Mediat kroate: CIA parashikon ndarjen e BE-sė nė 2020


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Mediat kroate: CIA parashikon ndarjen e BE-sė nė 2020

  Receta Gatimi  Agjencia Amerikane e Inteligjencės CIA nė projeksionin e saj pėr botėn parashikon shpėrbėrjen e Bashkimit Evropian nė vitin 2020- shkruajnė mediat kroate.

  Nė projektin e shėrbimit inteligjent amerikan, Evropa shikohet si njė tėrėsi e pėrbėrė nga tre pjesė: Evropa Perėndimore, Evropa e Re, Evropa Lindore dhe Evropa sllave.

  Evropėn Perėndimore do ta pėrbėnin: Gjermania, Franca, Britania e Madhe dhe Austria. Nė Evropėn e Re do tė hynin: Estonia, Lituania, Ēekia, Sllovakia, Sllovenia dhe Kroacia. Evropa Juglindore do tė quhej Federata Ballkanike, e cila do tė pėrbėhej kryesisht nga popujt sllavo-ortodoks. Kjo bėhet e ditur nė faqen e internetit Biznis.ba, duke sqaruar edhe detaje tė tjera pėr tė ardhmen e Evropės.

  Nė Evropėn Juglindore, e cila siē thuhet do tė jetė nėn patronazhin e SHBA-ve, do tė bėjnė pjesė Kosova, Shqipėria, Maqedonia, Rumania, Bullgaria, Serbia dhe Greqia, por edhe Bosnjė-Hercegovina.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Shpresoj qe BE-ja te mos ndahet.....

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Shpresoj edhe une qe te mos ndahet, por nqs ndodh nje gje e tille ateher nuk do te kete autoritet dhe fuqi si sot!.

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Ne qofte se eshte vendosur, atehere ndoshta edhe behet, por deri ne 2020 ka kohe.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e max77
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  33
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  gjithmone te vonuar jemi ne,,sa here qe dum te futemi diku,,,,,prishet,,valle te ndodhi perseri keshtu,,,mos e dhont zoti..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-07-2012, 05:25 PM
 2. Njė test gjaku qė parashikon jetėgjatėsinė
  Nga labja nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 17-05-2011, 09:20 PM
 3. Kompjuteri i vitit 2020
  Nga tony65 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-09-2010, 10:52 AM
 4. Aktori Jim Carrey deklaron ndarjen e tij nė Twitter
  Nga EMAUS nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-04-2010, 02:54 PM
 5. Janet konfirmon ndarjen nga Dupri
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 09:05 PM