Receta Gatimi

Gripi i derrave, Shqiperia ne alarm


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Gripi i derrave, Shqiperia ne alarm  Specialiste te shendetesise tashme jane gadishmeri duke e konsideruar te prekur Shqiperine nga virusi AH1N1 madje nuk perjashtojne edhe ndonje rast te lehte qe mund te kete kaluar.
  “Ndonje person mund te kete qene prekur nga ky grip, nderkohe qe ne tetor dhe nentor do te kemi raste te tjera te ketij virusi”, u shpreh specialistja, Silva Bino, sipas te ciles cdo njeri qe ka temperature e kolle duhet te paraqitet neper qendra shendetesore dhe spitale.

  Ndonese stina e veres parashikohej te frenonte perhapjen e ketij virusi specialistet konfirmojne te kunderten, madje me ritme me te shpejta, ndryshe nga gripi i zakonshem.

  Specialistet i bejne thirrje qytetareve te ndergjegjesohen dhe te mos neglizhojne asnje shenje qofte dhe te nje semundjeje te rrugeve te frymemarrjes, sidomos personat qe jane te prirur te shfaqin simptoma me te renda.

  Ka nisur edhe trajnimi i mjekeve te familjes pasi ata jane te paret qe do ta konstatojne. Nderkohe qe rekomandohet qe te gjithe qytetaret te bejne vaksinen e gripit te thjeshte ne kohen e duhur. Ne periudhen tetor –nentor Shqiperia do te preket nga virusi AH1N1.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Bobo dhe kjo na duhet, apo ka mjete dhe ilace tek ne ti bejme ball!!!

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  eshte shume probleme pere ne shqiperi

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  nuk na gjen gje jo mos kini merak.....erdhi dhe gripi i pulave po nuk na u afrua ,jo me gripi i derrave..............

 5. #5
  Partizon4ever 10% Maska e Lapraks4ever
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Vendndodhja
  Spain
  Postime
  39
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Mos kini frike se akoma ska ardh thjesht alarm sbesoj se vje deri ke ne, se ne barcaleten e shqiptarit Derri doli nga dhoma e tha , Ku rrihet me shqiptarin

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Mos e merrni me shaka pasi kėto janė viruse tė modifikuara dhe tė prodhuara nė laboratorė. Kini mendjen ju nė Shqipėri.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Alarm pėr drogėn “kanibale”
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 04:36 PM
 2. Gripi A/H1N1, Shqipėria numėron 121 raste
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 07:57 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 09:23 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 11:10 AM
 5. Mberrin gripi i derrave ne Shqiperi?
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-07-2009, 08:18 PM