Receta Gatimi

A e dime se cfare veme ne fytyre


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e ada feline
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Postime
    12
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Programe A e dime se cfare veme ne fytyre

    banoj ne itali prej disa kohesh dhe per nje problem shendetsor me drejtuan ne erboristeri ne vend te me dergonin ne farmaci. aty zbulova nje bote te re qe me ka ndihmuar shume. pervec ilaceve krejt bimore qe me ben efekt pashe se kishte edhe shume artikuj kozmetike me cmime te arsyeshme. kontrollova me gjere ne internet edhe zbulova disa gjera interesante si psh:
    perberesit ne produktet tona kozmetike si psh krem per fytyren, trupin, fondotinta, buzekuq, etj shpesh here permbajne perberes agresive, qe mbyllin poret dhe acarojne fytyren, floket.
    cilesia e nje produkti per fat te keq nuk sigurohet as nga marka as nga cmimi, shpesh here kane cilesi dhe perberes te njejte prodhime me cmime shume te ulta dhe produkte markash. keshtu qe duhet patur kujdes.
    tani do te doja te tregoj ca truke te vogla qe perdor per veten time keshtu qe mund te them me siguri qe bejne pune:
    per lekuren, floket, thonjte, maja birre me kokrra e gjejme edhe ne farmaci, une pi dy kokrra maja birre ne dite dhe pas rreth dy javesh vura re qe thonjte qe i kam pasur gjithe jeten te bute e te prishur mu forcuan. edhe lekura eshte me e bukur dhe me shummeee me pak pucra
    per thonjte: kur ekzagjeroj shume me manikyrin (hiq e ver) i ferkoj me nje pambuk me vaj e leng limoni.
    une kam lekure te yndyrshme dhe per ta pastruar pergatis nje maske shume efikase: shtyp dy ose tre aspirina dhe i perzjej me nje luge kafe mjalte. me kete mase, mjafton kaq pak ferkoj fytyen e lare mire duke insistuar te balli faqet hunda dhe mjekra. e le dhjete minuta dhe kur shpelahem e ndjej fytyren shume te bute dhe duket me e shendetshme. nqs si une keni fytyre te yndyrshme zjeni nje dege rozmarine (ate qe perdorni ne kuzhine) dhe lereni nja 20 min. kur uji te jete ftohur vureni ne nje shishe dhe ruajeni ne frigorifer. me kete uje lagni fytyren me pak pambuk. nqs keni fytyre te thate ose normale verini edhe nje krem ushqyes. per sot kaq dhe ju falenderoj per hapesiren ne kete forum

  2. #2
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Eksperience interesante, faleminderit qe e ndave ne me!

  3. #3
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Vertet te vlefshme. Faleminderit per keto keshilla.

  4. #4
    i/e rregjistruar Maska e artnesa
    Anėtarėsimi
    Sep 2009
    Postime
    1
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    perdhendetje kam nje problem me puqrra ne fytyr dhe kam qen te ekrem dauti ne pej dhe po bej nje terapi qe 7 dit me pastron ftyren me gjilper me ka then pasi tperfundohen me gjilpera duhet tperdori krema qe i ben aj vet a mund tme jep dikush informacion rreth pastrimit te fytyres em gjilpera

  5. #5
    i/e rregjistruar 10% Maska e totra
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Postime
    30
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    goce ket mjekun nuk e njof po per mu me mir mos bej gaf te cposh fytyren me gjilpera rreziku eshte teper i larte dhe nga pucrrat e tanishme mund te te behen infeksione qe mos o Zot e pastaj do thush c'pata un me mir isha me pucrra te fryhet fytyra e mledh aq qelb sa 2000 pucrra ,dhimbja eshte e tmerrshme e do shperfytyrohesh si njeri edhe vite me vone do te ngelin shenja sikur je djeg mos ia bej varrin vetes ket tipin nuk e njof po ne pergjithesi ka shume matrapaze e mashtruse qe perfitojne nga njerezit ne hall pucrrat trajtoji vete ne shtepi me limon ose me kastravec ose e bardha e vezes i ben mire lyje me nje nga keto lekuren lere 15 minuta shpelaje beje vazhdimisht duke e alternuar mos e bej vec nje here e te presesh rezultate edhe aspirina e thermuar me uje ose kolinozi bejne mire ; fytyren laje vetem me sapun dove ose nivea ;per te sulmuar per se brendshmi pucrrat pi tetraciklina (jane ilace qe perdoren zakonsht kur ke gryket semure por kane efekte ne tharjen e qelbit te pucrrave 2 cdo 8 ore mbas buke ) ma ka keshilluar dermatologja ime dhe mua me kane bere efekt keto qe thash me siper shpresoj qe edhe per ty por mbi te gjitha uroj qe mos tregohesh budallaqe dhe te shkosh te cposh fytyren e te lyesh fytyren me kete "tutkallin magjik te ketij doktorr pilafit "

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Ēfarė dimė dhe nuk dimė rreth Tableteve Microsoft Surface
    Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-06-2012, 03:12 PM
  2. Syri, karakteristikat qė duhet tė dimė
    Nga olsii nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-02-2012, 06:15 PM
  3. Foto: “Jam mirėnjohėse pėr faktin qė kam njė fytyrė”
    Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 27-09-2011, 02:16 PM
  4. Facebook sė shpejti me fytyrė tė re
    Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-08-2009, 08:07 PM
  5. KIA сee’d me fytyrė tė re
    Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 09:47 PM