Fansat i japin lamtumiren Majkell Xheksonit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Fansat i japin lamtumiren Majkell Xheksonit

  Receta Gatimi  Ceremonia e varrimit te mbretit te pop-it, Majkell Xhekson eshte shnderruar ne pelegrinazh te vertete.

  Miq, yje te muzikes, fanse, jane mbledhur ne staples center te Los Angelesit per t’i dhene legjendes se pop-it lamtumiren e fundit. Nje autokolone limuzinash e makinash te tjera me familjaret e tij mberriti me heret ne varrezen e forest lawn ne hollivud per funeralin privat te kengetarit ikone.

  Nje ore e gjysem spektakel live per te nderuar kujtimin e njeriut qe shumekush e quan sot “Barak Obama i muzikes”. I pari afro-amerikan qe theu keto lloj barrierash racore premton ta ktheje kete koncert te ngjeshur me yje ne njerin prej evenimenteve televizive me te ndjekura ne histori. Lista e emrave te famshem ne show-n e ngjeshur me yje te muzikes e te ekranit eshte e gjate; Stevie wonder, Mariah Carey, Usher, Lionel Richie, Kobe Bryant e Jennifer Hudson jane nje pjese e tyre.


  Gati dy jave nga vdekja e ikones se muzikes, Los Angeles-i eshte paralizuar i teri per ceremonine publike te homazheve, ndersa njerezit vershuan lume per te kujtuar jeten dhe vdekjen e Majkell Xheksonit. Trupi i yllit te pop-it prehet ne nje arkivol 25.000 dollaresh te lare ne ar. 17.500 njerezit qe arriten te sigurojne bileta, po e ndjekin ceremonine nga afer ne “Staples Center”, nje luks i vertete per ta, krahasuar me interesimin e jashtezakoneshem qe u pa qarte nga vala e kerkesave, me shume se 1 milione e gjysme. Homazhet do te zgjasin 90 minuta, kohe gjate se ciles do te transmetohen live anembane globit.

  Madona i parapriu nderimet per te me nje koncert ne Londer, te mbajtur pikerisht ne te njejten arene ku Majkell Xheksoni do te fillonte me 13 korrik nje seri prej 50 koncertesh. Ne skene ishte vendosur nje fotografi e kengetarit, e teksa ajo intrepretonte kengen e njohur “Holiday”, nje kercimtar i veshur me xhekete te zeze lekure, bluze te bardhe, doreza dhe corape te bardha, kercente, duke imituar levizjet karakteristike te Xheksonit. Pothuajse gjysma e njerezve te pyetur, rrefyen se ne kujtesen e tyre ai do te mbetet i rrethuar si nje njeri me talent te rralle, por nje jete tragjike.

  Ata thone se 50 vjecari i ndare nga jeta ne 25 qershor prej nje ataku ne zemer, ishte armiku me i keq i vetvetes. Problemet qe e trazuan qenien e tij ne mase te madhe buronin nga vete Majkelli, ndersa femijeria aspak e lumtur ishte duket pengu i madh i kengetarit, nga ku buronte e gjithe fatkeqesia e tij. Nje pjese e te intervistuarve ishin te bindur se emri i Majkell Xheksonit do te kujtohet per shekuj me radhe e madje disa guxuan edhe ta krahasonin trashegimine e tij me ate te Moxartit dhe Bethovenit. 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  esht varrosur pa trurin se e kan marre per ekspertiz qe do e bejn pas nje jave per te marr vesh shkakun e vertet te vdekjes

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  14
  Lamtumira e fundit per Majkell Xheksonit  Familja, miqte dhe adhuruesit i dhane lamtumiren e fundit Majkell Xheksonit, njeriut te njohur so Mbreti i Popit.

  Policia e Los Anxhelosit e shoqeroi familjen e kengetarit dhe miqte e ngushte ne nje ceremoni private sot ne mengjes nderkohe qe helikopteret e medias gumezhinin kudo ne ajer. Ceremonia familjare e Majkell Xhekson u zhvillua ne Varrezen e Forest Loun te lagjes Holliud Hills ne Los Anxhelos, vend ku jane varrosur qindra figura te famshme te artit amerikan.

  Pas ceremonise private, trupi i Majkell Xhekson u dergua ne kompleksin sportiv te qendres Stejpells ne qender te Los Anxhelosit per ceremonine publike.
  Nje short per bileta pa para ne internet terhoqi me shume se 1,6 milion njerez, por vetem 8,750 adhurues me fat u zgjodhen per te marre pjese.

  Qdo fitues mori dy bileta per ceremonine ne qendres Stejpells apo per transmetimin televiziv ne Teatrin Nokia aty prane.

  Ne kete koncert kane kenduar emra te medhenj te muzikes, te rinj dhe te vjeter, te cilet kane kujtuar kolegun e tyre.
  Aty kane kenduar Maria Carrey, Usher, Steve Wonder, ka mbajtur fjalime, basketbollisti, Shaquille O'Neal, aktorja Brouke Sheals, perfaqesues te komitetit zezak ne Senat.  Vellai i tij Jermaine, ka thene se do t'i mungoje shume Jackson, nderkaq Paris Katherine Jackson, me lot ne sy ka thene:’‘Ai ishte babi me i mire qe mund te imagjinohet.

  Qekurse kam lindur babi i im ishte babi me i mire qe mund te imagjinohet. Vetem dua te them se te dua shume babi’‘.


 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Oh gott qysh qajke kjo qika gjynah

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Arkivoli degjova qe eshte i lare me flori......

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Un e ndoqa direkt dhe ishte me te vertet nje ceremoni madheshtore per nje njeri te madh dhe shume shikues ne mbare boten!!!

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  E meritonte nje ceremoni te tille si mbreti pop-it qe ishte............

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Nuk i pashe se me vinte per te qare, sinqerisht

 9. #9
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me verte per te ardhur keq.e meriton nje ceremoni te tille.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Per gjith fansat e photoshopit
  Nga argent nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-05-2012, 12:59 PM
 2. Japin Biblat pėr revistat pornografike
  Nga gjendar nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-02-2011, 08:59 PM
 3. Japin nudo lajmet e universitetit
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-03-2010, 02:23 PM
 4. Per fansat e Harry Potterit
  Nga genocid nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-07-2009, 02:34 AM
 5. Fansat kritika klipit te Sonit
  Nga Coca-Cola nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2008, 02:16 PM