Zgjedhjet, NATO: Nuk u arriten standartet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Zgjedhjet, NATO: Nuk u arriten standartet

  Receta Gatimi  Kryetari i Asamblese parlamentare te NATO-s, Bruce George deklaroi se Shqiperia ka shenuar arritje po ka ende shume pune per te bere.


  Duke kerkuar qe raporti te shihet si keshillues, George paraqiti disa rekomandime qe Shqiperise mund t'i sherbejne per zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

  "Politika duhet pare si sherbim, si mundesi per marreveshje dhe kompromis. Duhet te kete respekt mes partive politike", u shpreh George.

  Sipas tij, qe prej 1991 jane bere reforma te medha, por demokracia eshte ne konsolidim e siper.

  "Keni shume pune per te bere per te arritur standartet e BE-se, qeverisjen demokratike, reformat ne gjyqesor, profesionalizmin e mediave, vendosjen e e shtetit te se drejtes, te qeverive vendore dhe luften kunder krimit dhe korrupsioni", u shpreh George.

  Zyrtari theksoi se Shqiperia nuk i arriti standartet e kerkuara ne 28 qershor, por gjithcka do te varet nga drejtuesit e saj per t'i arritur ato ne zgjedhjet e ardhshme.

  "Shpresoj qe raporti perfundimtar qe do te publikohet javet ne vazhdim te jete udhezues dhe frymezues per te ardhmen tuaj", tha George.

  Kreu i asamblese se NATO-se, premtoi mbeshtetje, ndersa theksoi se arritjen ose jo te standarteve e kane ne dore shqiptaret.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  ēfare duan ata me standartet. Deri tani smu duken dhe aq rremuje duke perjashtuar disa raste te vogla qe dhe mund te eleminohen heren tjeter.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Po pra dhe une spo e kuptoj kur dy kreret e partive me te medha ne vend dolen ne konfernca duke deklaruar se ishin zgjedhje demokratike dhe pa probleme,kurse kto te natos thone tjeter gje.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  normale qe si vendet e tjera te europes smund ti zhvillojm zgjedhjet po e rendesishme esht qe kishim sh permirsime nkrahasim me zgjedhjet e kaluara.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Arritėn shalqinjtė katrorė
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-2010, 10:01 PM
 2. Informacione mbi msa dhe Nato
  Nga peco nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 12:24 PM
 3. Shqipėria siguron vizėn pėr NATO
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-02-2009, 11:18 AM
 4. Shqiperia ne NATO
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-04-2008, 07:44 PM
 5. Shqiperia ne NATO ne 2008
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2007, 11:25 AM