Kalimash, Berisha dhe Thaci “perfundojne” tunelin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kalimash, Berisha dhe Thaci “perfundojne” tunelin

  Receta Gatimi  Kryeministri Sali Berisha dhe homologu i tij kosovar Hashim Thaci po marrin pjese ne perurimin e perfundimit te punimeve ne tunelin qe do lidhe Rreshenin me Kalimashin ne aksin e rruges “patriotike”, Durres-Kukes-Morine.


  Shefi i qeverise shqiptare, ne menyre simbolike lidhi dy anet e tunelit 5.6 kilometra te gjate ne nje ceremonie ku moren pjese edhe 14 ministrat e kabinetit qeveritar dhe kandidatet per deputete ne zgjedhjet e 28 qershorit. Ky tunel do te perbehet nga kater korsi.
  20 zyrtare nga Kosova jane te pranishem ne kete perurim simbolik. Durres-Kukes pritet te radhitet ne krye te premtimeve te realizuara te qeverise "Berisha", krahas rritjes se pagave dhe pensioneve.
  Ne perfundim te fushates elektorale Berisha do te kryeje nje tjeter vizite ne kete veper te infrastruktures. Dy vjet nga fillimi i punimeve do te behet lidhja e vepres inxhinierike me te rendesishme ne Shqiperi, qe eshte tuneli i Kalimashit.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  epo shyqyre qe u takuane se kishin vite pa u takuare ??? epo ja me ne funde po marone dhe rruga jone

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Berisha: Tuneli bashkoi nje komb  “Deshiroj t’u pershendes te gjitheve perzemersisht dhe te ndaj me ju gezimin e madh te shnderrimit sot ne kete moment te nje endrre gjithshqiptare ne nje realitet”.


  Me kete fjali e ka nisur fjalen kryeministri Berisha pas perurimit te tunelit ne Kalimash ku ai u takua ne mes te kesaj vepre me homologun kosovar, Hashim Thaci.
  “Sot ne perjetuam ketu realizimin e njeres prej endrrave me te bukura, perjetuam shembjen jo te nje muri por te nje mali, perjetuam shembjen jo te nje muri por te pamundesise. Sot ne inaguruam sebashku me kryeministrin Thaci, tunelin e Kalimashit nje nga kryeveprat ne fushen e ndertimit ne Evrope dhe me gjere”, theksoi Berisha para qindra te pranishmeve.
  Ne vijim, ai shtoi duke thene se ky tunel para se gjithash eshte tuneli i bashkimit te kombit. “Sot ne vendosem se nuk ka asgje qe mund ta ndaje jo vetem shpirterisht por as fizikisht kete komb. Sot ne inaguruam tunelin qe bashkon jo vetem shqiptaret por bashkuam tunelin qe me sherbimet qe ofron bashkon me shume shqiptare me kombe te tjera te rajonit. Sot ne inaguruam tunelin i cili do beje qe brigjet e Shqiperise, portet e saj, t’u sherbejne jo vetem shqiptareve por t’u sherbejne te gjithe kombeve te rajonit”, nenvizoi Berisha.
  Kreu i qeverise nuk harroi te flase as per akuzat se rruga ka kushtuar shume, duke thene se vlera e kesaj vepre eshte shume here me e madhe se milionat a harxhuara per te. ”Tuneli eshte nje veper e kushtueshme, por dua te theksoj se per nje komb, cmimi i kohes eshte cmimi i te gjitha cmimeve, ndaj dhe ky tunel kushton dhe shume me pak se sa koha e kalimtareve qe do kalojne neper te gjate nje viti te vetem. Tuneli ka qene i veshtire dhe i kushtueshem por cmimi i tij eshte qindra here me i voigel se vlera e tij morale”, vijoi Berisha, i cili e mbylli fjalen me premtimin: “Nuk do le asgje pa bere ne menyre qe shiptareve t’ua japim Shqiperine ne pellembe te dores”.

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  shyqyr me ne fund.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Thaēi e Berisha do tė pėrurojnė linjėn e internetit Kosovė-Shqipėri
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2012, 08:45 PM
 2. Thaēi: Vetėvendosje po vetėfundoset
  Nga arjolim nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-01-2012, 08:25 PM
 3. Tronditet Kosova:The Guardian: Thaēi kryemafioz
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-12-2010, 07:40 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-08-2009, 09:00 AM
 5. Berisha inauguron rrugen Rreshen-Kalimash
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-06-2009, 09:25 PM