Receta Gatimi

Emigrantet kthehen per votime


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  Emigrantet kthehen per votime
  Te pakten 14 mije emigrante kane hyre nga pika e kalimit kufitar te Kapshtices gjate kesaj jave ndersa cdo dite nga shteti grek kthehen rreth 1800 persona.
  Shumica kane zgjedhur te udhetojne per te marre pjese ne votimet e 28 qershorit.

  Ata thone se shteti duhet t’i vleresoje nderkohe qe vota e tyre eshte nje motiv qe emigrantet te vendosin me tej per te ardhmen, pasi shpresojne qe nje dite te kthehen ne vend.

  Emigrantet shpresojne jo vetem per zgjedhje te lira dhe te ndershme por edhe per permiresimin e ekonomise, punesimit dhe mireqenies ne vendin e tyre.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Ishalla nuk e bejne rrugen kohe dhe nuk mashtrojne mbi votimet. (personalisht spo e marr mundimin te kthehem te votoj!)

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Te kisha qene une ne kete kohe ne Itali ose ne nje vend tjeter kurre nuk do ta kisha marre mundimin per tu kthyer vetem per te votuar ne Shqipri.

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19

  ME verte thua qe kthehen kastile per votat ??? Ndoshta ikin se fillojne pushimet
  dhe thone gjoja per votimet ...

  Epo as une nuk e mar ket mundim , te votoj ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat po i kthehen piraterisė sė librave elektronikė
  Nga Erinaa nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-05-2011, 08:19 PM
 2. 60% e tė dhunuarve kur rriten, kthehen nė agresorė
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 12:30 AM
 3. Per emigrantet: A ju mungon vendlindja?
  Nga F-B-K nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 05:52 PM
 4. Danimarka u ofron para imigrantėve tė kthehen
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 09:49 PM
 5. Emigrantet ne Greqi
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 20-08-2007, 02:49 AM

Etiketat pėr kėtė Temė