Kjo ėshtė dashuria


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e ruwejda
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  24
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kjo ėshtė dashuria

  Receta Gatimi

  Kjo pra ėshtė dashuria, fillon e vogėl dhe rritet bashkė me ne herė pas here.


  Njė plakė ishte pyetur pėr dashurinė dhe kuptimin e saj. Ajo ishte pėrgjigjur:Kur pėr herė tė parė pata dėgjuar fjalėn dashuri, isha fėmijė, e vogėl dhe ma kishte thėnė babai imi, i cili mė pėrqafoi dhe mė tha se tė dua. Atėherė thash dashuria qenka mallėngjim, siguri, pėrkujdesje e ngrohtėsi.

  Kur arrita moshėn e pjekurisė, e gjeta njė letėr nėn derėn e shtėpisė, ma kishte dėrguar njė djalė nga fqinjėt tanė, e cila pėr adresė pėrmbante emrin tim, kurse pėrmbajtja e saj ishte “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka guxim dhe ēmenduri.


  Kur u fejova pėr atė djalin e komshiut dhe u njoftova me tė, fjalėn e parė qė ma tha ishte “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka ambicie, veprim, qėllim dhe vullnet.

  U martova dhe tė dytėn ditė pas martesės, mė pėrqafoi burri im dhe mė tha se “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka pėrmallim, pasion e gėzim.

  Kaloi njė vit dhe linda fėmijėn e parė. Isha e lodhur shumė, e ngjitur pėr krevati, mė erdhi burri, ma kapi dorėn dhe mė tha se “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka falėnderim, mirėnjohje, pėrkujdesje dhe interesim.

  Me kalimin e viteve, mu thinjėn flokėt, u martuan fėmijėt dhe burri duke i shikuar flokėt e mija tė thinjura, me buzėqeshje mė tha: “tė dua”. Atėherė thash dashuria qenka mėshirė dhe solidarizim.

  U zgjat jeta dhe u mplakėm. Ēdo herė burri im i respektuar mė thotė “tė dua” dhe them se dashuria ėshtė besnikėri, sinqeritet, pėrkushtim dhe dhuratė.

  Kjo pra ėshtė dashuria, fillon e vogėl dhe rritet bashkė me ne herė pas here.
  Kjo ėshtė dashuria, qė sa mė shumė qė ecim nė moshė, aq mė tepėr zbulojmė sekretet e saj.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Shume e bukur. Me duket mjaft e goditur.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  shume i bukur dhe i plot kuptimi i dashurise ......komplimente ruwejda

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  shume e bukur.........

 5. #5
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  e bukur dhe interesante me shum kuptim
  respekte shprimtares

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shum e bukur

 7. #7
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Shume interesant flm ruwejda.

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e eperhitura
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shum e bukur nje thenie e vertet

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e eperhitura
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga eperhitura Lexo postimin
  shum e bukur nje thenie e vertet
  ok.dashuria esht nje gje shuim e bukur por edhe e quditshme.dashuria e ngrit nje nivel te lart qetsus dhe ndihmon ne ruajtjen nervor.

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e eperhitura
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me falni desha te them ne ruajtjen e sistemit nervor.

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  shum e bukur qenka , tamam zberthim i dashurise ne perberesit e saj

 12. #12
  Shume e bukur, por ndonjehere dhe jeta te ben te ndryshosh dhe dashurine ta harrosh.

 13. #13
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  kjo esht tema me e bukur qje kam lexuar deri tani per dashurin <3
  Bravo

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  U zgjat jeta dhe u mplakėm. Ēdo herė burri im i respektuar mė thotė “tė dua” dhe them se dashuria ėshtė besnikėri, sinqeritet, pėrkushtim dhe dhuratė.


  Kjo me beri shum pershtypje sa mir te mbarojn te gjithe dashurit keshtu.....

 15. #15
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  mallėngjim, siguri, pėrkujdesje, ngrohtėsi. guxim , ēmenduri. ambicie, veprim, qėllim, vullnet. pėrmallim, pasion , gėzim. falėnderim, mirėnjohje, , interesim. mėshirė , solidarizim, besnikėri, sinqeritet, pėrkushtim dhe dhuratė.

  Gjitha kėto pėrdoren dhe zbatohe nė jet pra vet jeta ėshtė dashuri, dhurat nga zoti

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  sigurisht njeriu ne jete meson nga koha ne kohe,pra edhe rendesine domethenese te dashurise

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 08:09 PM
 2. Ku eshte Dashuria ?
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-08-2012, 08:06 PM
 3. Dashuria e vėrtetė ėshtė nė fshat !!
  Nga labja nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-05-2012, 08:24 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 09:05 PM
 5. Dashuria ėshtė sekreti i njė jete tė qetė!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 01:39 PM

Etiketat pėr kėtė Temė