Sot dita me e nxehte


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Sot dita me e nxehte

  Receta Gatimi  Sot ne vendin tone, temperaturat qe do te regjistroje termometri do te jene me te lartat e kesaj vere. Sipas parashikimit te meteorologeve, dita e sotme do te jete me e nxehta e kesaj jave, kur temperaturat e ajrit do te shenojne 39 grade Celsius.


  Moti do te jete i nxehte dhe i kthjellet, dielli i forte dhe ajri pothuajse “mbytes”. Por nga ana tjeter, sinoptikanet sqarojne se pavaresisht temperaturave te larta qe do te regjistrohen sot ne te gjithe vendin do te kemi edhe nje lajm te mire.
  Ne fundjave, perkatesisht te shtunen dhe te dielen temperaturat do te zbresin me disa grade Celsius, nderkohe qe nisja e javes se re do te jete me e fresket.
  Aktualisht ne vendin tone, temperaturat e regjistruara kane qene teper te larta si pasoje e qarkullimit te rrymave ajrore afrikane. Presioni i ketyre rrymave te nxehta qe ka mbizoteruar ne rajonin tone ka bere qe moti te jete i nxehte, temperaturat e larta dhe rreze shume te forta dielli.

  Nisur nga kjo, Drejtoria e Shendetit Publik, mjeket ne poliklinika keshillojne regjim dhe kujdes per sa i takon shendetit.

  Sot ne diten me te nxehte te veres, te regjistruar deri tani duhet te evitohen daljet pas ores 10:00 te mengjesit deri ne oren 18:00 te pasdites. Moshat e treta, pacientet kronike, femijet e vegjel duhet te bejne kujdes te mos marrin urbanin, te mos dalin nga shtepia ne vapen e madhe. Po ashtu kujdes duhet te tregohet me ambientin, te freskohet, pastrohet, ventilohet.

  Dieta ushqimore duhet te jete e lehte e pasur me lengje, vitamina, fruta dhe perime. Rrobat qe veshim duhet te jene te lehta dhe materiale pambuku. Keshillohet konsumi mesatar i 2 litrave uje ne dite. L.Mixha

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  e paskemi bere mire qe paskemi nejt ne shpi sot

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  siguroni ujin ne shpi dhe rrini se eshte vap

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e Operatori
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po patet hall dhe duhet te dilni, merni nje shishe uje me vete se sot ka qen tmerr.

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Do e ekuilibroje shiu qe do bjere te dielen.
  Megjithese ka qene vertet shume vape.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ishallla bie shi te lutemi si ata ne indi ahhahaha se ate gjen tjeter qe benin ata nuk e bejme dot ne

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  ketei nga une po bije shi

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bledi1 Lexo postimin
  ketei nga une po bije shi
  delego ca shii ketej me poste LoooL se ngordhem......:

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  bije shi se une jame lagur jame deri ne gryke ne uje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. SHBA, viti mė i nxehtė qė prej 1895-ės
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-07-2012, 01:55 PM
 2. 4 Sekrete per nje vere te “nxehte” ...
  Nga erinda nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 09:17 PM
 3. Dashuria me e nxehte e ka Fundin me te ftohte
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 19-04-2012, 01:22 PM
 4. Dita e Premtuar {Dita e Kjametit}
  Nga djal8ove nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2010, 05:15 PM
 5. Temperaturat, nis java me e nxehte
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-07-2009, 04:53 PM