SHBA pėrgėzojnė Shqipėrinė dhe qytetarėt e saj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  SHBA pėrgėzojnė Shqipėrinė dhe qytetarėt e saj

  Receta Gatimi  Shtetet e Bashkuara pėrgėzojnė Shqipėrinė dhe qytetarėt e saj pėr zgjedhjet e 28 qershorit 2009. Njė zėdhėnėse e Departamentit amerikan tė Shtetit, i tha Zėrit tė Amerikės se qytetarėt e Shqipėrisė meritojnė tė lavdėrohen qė dolėn nė votime nė njė numėr tė konsiderueshėm dhe pėr zhvillimin e zgjedhjeve nė mėnyrė paqėsore dhe me rregull.
  Zhvillimi i zgjedhjeve, tha mė tej zėdhėnėsja, pėrbėn pėrparim real nė krahasim me zgjedhjet e mėparshme. Vlerėsimi paraprak i OSBE/ODIHR-it vė nė dukje se zgjedhjet nė vetvete demonstruan pėrmirėsime, por gjithashtu vėren se u konstatuan disa shkelje nė procesin zgjedhor. Shtetet e Bashkuara i bėjnė thirrje qeverisė sė Shqipėrisė, tha zėdhėnėsja e Departamentit amerikan tė Shtetit, t’i analizojė ato.

  SHBA-ja e ka tė qartė, pėrfundoi ajo, se qeveria e Shqipėrisė ėshtė nė pėrfundim tė numėrimit tė votimeve dhe pėrpilimit tė listės sė rezultateve dhe presin qė ky proces tė zhvillohet nė tė njėjtėn mėnyrė tė rregullt.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  sh mir kjo per ne po me duket se po fillojn ca pislliqe tani

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kishin te drejt ata te natos, i kishin rene hiles... normale njerez te ditur, jo si shqiptari qe e shkaterron dhe ate qe ben me doren e vet!!!! Ndrova mendje per zgjedhjet! nje pushim bejne ata 10 kuti ndrojne!!!! booo ca paskemi qene!!!
  Por ketej nga Usa ti mbaj syte se Ky eshte shefi me i madh!!!

 4. #4
  neper bote......... 10% Maska e ledjo
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  82
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jene zgjedhjet me te mira qe u realizuan ne shqiperi 20 vitet e fundit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vizat, Fajon: Informoni qytetarėt
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-10-2010, 10:10 PM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-03-2010, 03:47 PM
 3. Bordeli mobil tmerron qytetarėt e Hassendorfit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-10-2009, 08:29 PM
 4. PS fton qytetarėt nė protestėn e sė shtunės
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-10-2009, 07:51 PM
 5. Arrestimi i mjekėve, MSH: Qytetarėt tė denoncojnė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-10-2009, 11:13 AM

Etiketat pėr kėtė Temė