Meta pranon ftesėn e Berishės pėr koalicion


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Meta pranon ftesėn e Berishės pėr koalicion

  Receta Gatimi  Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta pranon publikisht ftesėn e kryeministrit Sali Berisha pėr tė formuar sė bashku koalicionin qeverisės pėr katėr vitet e ardhshme.

  Vendimi i LSI-sė vjen vetėm pak minuta pas ftesės publike qė i bėri Berisha. “E pranoj ftesėn e kryetarit tė Partisė Demokratike, Sali Berisha, pėr tė formuar sė bashku koalicionin qeverisės”, deklaron Meta.

  “Vendimi jonė vjen pas konsultimeve tė gjėra me eksponentėt vendas dhe ndėrkombėtarė tė cilėt kėrkojnė pėrshpejtimin e reformave dhe stabilitetin e vendit. Ne pranojmė me pėrgjegjėsi historike ftesėn pėr tė nisur negociatat me zotin Berisha pėr tė realizuar programin e integrimit europian", theksoi Meta.

  "Nuk jam i lumtur pėr kėtė, ėshtė vendimi mė i vėshtirė i jetės sime. Bashkėpunimi jonė me Edi Ramėn ėshtė i pamundur, ndėrsa bashkėpunimi Rama-Berisha u provua dhe solli vetėm krizė, ndėrsa Meta ishte i vetmi nė opozitė. Marrėveshja me Berishėn do tė jetė transparente dhe nė funksion tė stabilitetit tė vendit. Jam i bindur se programi i kėsaj mazhorence tė re, edhe tė djathtė edhe tė majtė, do tė garantojė pėrmbushjen e programit pėr integrimin evropian. Marrėveshja me Berishėn do tė jetė transparente dhe ju do tė jeni tė informuar pėr gjithēka", pėrfundoi kryetari i Lėvizjet Socialiste pėr Integrim.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ky meta sa anej knej mo, pr4f i dha fund vetes me kete sbesoj ta votojn mo shqipteret se i bie tja japin voten sales

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po ky ilir meta nga fryne era kthene krahat

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Ndoqi parim e Xhuvelizmit mesa duket.
  Mendoj qe ishte veprimi me i pamatur dhe me i ulet qe mund te bente.
  Shqiperia nuk ka nevoje per tradhtare.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e mekaniku
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Venezia(ITALI)
  Postime
  64
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  I pafytyre Ilir Meta

  Che schifo.Ter keto vite na lodhi koken Saliu eshte keshtu e eshte ashtu dhe tani... Ilir Meta sei una merda.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  e tregoj veten kush ishte.....pomori 4 poste....per 4 deputet....hajde shit-blerje hajde..

 7. #7
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  dihej kjo nk kishte si tja dilte vetem...e nxorri koken njeher e mir ky..

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  ilir meta per mendimin tim eshte nje kelysh i berishes....

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e thekingofcs
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  n'forum
  Postime
  35
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Sali Berisha-Ilir Meta Sebashku per nje shqiperi europiane se me edi ramen deri ne durres nuk shkojm dot pa pashaporta

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Ke te drejt per nje shqiperi evropiane ,nje malok i trash ke perenia sa nuk ka kanar ta peshoj, tjetri kurve, me falni per shprehjen por i tille eshte Meta per mua.
  Megjithate se mos pytet Meta ne parti..esht Monika aty qeeee.......
  Nuk ka turp, deri tani nuk la fjal pa then per Salen....
  I shkreti me sa shoh tani tek lajmet nuk paska pasur faj.....E PASKA BER PER TE MIREN E POPULLIT ...PER TE MIREN TON....

 11. #11
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Per mendimin tim Ilir Meta ka ber gjene e duhur per mos te cuar vendin ne kaos,Brravo!!! Sali Berisha dhe pa Kualicionin e Ilir Metes do ta krijonte qeverin kshu qe........

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Per mendimin tim Ilir Meta ka ber gjene e duhur per mos te cuar vendin ne kaos,Brravo!!! Sali Berisha dhe pa Kualicionin e Ilir Metes do ta krijonte qeverin kshu qe........
  Nuk ka pas per ta krijuar asnjeher qeverin ne qofte se Meta do te ja jepte votat PS.......Se nuk esht qe pati ndonje fitore kushedi se ca Berisha...shum pak levizte nga PS.....Edhe vendi ne kaos do te jet deri sa ne krye te vendit do te jet Berisha...kete ta keni te sigurt..

 13. #13
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk i vihet faj te "shkretit".
  Fundja vetem per 5 milion euro e shiti veten.

 14. #14
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga noemi84 Lexo postimin
  Nuk ka pas per ta krijuar asnjeher qeverin ne qofte se Meta do te ja jepte votat PS.......Se nuk esht qe pati ndonje fitore kushedi se ca Berisha...shum pak levizte nga PS.....Edhe vendi ne kaos do te jet deri sa ne krye te vendit do te jet Berisha...kete ta keni te sigurt..

  E din ti qe Ilir Meta i ka kerkuar Rames per kualicion qe para zgjedhjeve,por Rama ska pranuar,sepse kujtonte se do fitonte aq thelle sa qe sdo te kishte nevoje per aleate,kshu qe Edi Rama te rrije aty ne bashki dhe kto kohe qe i kane mbetur se per politikan eshte 0.Per sa i perket Ilir Metes ai e ka marre vendimin e tij pasi eshte konsultuar me Europianet,nuk e di nese e ke pare konferencen per shtyp qe ka dhen.

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e Tomori
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  28
  Reputacioni
  0
  Me fal Kliton po mendimi yt eshte aq i ngushte sa nuk behet ti kujton se ketu behet fjale per te mirat e popullit ;them se jo keta politikane qe kemi ne e tregojne veten se skane te ngopur qe shiten si tju vij e sa per ate qe beri mire ky Ilir une them se kur je parti e majte e kur lufton per te majten nuk ka mundesi te pranosh oferte te djathtenen pertektstin per te miren e vendit e mira e vendit eshte larg njerezve si ky ILIR SALI apokushdo politikan i momentit ne Shqiperi.Te zhduket kjo klase politike se na morri frymen na beri te marrim rruget e botes jemi te huaj ne vendin tone.

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jam shume dakort me parafolesin.keta politikanet e shesin veten shume shpejt.pse mendon iliri se do ta votoj populli kur te kemi zgjedhje.ky ishte zhgenjim shume i madh.

 17. #17
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Tomori Lexo postimin
  Me fal Kliton po mendimi yt eshte aq i ngushte sa nuk behet ti kujton se ketu behet fjale per te mirat e popullit ;them se jo keta politikane qe kemi ne e tregojne veten se skane te ngopur qe shiten si tju vij e sa per ate qe beri mire ky Ilir une them se kur je parti e majte e kur lufton per te majten nuk ka mundesi te pranosh oferte te djathtenen pertektstin per te miren e vendit e mira e vendit eshte larg njerezve si ky ILIR SALI apokushdo politikan i momentit ne Shqiperi.Te zhduket kjo klase politike se na morri frymen na beri te marrim rruget e botes jemi te huaj ne vendin tone.

  Vetem nje gje duhet te kuptosh me qe e paske mendim ti te gjere,a e din se cdo te thote te shkonte vendi ne zgjedhje te parakoshme...apo?

  Per sa i perket Ilir Metes ai eshte i majte dhe se mohon dot as ti e as njeri,por konsultimi i tij me Europianet e ka bere te mari kete vendim.


  Une anoj djathtas po e them ,sespe me duket e keqja me vogle,nga dy te keqije(e kam theksur dhe me pare)por per mendimin tim kjo eshte e drejte qe ka bere Ilir Meta,dhe ti ske pse e gjykon mendimn e tjetrit i ngushte apo i gjere,sepse jetojm ne nje vend demokratik dhe mendimi tjetrit duhet te respektohet pavarsisht nga kundermendimi jot dhe si te duket ty i drejt apo i gabuar,dhe do te shkonte me shume sikur ajo fjala{Me fal Kliton po mendimi yt eshte aq i ngushte sa nuk behet} te ishte{E respektoj mendim tend Kliton por.............}.

 18. #18
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Vetem nje gje duhet te kuptosh me qe e paske mendim ti te gjere,a e din se cdo te thote te shkonte vendi ne zgjedhje te parakoshme...apo?

  Per sa i perket Ilir Metes ai eshte i majte dhe se mohon dot as ti e as njeri,por konsultimi i tij me Europianet e ka bere te mari kete vendim.


  Une anoj djathtas po e them ,sespe me duket e keqja me vogle,nga dy te keqije(e kam theksur dhe me pare)por per mendimin tim kjo eshte e drejte qe ka bere Ilir Meta,dhe ti ske pse e gjykon mendimn e tjetrit i ngushte apo i gjere,sepse jetojm ne nje vend demokratik dhe mendimi tjetrit duhet te respektohet pavarsisht nga kundermendimi jot dhe si te duket ty i drejt apo i gabuar,dhe do te shkonte me shume sikur ajo fjala{Me fal Kliton po mendimi yt eshte aq i ngushte sa nuk behet} te ishte{E respektoj mendim tend Kliton por.............}.
  daii se te gjith e din se cfar do te thot te shkoj vendi ne zgjedhje te parakohshme, rrenohet me keq se esht rrenuar, por sinqerisht te kalosh edhe 4 vjet me berishen ne krye....esht shum.un jam e majt,kam degjuar shum qe thon te majtet KOMUNIST,njerez hiqeni mendien nga kjo fjale ,sot nuk ka komunizem.ka ndryshuar koha..demokracin e duan te gjith por ama ai idioti te dali ne pension se na shtirosi zorret e barkut duke e par..
  ma nč komunizem qe po jetojn njerezit nuk ka...bente miting Sala pergjegjesi i nje strukture shteterore ku punon mami im i qiste grat me zor se neser nuk vjen ne pun thonte..si ne koh te enverit. Sala esht taman Enverist.
  megjithate ata qe e mbrojn dhe e votojn nje arsye e kan, normale, kusheriri im ka 3 vjet qe mer rroge kot pa shkuar ne pune....PSE????? se i siguroi shum vota dp (me lek normale )ne votimet e 2005.aq sa mer ai qe tund zinxhiret gjith diten me portofol plot,mund te marin dy nevojtar duke te ber punen...

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e thekingofcs
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  n'forum
  Postime
  35
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Tomorri bravo e respektoj mendimin tend,eshte shum e vertet qe te 2 jan per karriget e veta se per popullin nuk pyesin,shum bukur e ke then -> Te zhduket kjo klase politike se na morri frymen na beri te marrim rruget e botes jemi te huaj ne vendin tone. hallall 1 mendim i papame

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Eliza Dushku refuzon ftesėn e ushtarit amerikan
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-07-2011, 09:19 PM
 2. Rama-Berishės: Reflekto, hap kutitė e votimit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 07:14 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2009, 09:02 PM
 4. Serbia proteston ndaj deklaratės sė Berishės
  Nga Enkelejda_24 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 11:35 PM
 5. Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-08-2009, 02:00 PM