Enver Idrizi karatisti Shqiptar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12

  Enver Idrizi karatisti Shqiptar

  Receta Gatimi

  Enver Idrizi karatisti Shqiptar  Enver Idrizi eshte nje nga karateistet me te medhenj te botes, njekohesisht edhe kampion boteror ne kick-boxing, nje tjeter art marcial. I lindur ne Shkup, me baba nje shqiptar nga ish-RFJ e Maqedonise dhe nene, shqiptare nga Kosova, Idrizi ka garuar vazhdimisht per Kroacine, por qe nga viti 2001 ka dale kampion i botes per Kosoven, ndersa pergatitet te hape veprimtari biznesi ne Tirane. Per kete arsye, ai ka qene ne Tirane keto dite dhe sqaron se do te hape nje qender biznesi ne qender te Tiranes (prane vendit ku eshte gropa e Ajdin Sejdise), ne te cilen ka merak te hape edhe nje palester te madhe sportive dhe te ngreje nje ekip karateje apo kick-boxing, me synim per te qene nga me te miret ne bote. Qe nga mosha 16-vjecare kur doli kampion i ish-Jugosllavise e deri me sot (38 vjec), kur eshte kampion i botes ne kick-boxing, Idrizi mbetet nje nga sportistet me te shquar te te gjitha koheve per vazhdimesine e fitoreve. Kampioni vlereson se Tirana dhe Shqiperia kane ecur shume keto vite, madje nuk harron te theksoj se "ketu kam pare vajza aq te bukura sa ne asnje vend tjeter te botes".

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Bravo Enve Idrizi per vete por dhe per Shqiperine,i uroj sukse te metejshme ne kete fushe....<br>

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Disa fakte qė nuk i keni ditur pėr Enver Hoxhėn
  Nga Erinaa nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2013, 04:53 PM
 2. Sot ditelindja e Enver Hoxhes, c'mendoni per te?
  Nga Nerti nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 06-11-2008, 06:46 PM
 3. Filmime te rralla. Enver Hoxha, Kadri Azbiu, Fecor Shehu ...
  Nga EMAUS nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2008, 02:43 PM
 4. Kenge dhe Valle kushtuar Enver Hoxhes
  Nga daku323 nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-10-2007, 02:36 PM
 5. Fragmente nga Jeta dhe Karakteri i Enver Hoxhes
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-10-2007, 09:44 AM