"The Sun": Shqiperia, shans te vdekurve per votim


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  "The Sun": Shqiperia, shans te vdekurve per votim

  Receta Gatimi  Parregullsite me listat e zgjedhesve ne Shqiperi, ku ende ekzistojne persona qe jane 159 vjec gjen jehone edhe ne median britanike.


  Ne numrin e sotem gazeta me e madhe ne vend "The Sun" me titullin "Shqiptaret e vdekur mund te votojne", shkruan rreth ketij fenomeni qe ndodh vetem ne Shqiperi.

  “Shqiperia i jep shansin per te votuar me 28 Qershor te gjithe qytetareve perfshi edhe ata te lindur ne shekullin e 19”, thuhet ne fillim te artikullin ne "The Sun".

  Kjo gazete i referohet zbulimit te ketij skandali nga Partia Socialiste e cila dy dite me pare beri publik, rastin e nje 159-vjecareje qe ekzistonte ne listat e qytetareve me te drejte vote.

  "The Sun" thekson se te tilla raste mund te jene me mijera.

  Kjo gazete me rreth 3 milion lexues, ka kontaktuar nje zedhenes te Ministrise se Brendshme i cili eshte shprehur se eshte gabim te hiqen nga listat e zgjedhesve personat qe jane mbi 90 vjec.

  Por nje zedhenese e Partise Socialiste ka deklaruar per "The Sun" se 17,000 shqiptare, gati sa votat e nevojshme per te zgjedhur dy deputete, jane te moshes nga 90 deri ne 150 vjec.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Pak na kane ne goj te huajt per gjerat negative qe bejme neper bote dhe kjo na duhej tani, votat e te vdekurve. Politika shqiptare paska qene mafia nr 1.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Kjo qe shkruan "The Sun" eshte shume e vertete. Ne ato lista ekzistonte dhe emri i gjyshit tim, qe ka vdekur para 5 vjetesh. E tmerrshme c'jane ne gjendje te bejne per votat.

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  hahah...ca nk po bejne shqiptaret....ky esht nje shans me shum per partite...per te fituar e kam llafin....

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Po icik hile do bejne keta si njera pale ashtu dhe tjetra se e kane ne gen hilen jo per ndonje gje.....

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Une po shkoj me pa listen e votuesve se mos eshte edhe emri i stergjyshit tim aty

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Po icik hile do bejne keta si njera pale ashtu dhe tjetra se e kane ne gen hilen jo per ndonje gje.....
  Jam i te njejtit mendim me Kliton.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga rrugaci i vogel Lexo postimin
  Une po shkoj me pa listen e votuesve se mos eshte edhe emri i stergjyshit tim aty
  i shfeltojme bashk listat se maase i gjejm dhe ku i dihet shof dhe emrin e stergjyshes time

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Kontrolloni perseri listat se erdhi sezoni

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 01:00 AM
 2. Rama: Shqipėria digjet, qeveria "krihet"
  Nga olsii nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-02-2013, 09:21 PM
 3. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė