Tragjedi ne Formula 2, vdes 18 vjecari Surtees


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Tragjedi ne Formula 2, vdes 18 vjecari Surtees

  Receta Gatimi  Tragjedi ne boten e garave motoristike ku 18 vjecari Henry Surtees ka humbur jeten gjate nje gare te kampionatit F2.

  Pasi eshte goditur ne koke nga goma e makines se Jack Clarke ai ka humbur ndjenjat duke u perplasur me muret mbrojtese. Surtees u transferua menjehere ne Royal Hospital te Londres por nuk mundi te mbijetonte.
  Kjo eshte nje drame e madhe ne familjen e John Surtees, i cili eshte i vetmi pilot kampion bote si me makine ashtu edhe me motor. Henry ishte ngjitur ne podium vetem para 25 oresh ne suksesin e tij te pare ne boten e Formula 2. Ashtu si i ati, Henry garoi me motore nga mosha 11 deri ne 16 vjec.
  Ne vitin 2006 ndoqi keshillen e te atit duke e vazhduar karrieren ne Formula BMW, me pas ne Formula Renault, Formula 3 angleze dhe ne vitin 2009 ai u regjistrua ne Formula 2.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  shum pa fat paska qene

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Shume gjynah. Ta humbasesh jeten ne moshen me te bukur, sidomos per te ndjekur enderrat e prinderve.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume gjynah, e pash videon e aksidentit dhe kot fare ka ik.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tragjedi ne Brazil, vdes ne fushe "Pele" i ri
  Nga Erinaa nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-07-2012, 11:37 AM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-06-2012, 06:11 PM
 3. Itali, 80-vjecari seks me 3 femra, vdes nė hotelin e luksit
  Nga olsii nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 01:16 PM
 4. Vjedh objekte ne varreza, vdes 54-vjecari
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-07-2009, 01:00 PM
 5. Korce, sulmohet me thike, vdes 23- vjecari
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 09:40 AM