Itali, policia godet banden italo-shqiptare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Itali, policia godet banden italo-shqiptare

  Receta Gatimi  Mbi 20 te arrestuar, mes te cileve shqiptare dhe italiane eshte bilanci i nje operacioni te gjere anti-droge te kryer nga karabinieret ne qytete te ndryshme te Italise.
  Sipas mediave lokale, per kryerjen e operacionit u angazhuan 120 agjente, te cilet kryen edhe 40 kontrolle ne banesa te ndryshme te te arrestuarve.

  Sipas burimeve, arrestimet u kryen ne qytetet Milano, Brindizi, Vicenca, La Specia dhe Pontremoli.

  Banda kriminale trafikonte droge te tipit kokaine, hashash dhe marijuane.

  Burimet saktesojne me tej se anetare te saj ishin edhe nje oficer i marines ushtarake,kater gra dhe disa afrikane.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Na fulliqen kto shqiptaret mo.... si sdegjum i her ne i fjale te mire per shqiprin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Katėr shqiptarė nėn pranga nga policia greke
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 01:04 PM
 2. Firence, shkaterrohet banda italo-shqiptare
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-06-2009, 05:53 PM
 3. Shkaterrohet organizata italo-shqiptare e droges
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-06-2009, 06:43 PM
 4. Itali, policia zbulon rrjetin e trafikanteve
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 08:17 PM
 5. Policia shqiptare me fytyre te re
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-10-2008, 12:03 PM