Flamurtari fiton takimin me Madheruellin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Flamurtari fiton takimin me Madheruellin

  Receta Gatimi  Flamurtari ka fituar ndeshjen e pare te Kupes Europa Lige ndaj skocezeve te Madheruellit me rezultatin 1-0. Ka qene nje ndeshje e ekuilibruar ne pjesen e pare, e cila ka perfunduar me rezultatin e bardhe 0-0.
  Me fillimin e se dytes, ne minuten e ‘58 gjyqtari akordon nje 11-metrsh ne favor te skuadres skoceze, e cila pasi shenon arbitri kerkon perseritjen per nje parregullsi.

  Saton kete here nuk arrin te shenoje dhe rezultati mbetet i barabarte. Vetem 10 minuta pas kesaj penalltie, pikerisht ne te ’66, Starati i lene i lire ne zonen kundershtare shenon golin e pare dhe te vetem te takimit.

  Kjo fitore i jep akoma me shume siguri Flamurtarit i cili nese do te arrije te mund Madheruellin pas nje jave ne Skoci, atehere do te kaloje menjehere ne raundin e trete te kesaj veprimtarie.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  bravo flamurtari e nisi mir rikthimin pas 18 vjetesh ne kupat e europes

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nė takimin me Diellin
  Nga Erinaa nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-01-2013, 05:50 PM
 2. Impakti juaj nė takimin e parė
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-07-2011, 06:11 PM
 3. Sherr nė ndeshjen Flamurtari-Skėnderbeu
  Nga labja nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-05-2011, 09:43 AM
 4. Flamurtari, ambasada nuk pajis me viza stafin
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-07-2009, 03:54 PM
 5. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-05-2009, 04:36 PM