Vdiq Michael Jackson - Ne moshen 50 vjeēare!!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  I Habitur Vdiq Michael Jackson - Ne moshen 50 vjeēare!!!

  Receta Gatimi  Sot eshte thene lajmi se legjendari i pop-it Michael Jackson ka vdekur!

  Michael Jackson has died at age 50 after being rushed to UCLA Medical Center, NBC News has confirmed.

  Los Angeles Fire Department Capt. Steve Ruda told the L.A. Times that Jackson was not breathing when paramedics arrived at his home and CPR was performed.

  TMZ.com reported that he may have suffered cardiac arrest.


  Vertet nje trishtim per te gjithe fansat e tij dhe familjen!

 2. #2

  Unhappy

  Nr 1 ne bote pop-star vdes,,,,
  nje humbje e madhe per gjithe boten e muzikes, dhe per fansat a tij.......!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Thuaj mjerė ata qė trashėguan borxhet e tij.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  14


  Mbreti i muzikės pop, Michael Jackson, ka ndėrruar jetė pas njė arresti kardiak, bėjnė tė ditur mediat amerikane.

  Nė njė lajm tė fundit, gazeta amerikane The Los Angeles Times ka raportuar se mbreti i muzikės pop ka vdekur.
  Kėngėtari kishte pėsuar arrest kardiak (ndalim sė funksionuari tė zemrės), ndėrsa kur ndihmėsit mjekėsor kishin arritur nė shtėpinė e tij, ai mė "nuk merrte frymė".

  Gati tė gjitha mediat amerikane pohojnė se Jackson ėshtė nė komė , ndėrsa LA Times, duke iu referuar zyrtarėve tė spitalit ku kėngėtari ėshtė shtruar, pohon se ai tashmė ėshtė i vdekur.

  Ikona e muzikės pop filloi karrierėn si fėmijė me grupin “Jackson 5”, ndėrsa u bė kėngėtari mė i famshėm nė botė kur filloi tė kėndonte solo nė vitet e shtatėdhjeta.


  Lansimi i albumit "Thriller" ishte arritja mė e madhe e tij nė karrierė, pasi ky album mban rekordin e albumit mė tė shitur tė tė gjitha kohėrave. Derisa hitet e tilla si "Billie Jean" dhe "Beat It" bėnė qė Mbreti i muzikės pop tė pėlqehet nga miliona fansa anembanė botės, tė cilėt imitonin stilin e tij tė vallėzimit.

  Gruaja e parė e legjendės sė muzikės ishte vajza e Elvis Presleyt, Lisa Marie Presley, me tė cilėn u martua nė vitin 1994, ndėrsa martesa e tyre zgjati vetėm dy vite.
  Mė vonė, ai u martua me australianen Debbie Rowe me tė cilėn ka dy fėmijė, Prince dhe Paris. Ndėrsa fėmija i tretė, Prince Michael II, ėshtė lindur nga njė nėnė surrogate pėr tė cilėn nuk ka informata.

  Vitet e fundit Jackson ka pasur probleme serioze financiare me ē’rast thuhej se ka borxh afėr 500 milionė dollarė, njė pjesė tė madhe tė kėtij borxhi kėngėtari shpresonte ta paguajė me koncertet e paralajmėruara tė mbaheshin nė O2 Arena tė Londrės nga muaji korrik.


  Megjithatė konfirmimi pėr vdekjen e Michael Jackson do t’i bėjė miliona njerėz anekėnd botės qė tė mbajnė zi pėr njeriun qė do tė mbahet mend gjatė nė histori.


  ketu eshte lajmi nga CNBC
  www.cnbc.com

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  14
  kengetari me i madhe i te gjitha kohrave,Ngushllime familjes.. se te madhit Michael Jackson.

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Gjyna me te verte qe ka qene Mbreti i muzikes Pop ngushllime.....

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Vertet keq per nje figure aq te dashur nga publiku.

 8. #8
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ja videoja

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Me vjen shume keq, me kenget e tij jam rritur, kenget e tij ishin te parat ne shqiperine post komuniste qe degjoheshin kudo.
  Ka qene dhe mbetet mbreti i muzikes pop. I pa harruar qofte kujtimi i tij.

 10. #10
  Legjendat s`vdesin kurr !!! R.I.P ..MJ

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e otiti
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Me mire te themi se vdiq njeriu i skandaleve...

 12. #12
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Si duket kishte pas infrakt ne zemer,,,,,,,,, simpatizuesit e tij te fort ndoshta ende nuk mund te besojn se ka vdekur...

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mua me duket e pabesueshme!

 14. #14
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  eshte pere te ardhur keqe ishte shume i madhe

 15. #15
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Avokati: Jackson mund te kete abuzuar me ilacet  Avokati dhe perfaqesuesi i familjes se Michael Jackson, Brian Oxman ka shprehur dyshimet e tij se vdekja e Mbretit te Pop-it mund te kete ardhur nga substancat farmaceutike qe merrte.

  “Michael merrte disa ilace farmaceutike per te kuruar dhimbjet qe kishte ne parakrah dhe ne shpine te mbetura si pasoje e nje rrezimi qe ka patur ne nje koncert. Kuren e merrte per t’u parapergatitur per 50 koncertet e Londres”- deklaroi Brian Oxman.
  Autopsia e trupit te Michael Jackson e cila pritet te dale sot pasdite do te zbardhe edhe shkaqet e verteta qe i shkaktuan atakun kardiak qe i solli vdekjen popstarit.

 16. #16
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Mister mbi vdekjen e Jackson, zhduket mjeku  Mjeku i Michael Jackson eshte zhdukur menjehere pas vdekjes se mbretit te pop-it, duke mbuluar me mister shkakun qe coi ne ndalimin e zemres se kengetarit.


  Policia e Los Angeles nuk e ben te ditur emrin e mjekut qe sapo mori vesh vdekjen e Jackson eshte zhdukur pa lene gjurme nga lagjia “Bel Air”. Sipas policise, mjeku nuk ka pranuar te firmose certifikaten e vdekjes qe eshte nje procedure normale dhe ky veprim ka ngjallur dyshime te medha. Jackson ka nderruar jete ne gjume pas nje ataku kardiak per shkak te injeksionit te madh te morfines te cilen e merrte per te mos ndier dhimbje nga disa semundje prej te cilave vuane.
  Jackson drogohej edhe per te rregulluar gjendjen psikike, pasi ne muajin korrik ai do kendonte disa koncerte live ne “O2 Arena” te Londres. “Kur nje mjek nuk nenshkruan certifikaten e vdekjes ai menjehere merret nen hetim”, ka thene nje zedhenes i policise per “The Guardian”.
  Avokati i familjes, Brian Oxman konfirmon faktin se ylli i muzikes drogohej prej disa kohesh per shkak te disa problemeve shendetesore. “Une nuk e di permbajtjen e kurave qe ai merrte por jam i sigurt se ai mjekohej me dicka te forte”, shprehet Oxman ne nje interviste per CNN.
  Nderkohe, faqja e njohur e lajmeve gossip, TMZ thote se Jackson ishte nen efektin e droges se lehte Demerol dhe te enjten ne mengjes ai ndjeu veshtiresi ne frymemarrje. Sipas specialisteve, Demeroli eshte nje ilac qe nuk shkakton atak kardiak, por kjo mund te ndodhe se ai kombinohet me drogera te tjera. Jackson nderroi jete ne oren 2:26 te pasdites, 2 ore e 4 minuta pasi u njoftua urgjenca mjekesore.

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Nuk e besoj akoma nje gje te tille, megjithese nuk la nje shembull te mire te jetes qe bente dhe te skandaleve te herepashereshme, per mua mbetet nje POP-STAR NR 1 dhe nuk e fsheh dot qe me erdhi jashte mase keq dhe ishte nje kengetar qe une prisja me shume prejt tij
  Nuk i harroj dot vitet shkollore kur benim mbremje dhe kercenim kenget e tij dhe shpesh duke imituar levizjet e tij. Jane vite nostalgjie qe nuk harrohen dhe vite kur Majkell kishte kulmin e suksesit te karrieres se tij.

  Ju pershendes te gjitheve me kete  Nje nga videoklipet me te bukura te tij qe me pelqen shume eshte ky.


 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  2 dite me pare se Jackson te vdiste. Kercente dhe kendonte normal!

  [ame="http://video.yahoo.com/watch/5426486/14291386"]Video Of Jackson's Final Rehearsal Emerges on Yahoo! Video[/video]

 19. #19
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me erdhi shum keq per kete..ishte me te vertete mbreti i popit.

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e alsoggr
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Michael Jackson mori ēmimin si pop star me i mire i shekullit te 20-te ndersa une besoj se ky ēmim i takon edhe per shekujt ne vazhdim.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Prokuroria e L.A: Michael Jackson u vra
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2010, 03:02 PM
 2. Fantazma e Michael Jackson
  Nga kristimcs nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-07-2009, 11:27 AM

Etiketat pėr kėtė Temė