Termometri drejt 40 grade Celsius


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Termometri drejt 40 grade Celsius

  Receta Gatimi  Temperaturat do te vazhdojne te rriten edhe gjate javes se ardhshme.

  Metereologet parashikojne nje ulje me 2 deri ne 4 grade ne fundjave dhe nga e hena temperaturat do te rriten serish per te shkuar deri ne 40 grade ne mes te javes.

  I nxehti i ketyre diteve te korrikut, e ben te veshtire qarkullimin e njerezve gjate oreve te pikut pasi lageshtira ne ajer eshte mbi 55%.

  E ndersa nje pjese e madhe e pushuesve kane rendur ne bregdet, nje pjese tjeter e kryeqytetasve ata qe kane mundesi te pakta ekonomike kane zgjedhur liqenin per t’u freksuar.

  Specialistet e Institutit te Shendetit Publik kane kerkuar qe askush te mos futet ne uje pasi mund te kene reaksione te ndryshme ne lekure si pasoje e ndotjes kimike qe pesoi liqeni pak muaj me pare.

  Por keshillat e eksperteve duket se nuk jane perfillur nga shume qytetare te cilet per t’i shpetuar vapes perveluese, jane lare ne liqen.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  obobo dhe plazhi sdo bej efekt

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  duhet te evitojme qendrimin ne diell dhe te pijme sa me shume uje!!!

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Te liqeni i tiranes kam pare dhe une shume veta duke u lare.
  Kjo vapa qe dje mori pak si kot. Nuk dilet nga shtepia paradite.

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Mendoj qe e ka kaluar 40 graden.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  njerez mbushni depozitat me uje dhe mos levizni nga shpia

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  A thua kur do vij ky nxet ktu tek ne more @@@@

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Neser ketej nga ne do jete 42 grade ;(

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gafa e BBC-sė: Moti minus 99 gradė Celsius
  Nga gjendar nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-12-2010, 10:07 AM
 2. Rikthehet vera me te nxehtin 38 grade Celsius
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 03:49 PM
 3. Ari Han, arrati drejt Kinės
  Nga ReniX nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-04-2008, 07:46 PM
 4. I ftohti, sot minus 9 grade Celsius
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-12-2007, 07:47 PM
 5. Taksistė shqiptarė nė Alaskėn e minus 40 gradė C
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-12-2007, 10:27 PM