Merkato: Levizjet e Lojtareve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 4 nga 5 FillimiFillimi 12345 I funditI fundit
Rezultatet nga 61 deri tek 80 prej 98
 1. #61
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: United nėnshkruan me Gabriel Obertan

  Receta Gatimi  Kampioni i Ligės Premier, Manchester United, ka pohuar se ka angazhuar futbollistin e Bordeaux, Gabriel Obertan.


  Futbollisti i Bordeaux, Gabriel Obertan, ėshtė pėrforcimi i tretė pėr Sir Alex Ferguson kėtė verė, pasi talenti francez ka nėnshkruar marrėveshje katėrvjeēare me ekipin nga Old Trafford.

  Anėsori 20-vjeēar do t’i kushtojė Manchesterit 3 milionė funte, ndėrsa ka nėnshkruar marrėveshje katėrvjeēare e cila do ta mbajė atė nė Old Trafford deri mė 30 qershor 2013.

  “Gabriel ėshtė njė lojtar tė cilin e kemi ndjekur disa vite, por pėr shkak tė programit tė tij tė edukimit pėrpjekjet tona pėr ta sjellė kėtu gjithmonė janė shtyrė. Jemi tė ngazėllyer qė e kemi atė kėtu, pasi ai ėshtė njė perspektivė e jona. Ne dėshirojmė tė sjellim lojtarė tė rinj dhe t’i zhvillojmė ata, dhe do ta shohim atė nė Gabriel gjatė dy viteve tė ardhshme”, ka thėnė Sir Alex Ferguson nė njė deklaratė nė faqen zyrtare tė klubit.

 2. #62
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Pennant kalon nė Zaragoza  Real Zaragoza ka kompletuar transferimin e Jermaine Pennant, pasi arriti marrėveshje me anėsorin, kontrata e tė cilit me Liveproolin skadoi nė fund tė sezonit.

  Ish-i riu i Arsenalit i kaloi testet mjekėsore me klubin spanjoll mbrėmė dhe nėnshkroi marrėveshje trevjeēare, pėr tė ndihmuar Zaragozėn e rikthyer kėtė sezon nė Primera Division.

  “Dėshiroja tė vij nė Spanjė dhe kisha oferta tė rėndėsishme nga shumė klube tjera tė Evropės, por dėshirova tė kaloj nė Zaragoza. Vėrtet dua tė filloj sa mė shpejt qė ėshtė e mundur dhe tė kem njė sezon tė mirė”, ka thėnė anglezi.

  Pennant pjesėn e dytė tė sezonit tė fundit e kaloi i huazuar te Portsmouth, pasi nuk arriti tė luftojė pėr vend nė formacionin e parė tė Benitez.

 3. #63
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Sampdoria nėnshkruan me Zaurin  Trajneri i ri i Sampdorias, Luigi Del Neri, ka nėnshkruar me mbrojtėsin e Lazios, Luciano Zauri, nė formė huazim njėvjeēar me mundėsi ta blejė atė tė plotė nė fund tė sezonit tė ardhshėm.

  “Sampdoria dėshiron t’ju komunikojė se ka nėnshkruar pėrkohėsisht me Luciano Zaurin nga Lazio me mundėsi ta blejė atė nė sezonin e ardhshėm”, thuhet nė deklaratėn e klubit.

  Sezonin e fundit italiani e kaloi te Fiorentina si i huazuar.

  Sampdoria po ashtu ka bėrė tė ditur se ka forcuar skuadrėn edhe me njė lojtar tjetėr, Matteo Lanzoni, i cili po ashtu i ėshtė bashkuar ekipit si huazim nga Mantova.

 4. #64
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Chelsea me mega-ofertė pėr Ibrahimovicin  Chelsea ka njoftuar se do tė bėjė njė ofertė marramendėse prej 60 milionė funtesh (70 milionė euro) pėr sulmuesin e Interit, Zlatan Ibrahimovic.
  Pėrveē shumės sė parave, Blutė do tė ofrojnė edhe shėrbimet e dy lojtarėve qė kėrkohen nga Interi, Ricardo Carvalho dhe Deco, dhe kjo duket tė jetė njė ofertė e cila vėshtirė do tė refuzohet nga skuadra zikaltėr.

  “Jam i vetėdijshėm se Chelsea dėshiron shėrbimet e mia dhe ėshtė mjaft joshėse. Chelsea ėshtė njėra nga skuadrat mė tė mėdha nė Evropė, ndėrsa Liga Premier ėshtė njėra nga ligat mė tė mira nė botė”, ėshtė cituar Ibra nga “News of The World”.

 5. #65
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Une ne nje web sod e lexova qe Mourinjo kishte then
  ''Aktualisht kemi mė shumė futbollistė sesa duhet. Ėshtė e vėshtirė tė stėrvitėsh 28-30 lojtarė pasi krijohen probleme. Pėr ibrahimovic dhe Maicon nuk do ketė probleme pasi ata do qėndrojnė me ne” tha Mourinho.
  Por me ket mega ofert ndoshta dhe shkon

 6. #66
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Cana arrin marrėveshje me Hamburgun  Mesfushori kosovar Lorik Cana nė sezonin e ardhshėm do tė jetė pjesė e ekipit tė Bundesligės, Hamburg.

  Marrėveshja ėshtė arritur sot pasdite nė mes drejtuesve tė Olimpique Marselle dhe Hamburgut dhe shqiptari do t’i kushtojė ekipit gjerman 7.4 milionė euro.

  Hamburg po ashtu ka pranuar kushtet e kėrkuara nga mesfushori kuqezi, i cili ka nėnshkruar kontratė pesėvjeēare me klubin gjerman.

  Cana edhe mė herėt pati thėnė pėr Le Parisien se ėshtė nė prag tė kalimit nė Bundesliga, por se kishte opsion edhe Anglinė dhe Italinė.

  “Ka shumė gjasa pėr mua tė luaj nė Hamburg. Ne duhej ta finalizonim marrėveshjen kėtė fundjavė, por shkoi mė gjatė. Opsion ėshtė edhe Evertoni, nė Angli, qė ėshtė njė klub shumė i mirė. Po ashtu ka edhe zgjidhje tė tjera, sidomos nė Itali”, pati thėnė shqiptari.

  Lajmi mbetet tė konfirmohet edhe nga vetė klubet. Nė pozitėn e Lorik Canės, Marseille tashmė ka angazhuar njė lojtar tjetėr, Stephane M’bia.

 7. #67
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Manchester City nėnshkruan me Tevez
  Ekipi i Manchester Cityt ka arritur marrėveshje me sulmuesin argjentinas Carlos Tevez pėr kushtet personale dhe shumė shpejtė e do tė pėrfundojė i gjithė tregimi.

  “Manchester City ėshtė i kėnaqur qė mund t’ua pėrcjellė lajmin se ka arritur marrėveshje me Carlos Tevez rreth mundėsisė qė ai tė kalojė nė City. Kushtet personale me 25-vjeēarin janė arritur dhe marrėveshja ėshtė miratuar nga Liga Premier dhe Asociacioni”, thuhet nė publikimin e Cityt.

  “Me kalimin e testeve mjekėsore Tevez do tė nėnshkruajė marrėveshje pesėvjeēare dhe do tė takohet me bashkė-lojtarėt e tij nė turneun nė Afrikėn e Jugut. Ai do ta mbajė fanellėn me numėr 32”, shkruhet mė tej nė deklaratė.

 8. #68
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  “Marca”: Pirlo tek Chelsea  Ekipi londinez i Chelsea-t ka ofruar 18 milion euro per mesfushorin i Milan Andrea Pirlo i cili pritet qe shume shpejt te kaloje ne Angli.

  “Kontaktet e shpeshta mes Milan dhe Chelsea ditet e fundit kane arritur ne nje perfundim per kalimin e Andrea Pirlo per tek blute kundrejt 18 milion euro qe do t’i duheshin Milanit per blerjen e sulmuesit te Sao Paolos, Hernanes”- shkruan gazeta spanjolle “Marca”.
  Keshtu sipas mediave spanjolle mesfushori italian mund te bashkohet me trajnerin Ancelotti ne Londer, por duhet pritur edhe reagimi i klubeve per lajmin e dhene ne shtypin spanjoll.

 9. #69
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Barcelona blen Maxwell  Barcelona ne faqen e saj zyrtare komunikon arritjen e akordit me skuadren italiane te Interit per te marre sherbimet e Maxwell.


  Inter do te perfitoje nga kjo marreveshje rreth 5 milion euro ndersa klubi katalanas ben me dije se bisedimet do te mbyllen me shifren e 4.5 milion eurove me klauzolen e 500 mije euro ne saje te objektivave te arritura nga lojtari.

  Ne rast te perfundimit me sukeses te bisedimeve mbrojtesi brazilian Maxwell do te ishte blerja e pare e “blaugrana” ne kete merkato.

  Barcelona ndryshe nga rivalet te Real Madrid qe kane shpenzuar nje shifer prej 220 milion eurosh, nuk ka kryer akoma blerjen e pare ne kete merkato.

 10. #70
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: Lucio futbollist i ri i Interit  Mbrojtėsi i Bayern Munichut, Lucio, nė sezonin e ardhshėm do tė jetė lojtari i kampionit tė Serie A, Interit.


  Lajmin e ka zbuluar vetė menaxheri gjeneral i Bayernit, Uli Hoeness, ndėrsa kjo ėshtė pohuar edhe nė faqen zyrtare tė klubit gjerman.

  “Pas njė qėndrimi pesėvjeēar nė Bayern Munich, kapiteni i Brazilit, Lucio, do tė largohet nga qyteti i Munichut dhe do tė transferohet te kampioni i Italisė, Inter. Tė enjten, bordi vendosi ta prishė marrėveshjen me lojtarin para skadimit tė saj mė 30 qershor 2010”, thuhet nė deklaratėn e Bayernit.

  “31-vjeēari Lucio do tė nėnshkruajė marrėveshje trevjeēare me ekipin e Jose Mourinhos, ndėrsa shuma e transferimit mbetet e fshehtė”, shtohet mė tej nė deklaratė.

 11. #71
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Adebayor i ofrohet Manchester United?  Manchester United i ėshtė ofruar shėrbimi i Emmanuel Adebayor gjatė ditės sė djeshme, pasi negociatat me Manchester Cityn u bllokuan, shkruajnė mediat angleze.


  Daily Mail shkruan se negociatat e Adebayor rreth kalimit nė Manchester City pėr njė shumė prej afro 25 milionė eurosh u gozhduan, pasi sulmuesi kėrkonte 170 mijė funte nė javė, por klubi kishte kėrkuar ulje tė kėsaj shifre pasi ka kuptuar se janė ofruesit e vetėm pėr tė.

  Ata vazhdojnė tė mbeten tė sigurt se Adebayor do tė pranojė ulje tė dukshme tė ofertės dhe do tė nėnshkruajė sot, pasi i ėshtė dhėnė leja e punės mbrėmė.

  Por, pėrfaqėsuesi i sulmuesit nga Togo mund tė ketė prishur tashmė simpatinė e fansave tė Cityt pėr lojtarin, duke u pėrpjekur tė nxjerrė njė ofertė nga United. Por kampioni i Ligės Premier ka refuzuar rastin pėr tė ofruar pėr 25-vjeēarin dhe pėr tė nxitur Cityn t’ia rritė pagėn lojtarit.

 12. #72
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  PSG mbush arkat me shitjen e Canes  E ardhmja e Lorik Canes eshte e mbushur me mister. Pas “komplikimeve”, per te cilat foli trajneri Didie Deshamp, transferimi i mesfushorit kuqezi te Hamburgu duket thuajse i pamundur.

  Ne gare tashme kane mbetur Evertoni dhe Liverpuli, nderkohe qe interes per sherbimet e 25-vjeēarit kane shfaqur edhe disa klube turke. Por, pavaresisht destinacionit te ardhshem te Canes, ekziston nje klub qe “ferkon duart” per shitjen e lojtarit.
  Ai eshte PSG, ekipi ku “shkaterruesi” eshte formuar si profesionist. Vlera 7 milione euro e kartonit te percaktuar nga Olimpik Marseja per kapitenin, do te siguronte edhe fonde per arkat e klubit parisien, qe jane te boshatisura.
  Sipas rregullave te FIFA-s, PSG-ja perfiton 0.5 per qind te shifres se transferimit per ēdo vit qe Cana ka kaluar ne ekipet zinxhir dhe ne ekipin e pare.
  Me llogari te thjeshta, skuadra e kryeqytetit francez do te perfitonte ekuivalentin e pese viteve formim te futbollistit, pra rreth 175 mije euro (2.5 per qind te shifres se perfituar nga Marseja).

 13. #73
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Ibrahimovic, arrihet marreveshja mes Barcelones e Interit  Arrihet marreveshja mes Barcelones dhe Interit per Zlatan Ibrahimovic. Lajmin e beri te ditur presidenti i klubit spanjoll Joan Laporta.

  "Me Inter eshte arritur marreveshja finale. Por tratativa nuk eshte e mbyllur pasi mungon edhe konfirmimi i futbollisteve qe do te sherbejne per kembimin", tha Laporta.

  Edhe Ibra nuk ka hezituar te thote se ceshtja eshte serioze dhe se eshte i interesuar rreth saj.

 14. #74
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Eto'o: Shkoj te Inter per 10 milione euro  Jane shume te renda kushtet e vendosura nga Samuel Eto'o per te pranuar transferimin e tij te Inter, ne operacionin e kryer ne merkato per te kaluar Zlatan Ibrahimovic te Barcelona.

  Sulmuesi kamerunez, i kerkon klubit zikalter nje perfitim prej 10 milione eurosh ne vit, beri te ditur spanjollja 'As'.

  Eshte logjike kerkesa e Eto'o ne kete moment terendesishem kur behen edhe transferimet, po mbetet ende per t'u kuptuar nese presidenti Moratti eshte gati te pranoje nje kerkese te tille.

 15. #75
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zyrtare: City kompleton transferimin e Adebayor
  Manchester City mė nė fund e ka kompletuar edhe transferimin e sulmuesit Emmanuel Adebayor, pėr tė cilin i ka paguar Arsenalit 25 milionė funte.


  Sulmuesi raportohet se ka nėnshkruar marrėveshje pesėvjeēare me klubin nga Mancehsteri dhe bėhet kėshtu pėrforcimi i tretė i kėsaj vere nė sulmit tė ‘qytetarėve’.

  Menaxheri i Cityt, Mark Hughes, tashmė ka nėnshkruar edhe me Roque Santa Cruz dhe Carlos Tevez, dhe me Adebayorin e ardhur nė klub, numri i sulmuesve shkon nė nėntė.

  Transferimi i sulmuesit nga Togo u prit tė ndodhė gjatė javės, por pėrcaktimi i kushteve personale dhe leja e punės frenuan arritjen e marrėveshjes. Adebayor pritet tė mbajė tė njėjtėn fanellė qė kishte edhe nė Arsenal, pra numrin 25.

  Ardhja e ish-topēiut vė nė dyshim qėndrimin e sulmuesve tė tjerė tė klubit si Craig Bellamy, Benjani, Felipe Caicedo dhe Valeri Bojinov, dhe ėshtė e mundur largimi i tyre nė kėrkim tė gjetjes sė ekipeve ku do tė jenė pjesė tė formacioneve startuese.

 16. #76
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Iniesta i pakėnaqur me shkėmbimin Ibra-Etoo  Mesfushori i Barcelonės, Andres Iniesta, ėshtė i pasigurt rreth marrėveshjes sė shkėmbim tė lojtarėve mes ekipit tė tij dhe Interit.

  Barcelona ėshtė nė prag tė marrė shėrbimet e Zlatan Ibrahimovic duke ofruar 40 milionė euro si dhe duke dėrguar nė drejtim tė kundėrt Samuel Eto’o, por kjo nuk e kėnaq Iniestan.

  “Ende nuk ka asgjė zyrtare. Mendoj se lojtari suedez ėshtė shumė i rėndėsishėm, por bashkė-lojtari im ėshtė Samuel dhe unė e respektoj atė shumė. Kam kaluar shumė kohė tė mira me Samuel”, ka thėnė mesfushori, i cili ka shtuar se ‘do ta mirėpresim’ Ibrahimovic.

 17. #77
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Adebayor: Nuk kam ardhur nė City pėr para  Ish-sulmuesi i Arsenalit, Emmanuel Adebayor, thotė se ai nuk i ėshtė bashkuar Manchester Cityt pėr para.

  “Njerėzit tė cilėt mendojnė se i jam bashkuar Cityt pėr para janė gabim. Nėse do ta kisha bėrė pėr kėtė arsye, do tė kisha luajtur pėr Barcelonėn ose Milanin nė sezonin e kaluar. Ata mė dhanė ofertė mė tė mirė se qė mė dha Arsenali pėr tė qėndruar”, ka thėnė Adebayor.

  “Jam kėtu pėr shkak tė ambicieve tė klubit. Dua tė jem pjesė e klubit i cili synon tė jetė mė i madhi nė botė. E di se kam shumė pėr t’i ofruar ekipit dhe do tė punoj shumė ta arrij kėtė”, ka shtuar sulmuesi nga Togo.

  I pyetur nėse e ndjen presionin e konkurrencės me disa prej sulmuesve mė tė mirė nė ligėn angleze, Adebayor thotė:

  “Jo aspak. Para se tė vija nė Arsenal, ata kishin Dennis Bergkamp, Thierry Henry, Robin van Persie, dhe unė nėnshkrova. Nėnshkrova edhe kėtu, e di se ka shumė lojtarė tė mirė. Ata sapo nėnshkruan me Tevez, Santa Cruz, kanė kėtu Benjani qė ėshtė njė mik i mirė i imi. Ata kanė shumė lojtarė tė mirė, por edhe unė jam njė lojtar i mirė”.

 18. #78
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Aly Cissokho nėnshkruan me Lyonin  Ekipi i Lyonit edhe zyrtarisht ka pohuar se mbrojtėsi i majtė Aly Cissokho ka kompletuar transferimin nga Porto pėr shumė qė arrin shifrėn e 15 milionė eurove.


  Cissokho, transferimi i tė cilit nė Milan dėshtoi pasi stafi mjekėsor i rosonerėve nuk ishte i kėnaqur me testet mjekėsore, ėshtė pėrforcimi i tretė i ekipit tė Lyonit.

  Mbrojtėsi i majtė nėnshkroi marrėveshje pesėvjeēare pasi Porto dhe Lyon kishin arritur mė herėt pajtim pėr nivelin e dėmshpėrblimit dhe Cissokho me sukses i kaloi analizat mjekėsore.

  “Olimpique Lyon dhe Porto kėtė pasdite arritėn marrėveshje pėr transferimin e mbrojtėsit Aly Cissokho pėr njė shumė prej 15 milionė eurosh (nėse Lyoni e shet lojtarin, ekipi i Portos do tė fitojė 20% nga shuma e transferimit). Pasi i kaloi me sukses testet mjekėsore nė Porto, lojtari nėnshkroi marrėveshje pesėvjeēare me Lyonin”, shkruhet nė faqen zyrtare tė Lyonit.

 19. #79
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Ibra-Barca, 5 vjet kontrate, 9 mln ne sezon  Zlatan Ibrahimovic afrohet edhe me shume me Barcelonen pasi agjenti i tij dhe presidenti Laporta kane arritur nje marreveshje te perbashket.

  Lajmin e ben te ditur gazeta “El Mundo Deportivo”, sipas se ciles, suedezi do perfitoje nga 9 milione euro ne sezon per 5 vitet e ardhshme. Marrreveshja parashikon gjithashtu nje klauzole per largimin e tij, e cila arrin deri ne 150 milione euro.
  Keshtu shtatlarti nga Malmoe realizon endrren e tij per t’u bashkuar me nje klub te suksesshem ne Europe. Nderkohe trajneri Gurdiola tregohet i matur duke thene se vetem nese Eto’o do pranoje oferten e Interit, marreveshja per Ibrahimovic do realizohet. “Eto’o mund te beje si te doje, te pranoje ose jo, kjo eshte ne doren e tij”, thekson Guardiola.

 20. #80
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Arrihet marreveshja, Eto'o tek Inter  Samuel Eto'o, tashme eshte futbollist i Interit.
  Arrihet marreveshja mes klubit zikalter dhe sulmuesit kamerunez per transferimin e tij ne ekipin italian.

  Njoftimin e dha agjenti i futbollistit, pas bisedimeve ne Milano me drejtuesit e Inter. Eto'o do te paguhet te Interi me 10.5 milione euro ne sezon

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lėvizjet dhe gjestet
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2012, 09:22 PM

Etiketat pėr kėtė Temė