Superliga, 2 milione euro ne 4 vjet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Superliga, 2 milione euro ne 4 vjet

  Receta Gatimi  Me iniciative te Federates Shqiptare te Futbollit, kompania UFA, pjese e “RTL Grup” ka propozuar nje projekt per te marre nen menaxhim te drejten televizive dhe reklamat te Superliges dhe kategorise se pare.

  Te pranishem ne kete mbledhje te pare te perfaqesuesve te kesaj kompanie, kane qene drejtuesit me te larte te Federates Shqiptare te Futbollit dhe perfaqesuesit e klubeve te interesuara per kete projekt.

  Per here te pare klubeve te kampionatit shqiptar iu ofrohet nje kontrate e tille per te drejtat televizive.

  Sipas specialisteve te firmes UFA, qe ne vitin e pare te kesaj marreveshjeje, nese do te arrihet, ata do te japin rreth 300 mije euro, shume e cila do te ndahet ne baze te nje koeficienti qe do te kete secila skuader e Superliges dhe kategorise se pare.

  Behet fjale per nje kontrate 4-vjecare qe do te sjelle perfitime si rralle ndonjehere per klubet shqiptare, pasi perfaqesuesit e kesaj kompanie shpresojne te arrijne shifren e 2 milione eurove deri ne vitin e fundit te marreveshjes.

  Menjehere pas paraqitjes se projektit eshte krijuar nje komision prej 6 anetaresh perfaqesues te klubeve, te cilet bashke me specialistet e FSHF-se do te diskutojne per kontraten.

  Deri ne fundin e muajit korrik kompania UFA pret nje vendim nga komisioni i ngritur, nese do ta shesin ne grup te drejten televizive, apo do te vazhdojne ta mbajne individuale.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Lek i madhe xhirohet!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dy milionė euro derdhen nė rrugė
  Nga ardona nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-07-2010, 09:44 AM
 2. Ora zvicerane shitet pėr 4.4 milionė euro
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 06:42 PM
 3. Ferrari unik shitet pėr 1.2 milionė euro
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-11-2009, 10:34 PM
 4. 2.8 milionė euro pėr pastrimin e minave nė Shqipėri
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 06:44 PM
 5. 10 milionė euro pėr “Qemal Stafėn”
  Nga Negativ nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-01-2009, 12:49 AM

Etiketat pėr kėtė Temė