qė do tė filloj nga dita e parė kėsaj here”, ka shtuar anglezi.

 18. #58
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Chelsea do tė ofrojė 60 milionė funte pėr Paton  Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka zhvilluar biseda me pronarin e klubit, Roman Abramovich, ku janė diskutuar edhe transferet e mundshme tė klubit londinez.


  Sipas Corriere dello Sport, takimi ėshtė zhvilluar nė njė prej jahteve tė Abramovich dhe rusi ka komunikuar me italianin nė gjuhėn angleze.

  Dyshja kanė biseduar pėr planet e Ancelottit pėr nėnshkrimin e ri, portierin e Middlesbrough, Ross Turnbull, si dhe pėr arritjen e fundit nga CSKA Moska, anėsorin Yuri Zhirkov.

  Abramovich po ashtu ka siguruar Ancelottin se ai do tė bėjė gjithēka qė mundet pėr tė transferuar Alexandre Paton nga Milani.

  Raportohet se miliarderi e ka garantuar Ancelottin se ėshtė i gatshėm tė ofrojė 60 milionė euro pėr brazilianin.

 19. #59
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  sbesoj se do lejn dhe paton te iki drejtuesit e milanit sepse sot ne stervitjen e pare te ekipit kishte shum kontestime nga tifozet dhe kjo ishte nje gje shum e rrall per milanin

 20. #60
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  deri tani mbreti i merkatos esht Perezi, sot ne fb nje shok shum per te qeshur kishte postuar: real madrid merr edhe PADRE PIO bashke me JESUS, dmth qe vetem kto kan ngel pa i ble reali

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lėvizjet dhe gjestet
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 09:22 PM

Etiketat pėr kėtė Temė