Receta Gatimi

Aksident i rende ne Lezhe, 4 te vdekur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Aksident i rende ne Lezhe, 4 te vdekur  4 persona jane viktimat e para te nje aksidenti te rende ndodhur mesditen e se premtes ne Lezhe.
  Nje person tjeter eshte ne gjendje kritike per jeten, ndersa mendohet se numri i viktimave mund te jete me i madh.

  Aksidenti ka ndodhur rreth ores 12.30 ne kryqezimin e Shenkollit ne Lezhe.

  Nje automjet BMV ndersa po dilte mbi rruge eshte perplasur balle perballe me nje furgon. Te dy mjetet jane rrotulluar ne shtratin e superstrades dhe me pas kane perfunduar ne fundin e nje kanali. Nga perplasja e forte humben jeten menjehere 4 persona qe ndodheshin ne te dyja mjetet. Te paret qe nderhyne per te shpetuar pasagjeret ishin deshmitaret okulare.

  Viktimat jane shtetasit italiane Antonio Cazzato e Lipazio Magno nga Lece, si dhe shqiptaret Edmir Vorfa e Enver Hallvadolli.

  Policia mberiti ne vendngjarje dhe ka kerkuar ndihmen e nje vinci per te nxjerre mjetet nga uji ku mendohej se mund te kishte viktima te tjera.

  Aksidenti duket se ka ndodhur per shkak te mosrespektimit te rregullave te qarkullimit, por edhe per parametrat shume te ulta te sigurise qe ka kjo superstrade.

  Ne te mungojne mbikalimet dhe nenkalimet. Rruget dytesore dalin menjehere mbi shtratin e superstrades duke u bere shkak te aksidente tragjik.


  Burimi:Top-Channel

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Bo ca bejne keta, bene dhe andej superstrad pa respektuar rregullat si duhet ndertuar nje rruge!!! dhe kete shofere qe ikin shpejt sikur ju doq veza.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me vine keqe pere ata qe kane vdekur .....po rruget ne shqiperi jane pa sinjalistiken e duhure dhe ndodhine keto gjera

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk e kuptoj si nuk vuri mend qeveria shqiptare me gjithe keto aksidente. Niveli i sigurise eshte shume i ulet dhe prape ata nuk marrin masa. Sigurisht qe faji u mbetet dhe qytetareve qe nuk zbatojne rregullat e qarkullimit.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e xhili
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  din gja kush prej ka jan dy shqiptarET

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Aksident I Rėndė Nė Fier, Shuhet Familja
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 01:10 PM
 2. Kukės, aksident rrugor, dy tė vdekur
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 05:40 PM
 3. Vlorė: Aksident tek Uji i Ftohtė, dy tė vdekur
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 05:39 PM
 4. Aksident ne Velipoje, tre te vdekur
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 05:53 PM
 5. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 02:27 PM