Panik ne gjimnazet e Tiranes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Panik ne gjimnazet e Tiranes

  Receta Gatimi  Maturantet, qe vetem pas dy ditesh do t‘u nenshtrohen dy provimeve te lendeve me zgjedhje, kane lene pergjysme studimin dhe jane drejtuar te alarmuar prane shkollave te tyre. Diten e djeshme, ne pjesen me te madhe te gjimnazeve kryeqytetase u perhap lajmi se do te ndryshojne koeficientet e lendeve me zgjedhje te vlefshme per garen ne universitetet publike.

  Dhe pikerisht per kete arsye, ata nuk duhet te plotesonin formularin A2, i cili duhej dorezuar neper shkolla.

  Nderkohe qe nje pjese e ketyre te rinjve tashme e kane plotesuar kete formular me te dhjete preferencat per deget ne te cilat duan te studiojne ne shkollat e larta.

  Paniku, i cili pushtoi dje maturantet e Tiranes lidhej se pari me faktin se ata qe prej momentit te berjes publike te ketyre koeficienteve, disa muaj me pare, kishin planifikuar edhe perzgjedhjet personale.

  Keto llogari konsiderohen si shume te rendesishme ne shpalljen e fituesve ne deget qe ofrojne universitetet publike ne vend.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  nuk ka kuptim fare sepse maturantet jan pergatitur neper kurse per kto provime qe do japin, do te ishte skandaloze sikur te ndryshoheshin koeficientet ne kete moment.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Mendoj se per nje pjese te madhe te nxenesve kjo nuk perben ndonje problem.
  Por nuk kuptoj si jane plotesuar, kur ishte dhene urdher qe te mos plotesohej asnje formular.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. CIA e FBI nė panik: iPhone ėshtė radar pėr talibanė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 11:46 AM
 2. Tjetėr lėkundje tėrmeti nė Ostren, banorėt nė panik
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 01:13 PM
 3. Kapen disa nga furnitorėt e heroinės pėr gjimnazet
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 10:32 AM
 4. Panik nė rrugė, tėrhiqet zvarrė 4-vjeēari
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2008, 09:36 AM
 5. Digjet pallati 10-katėsh, nė panik banorėt e ish-Bllokut
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-12-2007, 08:47 PM