Liga e Europės: Vllaznia vazhdon, Renova dhe Dinamo eliminohen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Liga e Europės: Vllaznia vazhdon, Renova dhe Dinamo eliminohen

  Receta Gatimi  Ekipi shkodran Vllaznia ka barazuar nė Loro Borici ndaj ekipit irlandez Sligo Rovers, por ka arritur tė kualifikohet nė rundin e dytė tė Ligės sė Evropės, siē quhet nė sezonin e ri Kupa UEFA.

  Golin e vetėm pėr ekipin shqiptar e shėnoi mesfushori Ndriēim Shtubina dy minuta para fundit tė pjesės sė parė.

  Shkodranėt mbetėn me 10 lojtarė nė fushė nė dhjetė minutat e fundit, tė cilėn pėrparėsi e shfrytėzuan mysafirėt qė shėnuan me anė tė mbrojtėsit Alan Keane, pesė minuta para fundit tė ndeshjes.

  Pavarėsisht barazimit, ekipi shkodran kualifikohet falė fitores 2-1 nė ndeshjen e parė si mysafir.

  Ekipi tjetėr nga Shqipėria qė ka garuar nė fazėn e parė para-eliminatore tė Ligės sė Evropės, Dinamo nga Tirana, ėshtė eliminuar pavarėsisht se fitoi 2-0 nė Qemal Stafa ndaj ekipit finlandez Lahti.

  Dinamo kishte humbur me rezultat 4-1 nė fushė mysafire dhe kishte nevojė edhe pėr njė gol tjetėr (3-0) pėr t’u kualifikuar nė rundin e ardhshėm.

  Nga gara ėshtė eliminuar edhe njė ekip tjetėr shqiptar, ai nga Maqedonia, Renova. Tetovarėt barazuan 1-1 nė fushė tė vet ndaj ekipit bjellorus Dinamo Minsk, por u eliminuan pėr shkak se kishin pėsuar humbje me rezultat 2-1 nė ndeshjen e parė nė udhėtim.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  bravo vllaznia , shpresoj te eci sa me shum, edhe pse e ka sh te veshtir kete tur

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po kualifikohet kete hehe po kurse heren titer humbe

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Ishalla nuk humb thuaj......te fitoj te heci dhe futbolli Shqiptare dhe te njhet pak nga skuadrat e tjera te Europes,se ka qe se njohin fare.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Ishalla nuk humb thuaj......te fitoj te heci dhe futbolli Shqiptare dhe te njhet pak nga skuadrat e tjera te Europes,se ka qe se njohin fare.
  Po pra ke sh te drejte......

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Vllaznia , brazilianet ne pikepyetje per Rapidin  Vllaznia ben pergatitjet e fundit per sfiden e te enjtes kunder njeres prej skuadrave me te titulluara te Austrise, Rapidit te Vjenes.


  Sipas klubit mesohet se kuqeblute tashme kane dorezuar dokumentacionin per marrjen e vizave ne ambasaden austriake. Nderkohe, brazilianet e sapoardhur te shkodranet jane ende ne pikepyetje per aktivizimin ne kete ndeshje.
  Burime brenda klubit theksojne se fati i tyre varet ne duart e trajnerit Hasan Lika, nga i cili pritet te merret sot nje vendim perfundimtar per dy amerikano-latinet.

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Postime
  134
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  vllaznija ajo bravoo te koft

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tirana eliminohet nga Liga e Kampionėve
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 11:09 AM
 2. Veset e liga dhe epshet
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-03-2009, 12:52 PM
 3. Vllaznia vs Napoli - Kupa Uefa
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-08-2008, 12:53 PM
 4. Romela Begaj, kampione e Europes
  Nga kuklla nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-04-2008, 03:11 PM
 5. German Liga Pokal 2007
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-07-2007, 05:24 PM