Ndikon PARAJA nė Tradhėti?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Zemer Ndikon PARAJA nė Tradhėti?

  Receta Gatimi

  A i shtyn PARAJA ēiftet drej tradhėtisė?!  Ka disa arsye pse partnerėt priren tė tradhėtojnė. Pėr tipat e pa qėndrueshėm kjo bėhet edhe mė e parezistueshme.


  Sipas studimeve tradhėtitė janė mė tė theksuara gjatė sezonit veror. Atėherė kur provokimet dhe tendencat pėr tė rėnė nė rrjetėn e tradhėtisė janė edhe mė tė larmishme.


  Por pėrse "tė dashuruarit" tradhėtojnė ??

 2. #2
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  per mendimin tim paraja ndikon shum sepse shum njerez lene pastnerin e vet per te shkuar me nje tjeter vetem e vetem se pse partneri tjeter ka me shum para.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sigurisht qe paraja ndikon ne tradhtite por nuk eshte arsyeja e vetme qe i shtyn njerezit per te tradhetuar parteret e tyre.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  dashurise i ka ike koha tani sundone paraja

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  mendoj se paraja i krijon mundsin cifteve qe te shkojn ne tradhti

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e elonabiznes
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Vendndodhja
  FIER
  Postime
  10
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ka shume arsye qe nje cift shkon drejt tradhetise si mungesa e dashurise ne cift, e afeksionit per njeri-tjetrin, mungesa e respektit reciprok per te dyja palet etj. nje nder keto arsye qe ndeshet me shpesh te themi te pakten ketu ne Shqiperi, me sa eshte pare dhe eshte degjuar dihet qe eshte paraja. Pra paraja eshte ajo qe e shtyn pjesen me te madhe te tradhetojne dhe kjo ndodh per te vetmen arsyen se njerezit joshen nga ajo pa marr parasysh se mund te shkaktojne nje dem te madh moral partnerit qe kane perkrah duke e tradhetur ate per nje gje aq te pa rendesishme si paraja.ok paraja eshte dicka por jo cdogje. Paraja eshte nje gje aq e parendesishme dhe e vogel sa perpara madheshtise se dashurise humbet fare.

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e jurgen093
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Djallėzore te dashuruarit tradhetojne

  mendoj se tradhetojne per shume arsye: kohet e fundit kane pasur probleme dhe duan te marrin hak dukee tradhetuar . jane merzitur me te . tjeri eshte me i pasur , me i bukur. etj por cdokush duhet te mendohet para se ta tradhetoje dike me mire tia thote se se do dhe pastaj bej cfare te duash

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e jurgen093
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  une jam une

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ndikon edhe shum them un.qe te gjith njerezit qe kan lek, te pakten ato qe njoh un edhe qe kam degjuar si ne shqiperi si ketu ku jam,kan te dashura (pervec bashkeshortes)...jan burrat ato qe tradhetojn.....fara keqe.....hihihihih

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Paraja, sa e vlefshme eshte per ju ?
  Nga LAKJA nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 03:27 PM
 2. A eshte PARAJA....
  Nga DMXhea nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 03:13 PM
 3. Si te parandaloni nje tradheti
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2011, 08:16 PM
 4. Puthja eshte tradheti?
  Nga clesiano nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 12:39 PM
 5. Paraja, shėndeti dhe duhani
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 06:07 PM

Etiketat pėr kėtė Temė