Disa nga poezitė dhe krijimet e mia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Disa nga poezitė dhe krijimet e mia

  Receta Gatimi

  Po postoj disa nga poezitė dhe krijimet e mia. Komentet tuaja janė tė mirėpritura!
  Anėt e sė njėjtės monedhe

  Tė dua zemėr,
  hesht nė ēeren tragjike
  nė mosbesim krahėt mbledh
  njė shikim i errur skėterrė.
  Sytė akuzojnė me tė drejtė,
  gėnjen i poshtėr!
  kruspoll si gjarpėr sulmoj nė vrerė ,
  zemėr mes nesh nuk ka tjetėr.
  Je ėngjėlli im dritė nė sytė e mi,
  shkėlqim nė skajet errta tė shpirtit tim.
  Mėkati i ėmbėl i shpirtit,
  ndjehet ,
  nuk kėrkohet.
  Ndryshe ėshtė kufiri
  me tela me gjemba,
  shtrydhje e dorėzuar
  ndjejash tė djegura nė moral.
  Arrati e shpirtit tė dashuruar nuk mbahet
  nga rojtarėt e drobitur tė ndjejės
  vetėizolim i shpallur
  i njerėzve tė mbyllur.
  Tė trdhėtosh tė tradhėtohesh
  ėshtė fjalė e rėndomtė.
  Pafajėsia e shpirtit
  arrati mėkatare,
  janė anėt e sė njėjtės monedhe
  tė njerėzve qė dashurojnė....  I humburi.com


  Mė kėrkove rrugicave
  Tė mėhallės
  gjurmė mos kisha lėn
  i ēapitur nė ecjen time mbi bastun.
  Gjthkund mungoja
  Sikur mė kish pėrpirė dheu
  shkallėt e drujta, ngjite ngadalė
  nė derėn e odės s’ė hapur
  nė ankth trokite
  por mbi shtrojėn e dėrrasės
  kėmbė njeriu s’kish rėnė.
  Mė kėrkove nė biblotek
  Mes shėnimesh
  Pa mbarim
  Mos shkarravitej kėrrkund edhe emri im
  A ndoshta si dikur
  I fshehur ndonjė shėnim.
  E nė fletė qibernitike
  WWW. Ihumburinėvite.com
  Le orė nė hava
  I humbur isha,
  Ose vdekija mė kish marrė
  E nė vorreza u nise plot psherėtim
  Nė shėnime tė mermerta
  E fotografi kohėndalura bardhė e zi
  Hidhje sy si e mpirė
  E kėnaqur pe nga qielli
  Qė atje nuk prehem
  Pranė vorrxhiut plak u ule
  e lodhur nėn hijen e selvis
  e ujėkėrkove tė freskohesh e tė pishė.
  Derdhe Ujė nė lėkurėn e gjoksit tėnd
  Tashmė tė rreshkur e tė djersitur
  Nga shtėrngimet e motit
  Qė sa e sa duar u zvarritėn.
  Por kėrrkund nuk isha i zhdukur si gjithmonė.
  .................................................. ....
  Prap u zhgėnjeve
  Unė faj stė kam
  Gjithkund isha o zemėr
  Gjithandej tė ndjeva
  Por kėrrkund s’mė njohe
  Se isha mė i ri
  E jo Ai i vjetri
  Qė me ngulm kėrkoje .............
  Plaku qė tė dha ujė
  Si dikur nė mote
  -lamtumiė vorraxhi mė the
  Sa keq qė smė ndjeve e mė keq smė njohe.


  (c) Besnik Sula
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga EMAUS; 12-07-2009 mė 12:48 PM.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume bukur, suksese!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  sum mir keshtu vashdo dhe shkruaj ssa me shum

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Njoftim: - Na falni se gabimisht u fshine disa nga postimet tuaja. Nėse e shte e mundur mund ti shkruani perseri komentet tuaja!

  Stafi

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0  Lulet e purpurta

  Tė kam thėnė qė dua tė vdes ngadalė ngadalė
  Si lulet e purpurme
  Ku sqaqen, veniten nė vazon prej balte
  Tė rėnkoj nė ofshe tė gjata dhimbje
  Lidhur nė lojėn e prangave
  Ne kėrcim epshak
  Tė derdhesh mbi mua
  Herė mbi kokė tė sorollasėsh vithet
  E mė kot tė mundohem tė lėpi
  Herė tė mė shtėrngosh mes kofshe dhe tė ndjej aromėn e djersės...
  Tė kam thėnė qė dua tė vdes ngadalė ngadalė
  Tė mė shposh nė gjoks
  Me takon stileto majė argjendė
  Tė dėgjoj tingull nė shpimin e lėkurės
  Ah..... tė rėnkoj gjatė nė dhimbje
  Ti e di jam gjahtarė i saj
  Pa dhimbje kurrė s’do tė dashuroja
  Ti tė ndjesh aromėn e Gjakut
  tė plqen dhimbja
  Kur buron nga gjoksi im.
  Tė ngjyesh buzėt
  E tė mė thuash tė dua
  Kur tė vdes ngadalė ngadalė
  Bashkė me lulet e purpurta.


  (c) Besnik Sula
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kinseb; 12-07-2009 mė 01:36 PM.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0  Kujtim mėkatarė


  Nė tė trembėdhjetat e mia
  me pubsin tėnd u ndesha.
  Lakuriqėsinė tėnde mbi kashtė,
  gufimet e tua
  pikturė qė flakėronte zjarrė.
  Fėrkonte dorė e huaj trupin tėnd si ngjalė!
  Pėr dreq isha ndezur ,
  i paftuar mbi trarė.
  Trupi yt i derdhur mbi krahė leshaturė,
  herė vihej poshtė, herė ngrihej lartė,
  klithma,coptim i njė dallge nė bregun majė-majė
  U ndjeva i vogėl ,
  qose gjithkund.
  Tashmė jam rritur, jam burrė
  eksopozita marr me rradhė
  lakuriqe nė tabllora kam parė pa fund
  por..........!
  Portretin e zjarrtė mbi kashtė
  nuk e ndesha kurrė.


  (c) Besnik Sula
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga EMAUS; 12-07-2009 mė 02:14 PM.

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0  Jam gjithmonė aty

  Jam hija qė tė ndjek nė ditėt e nxehta.
  Jam loti qė zbraz kutit e boshllėkut.
  Jam dora e huaj qė prek gjirin e ndezur.
  Jam gjithmonė aty,
  nė trotuare i ecur
  kokė midis koka njerzish ,
  mbi xhupa tė zeza meshini,
  mbi gjethe tė rėna vjeshte .
  Jam gjithmonė aty.
  Myshk i mbirė mbi kėrcellin
  e trėndafilave tė kujtesės.


  (c) Besnik Sula
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga EMAUS; 12-07-2009 mė 02:22 PM.

 8. #8
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Kujtim mėkatarė

  Shum e bukur kjo me pelqeu jasht mase shum origjinale

 9. #9
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Pafajėsia e shpirtit
  arrati mėkatare,
  janė anėt e sė njėjtės monedhe
  tė njerėzve qė dashurojnė....
  Vargje shum domethenese Shkruani vertet shum bukur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Internet: Si te siguroi krijimet e mia
  Nga argent nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-08-2012, 09:21 PM
 2. Disa Trike
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-02-2009, 11:39 AM
 3. Disa Kuriozitete
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-01-2009, 06:39 PM
 4. Figura e Skenderbeut ne krijimet e folklorit
  Nga EMAUS nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-12-2007, 05:57 PM