Ambasada Britanike nuk ka pajisur te gjithe stafin e klubit Flamurtari me viza per ndeshjen e se enjtes.

Vete presidenti i ketij klubi, Shpetim Gjika i kontaktuar ne telefon nga Top Channel konfirmon problemet me dokumentacionin qe i ka nxjerre Ambasada Britanike ne Tirane, duke i perjashtuar 5 antare te stafit, pasi cilesoi si te panevojshem edhe pse ata jane pjestare te klubit dhe figurojne si te tille, sipas Gjikes.
Shqetesimi i drejtueseve te klubit vlonjat eshte publikuar edhe nga e perditshmja britanike “The Sun”, e cila citon deklaraten e presidentit Gjika.
Gjithesesi, pjesa tjeter e klubit eshte pajisur me viza diten e hene pasdite dhe te merkuren ne oren 7 te mengjesit do te nisen per ne Angli, ku do te zhvillojne ndeshjen e kthimit me skuadresn Skoceze te Madheruellit.