FSHF krijon kombetaren U15


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  FSHF krijon kombetaren U15

  Receta Gatimi  Shqiperia per here te pare do te kete ne dispozicion edhe nje kombetare femijesh U15.
  Federata Shqiptare e Futbollit ka menduar per nje seleksionim me te hershem te talenteve te futbollit shqiptar duke krijuar nje hallke te re te zinxhirit te ekipeve perfaqesuese. Seleksionimin e ketyre femijeve ia ka besuar yllit te futbollit shqiptar Sulejman Demollari, ish trajneri i Dinamos, Lushnjes dhe trajneri i fundit shqiptar qe ka drejtuar kombetaren A ne vitin 2002, tashme ngarkohet me detyren e zbulimit te talenteve.
  “Eshte nje ekip qe formohet. Do vine edhe grupe te tjera qe eshte periudha e seleksionimit. Po shoh se ne te gjithe Shqiperine qe ka nje optimizem per tu afruar prane ekipit”, shprehet Demollari.
  Qe prej me shume se nje muaji jane bere grumbullime dhe seleksionime nga te gjitha qytetet e vendit, deri ne perzgjedhjen e 40 lojtareve te cilet do te seleksionohen serish per formimin e nje grupi prej 20 futbollistesh.
  “Ky ekip do t’u sherbeje me shume ekipeve te tjera kombetare. Megjithate eshte kenaqesi edhe te kualifikohesh pasi merr pjese ne lojerat e Singaporit ne gusht te 2010-es”, vijon trajneri.
  Kjo do te jete dhe kombetarja e pare e 15 vjecareve e cila do te marre pjese ne Kampionatin Europian qe do te zhvillohen ne Nion te Zvicres ne vjeshten e ketij viti, ku padyshim ashtu si thote dhe vete Demollari, objektivi kryesor nuk do te mbetet vetem kualifikimi. Shqiperia ne Europianin U15 do te kete ne grup Malin e Zi, San Marinon dhe Lihteshtejni. 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  kjo esht gje shum e mire por gjithe ato qe do marrin pjes te kjo kombetare(perjashtim 3-4 lojtare) do jene me leke e nk do e meritojn formacionin kjo do sjelli me pas rezultate negative per kombetaren , te pakten kshu ka qene dhe esht.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Urime djemeve, por te thuash qe e ndriten me ata over 21 ata te ecin me kete, por mbase del ndonje talent. Nje mundesi me shume per femijet.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Te shofim se si do te dali Shqipria.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Francė, imami krijon xhaminė e levizshme
  Nga ardona nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 04:13 AM
 2. Klubet i kėrkojnė FSHF-sė: Superliga me 16 skuadra!
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 04:53 PM
 3. FSHF dėnon ashpėr dhunėn, por shigjeton edhe policinė
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2009, 10:00 AM
 4. Stop kontrollit ndaj FSHF-sė
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-02-2008, 07:52 PM