Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1

  Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Receta Gatimi

  Ēfarė mendimi keni?

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Pershendetje Altin dhe urime per temen

  Them se esht nje ide jo shume e mire qe djemte martohen me vajza me te mdhaja ne moshe mire po kur bie ne dashuri sdi se cben

  Por duke marre parasysh boten qe jetojme sot nje bote teper materialiste mendoj qe disa martohen edhe per arsye te tjera si p.sh pasuri apo dokumenta per te patur mundesi te jetojne jashte shtetit etj por zakonisht keto lloj lidhjesh nuk zgjasin shume gjate.

  Personalisht sdo martohesha me dike me te vogel se vetja.Mundesisht te jete nja 3-4 vjet me i madh se une por cdo njeri ka preferencat e veta ne lidhje me jeten dhe te ardhmen e tija.

  Ju uroj fat te gjitheve

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Un per vete jam 23 vjec deri para nje muaji kam qeni i lidhur me nje vajze 29 vjece ecila kishte dhe femije 8 vjec nje vajze te mrekullueshme por mua nuk pati asnje problem gjitha shkoi njesoj sikur te ishte 20 vjece kuptohe si gjith ciftet qe kan probleme edhe ne patem por jo probleme ne varesi te moshes. mosha ne mes tone nuk ekzistonte fare.
  prandaj dashuria nuk njef mosh po ama materializmi akoma me keq nuk nje moshe.

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Pershendetje te gjitheve, dhe urime per temen Altin.

  Do te thosha se bashkohem me mendimin e Poligrafistit.
  Per mua nuk ka dhe aq rendesi te madhe mosha, perderisa te dy perputhen ne karakter, dhe e gjejne midis tyre, kane kimi te perbashket dhe e respektojne njeri tjetrin.

  Mund te jete edhe me i madh, dhe te mos keni asgje te perbashket. Atehere cfare roli luajti mosha ne kete rast? Asnje.
  Une kam shume miq e shok qe jane martuar me persona me te vegjel se vetja, dhe kalojne shume mire.

  Po u zbuloj dhe nje sekret... dhe personalisht e kam nje vit me te vogel se vetja

  Bravo te qofte Poligrafist per sinqeritetin dhe qe nuk bere ndonje dallim pse ajo ishte me e madhe, dhe aq me teper qe kishte femije, sepse mentaliteti i shqiptarit dhe ambjenti shoqer dhe familjar qe i rrethon, nuk i lejon te ngrejne raste te tilla (nuk do pajtohesha vecse nese ajo ishte e martuar dhe e tradhetonte me ty )

  Miqesisht Emaus

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  jo Emaus ajo kishte 4 vjet qe ishte divorcuar. spese ne te tilla raste nuk dua te perzihem vete se duhet te mendosh veten sikur dikush te te nderhyje ne jeten tenden ne cift edhe akoma me keq familjare

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Dhe une jam komplet dakord me opinionet e te tjereve, mosha nuk ka rendesi, nese ne mes ka dashuri!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Ne nje lidhje nuk shikohet mosha po karakteri, kur karakteret perputhen nuk mund te vesh re moshen apo diferencen.

 8. #8

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"5707
  Ne nje lidhje nuk shikohet mosha po karakteri, kur karakteret perputhen nuk mund te vesh re moshen apo diferencen.
  Ik me mja ti

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  ri mo urte ti vogelush

 10. #10

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.


 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.


 12. #12

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.


 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Djemte qe martohen me vajza me te mėdha ne moshe.

  mendoj se kur bie ne dashuri njeriu verbohet totalisht. nuk i intereson se cfare moshe ka partneri apo cfare ngjyre e ka lekuren apo cfare feje i perket. shoqa ime e ngushte eshte lidhur me dike te cilet kane 26 vjet diference midis tyre ( ai me i madh se ajo ) ( me fal sepse dola pak nga tema)
  dhe ata jetojne shume mire bashke madje ai do te martohet me te por ajo nuk pranon per momentin. por eshte mentaliteti i shqiptareve ai i cili na pengon te bejme zgjedhjen tone

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  mua sme pelqe vertet se ajo qe eshte me e madhe ne moshe do te shohi si qenushi i saj i preferuar qe mund te luaj sepse e ka pare diellin me pare se ti ,pastaj meshkujt plaken me ngadale dhe me vone dukesh si mami me cunin ,sme pelq fare

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  paj dashuria s'njeh moshe thone, po... Neyse

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  djemt martohen me vajzat me te medha ne moshte ,ka vetem 3 arsye > 1 dashuria nuk njeh moshe 2> pe para 3> per experience sexuale .

 17. #17
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  une do thoja qe patjeter mosha luan nje rol te rendesishem,sepse pas ca kohesh do fillojne debatet mbi te, per kete dhe une jam i sigurte ...

 18. #18
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Nuk eshte se kam ndonje gje kunder ketyre lidhjeve keshtu...por mendoj se nuk eshte normale....

  pse kur egzistojne meshkuj me te medhenje dhe nuk e gjene dot "gjuhen|...keto femra mendojne se mund te gjejne emeruesin e perbashket me nje me te ri?....flas per femrat ne kete rast...se per meshkujt s'di c'te them sinqerisht....ndoshta me kohen te dyja palet e kuptojne se nuk ishte zgjedhja e duhur!...

 19. #19
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ja nje rast per te cilin meriton duartrokitje, per dakortesine mbi temen ....

 20. #20
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ska ndonje gje te keqe (2-3 vjec me e madhe) megjithese nuk eshte normale. Mami im eshte 2 muajshe me e madhe ...hmmm tani me vajt mendja , prandaj ben si me e fort kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Ēdo moshė ėshtė e mirė pėr tė lėnė duhanin
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 01:30 PM
 2. A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
  Nga Kliton nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 09:12 PM
 3. Nė ē’moshė flasin fėmijėt?
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 06:15 PM
 4. A do ta fillonit shkollen ne moshe te madhe
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-12-2010, 08:03 PM
 5. Diplomon nė moshė 94- vjeēare
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 11:52 AM