Mashkulli i ri mė i vjetėr nė botė ėshtė britanik


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Tesa
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Mashkulli i ri mė i vjetėr nė botė ėshtė britanik

  Receta Gatimi

  Mashkulli i ri mė i vjetėr nė botė ėshtė britanik

  Britaniku Henry Alingham, 113 vjeē, ėshtė bėrė tė premten mashkulli mė i vjetėr nė botė, pas vdekjes sė japonezi Tomoji Tanabe i cili ka vdekur nė tė njėjtėn ditė me vite tė njėjta, kanė njoftuar nga Libri i Rekordeve Guinness.

  Alingham mė 6 qershor i ka mbushur 113 vjet dhe ėshtė njė nga dy veteranėve tė gjallė tė Luftės sė Parė Botėrore nė Britani. I dyti ėshtė Harry Patch i cili ka 110 vjet.
  Rekorderi i ri, i lindur mė 1896 ka pesė nipa, 12 stėrnipa, 14 stėr-stėrnipa dhe njė stėr-stėr-stėrnip.

 2. #2
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  s'do me vdek ca ti besh.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nqs eshte i afte t'i kryeje te gjitha funksionet jetesore, atehere pse te mos jetoje?!

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Edhe 100 te tjera

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Makina me e vjeter ne Bote del ne Shitje
  Nga Al Capone nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-02-2012, 12:10 PM
 2. Gruaja mė e vjetėr nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-10-2011, 09:36 PM
 3. Vdes burri mė i vjetėr nė botė
  Nga labja nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 01:31 PM
 4. Vdes nxėnėsi mė i vjetėr nė botė
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-08-2009, 09:57 AM
 5. Nje britanik fiton punen me te mire ne bote
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 03:55 PM