Receta Gatimi

Aparenca genjen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
  1. #1
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18

    Aparenca genjen

    Duke u nisur nga firma e Kuklles, aparenca genjen, mendova te hap kete teme.
    Sa dakort jeni ju me kete shprehje: "Aparenca genjen".
    Shprehni mendimin tuaj.

  2. #2
    Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    522
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    17
    them se esht e vertet , sepse nga aparenca ne nisemi dhe krijojm nje mendim per nje person duke mos e njohur mir ate, dhe ne shumicen e rasteve ky mendim del i gabuar kur e njohim ne te vertet personin

  3. #3
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Personalisht dhe une jam e mendimit qe aparenca genjen, megjithese jo gjithmone. Njerezit perpiqen qe me gjeste apo veprime te ndryshme, duke filluar qe nga menyra e te veshurit e deri te menyra e te sjellurit, te shprehin nje personalitet te ndryshem nga ai qe kane ne te vertete.
    Por ka dhe raste te tjera, kur ne mendojme qe dikush eshte ndryshe nga ajo qe perpiqet te na tregoje ne, nderkohe qe ajo eshte ne te vertete menyra e tij e te vepruarit.

  4. #4
    ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    MC Planet
    Postime
    585
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16

    K.O

    un i bashkohem mendimit te KLevit.shum njerez e vleresojne njeriun nga aparenca e cila duhet te jete me me pak rendesi.ne duhet ta vleresojme njeriun nga sjellja,transparenca ejt..

  5. #5
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Ne kontakt te pare eshte aparenca qe na vlerezon! keshtu ka raste qe dhe mund te genjej!

  6. #6
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    Te shkruaj une?
    Kjo eshte nje shprehja ime qe me pelqen, qe e besoj, dhe qe e kam si parim kur njoh dike. Kur kam shkruar kete thenie ne kete forum sapo isha regjistruar, pervec dy miqve te mi nuk njihja asnje tjeter dhe si foto kisha vene nje foto mjaft provokuse, ashtu si dhe nje nofke qe mund te interpretohet si te duam nga te gjithe. Por as njera as tjetra nuk me perfaqson mua personalisht, pra aparenca genjente ne kete rast konkret.

  7. #7
    i/e rregjistruar 10% Maska e arba
    Anėtarėsimi
    Jul 2009
    Postime
    67
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    edhe un mendoj se aparenca te genjen e shume madje....kjo do te thote qe nuk duhet ti paragjykojme te tjeret...

  8. #8
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    20
    jo gjithmone........

    sepse ai qe di,dhe qe ka pak brum ne koke,analizon personin,jo vetem si fizik,por si qenie e gjalle........nga fija e flokut......deri ne palc......

    dhe nuk duhemi te ndikohemi,tek shprehja aparenca genjen......sepse shpesh here genjejme veten duke u bazuar ketu!....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-11-2009, 06:27 PM