Poezi kushtuar nga zemra ime per TY


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 44
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Poezi kushtuar nga zemra ime per TY

  Receta Gatimi

  Per zemren time

  I heshtur ne cepin e dhomes
  me nji bllok te vogel ne dore
  qendronte e ndonjte pa fjale
  kjo zemra ime e lenduar..!!

  Edhe bllokun e hapa me ngadale
  dicka kerkoja pa kuptime
  me duket se ti je aty
  dhe un te flas me shpirtin time..!!

  Por ti pa pritur me zhdukesh
  dhe as pergjigje nuk me kthen
  dhe un kerkoj faqen tjeter
  noshta aty do te te gjej...

  Aty lexoj dy fjal
  dhe lotet dote si mbaj
  te te them "Te Dua" shum
  dhe te lutem kthehu ne jet.!

  Dikur aty
  kishe shkrujt ti
  tani un bashke me dhimbjen
  e mbaj ne zemer sic me ke then ti..!

  E mbaje aq pran zemres
  shtrrenguare thell ne shpirt
  se ty dua te kthej ne shpirtin time


 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Gjithmone Une dhe Ti  Sonte ndihem vetėm,

  nuk kam gjumė nė sy.

  Shikoj lart nė qiell dhe

  lutem vetėm pėr ty.  Vetėm njė ėnderr,

  vetėm njė dėshirė,

  vetėm njė lutje,

  kam pėr perėndinė......  E di sa mė do,

  aq tė dua edhe unė ty.

  Por largėsia ėshtė shkaktar,

  qė sjemi bashk ne tė dy.  Mos lejo largėsin zemėr,

  tė tė shtyj nė pikllim,

  kur e di se dashuria jone,

  nuk ka pėrfundim.  Mos lejo largėsine,

  tė bėn as te dyshosh,

  se nė jetėn time

  vetem TI do egzistosh! 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  KU PO ME QON DASHURIA IME?

  Ne rrugicat e ngushta,
  Ku shtepite me brryl shtyjne njera-tjetren,
  Ti vrapon pas puthjeve te humbura
  te fA<b>[Censored]</b>SH ne heshtjen deshperimin tend!


  PO TI, KU ISHE DASHURIA IME?

  Ne pyellin pa fund te pishave te blerta,
  ku rete behen bore dhe bora behet re,
  ti nderon gezofin e fjaleve te vjetra
  dhe lehte meson gjuhen e nje zemre te re.

  PO TI, KU SHKON,DASHURIA IME?

  Me ke marre zvarre, si te ishe bishe
  e ne sheshe te medha ulurimash m'ke perplasur
  ma rras ne dore pishtarin dhe me the: Shikome!
  Ne shpirte me fte zjarrin dhe me the: Digju!

  PO KU PO ME CON, DASHURIA IME?

  A do takoj ndeken ne fund te lodhjes,
  apo do t' me thuash lamtumir kur te jemikrejt pran teje.

  Mos kerko te me vertishesh embel gjer ne marramendje,
  e nen tangon e mashtrimit t' me zhysesh ne gremine?
  Po ku do t' me ēosh, dashuria ime? Ku? 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  PUTHJE ME MALL

  Gjendem prane teje, sa lumturi!
  Cdo gje e zeze rikthehet bardhesi,
  fytyra jote embel me buzeqesh,
  mallin e pikelluar e shkrin mes nesh

  Kur te shoh ne sy, lundroj ne mendim,
  kur te prek doren, humbas ne harrim,
  shpejt ti me perqafon fort e pafund,
  do te me flasesh, por fjala smerr kuptim.

  C'rendesi ka, se cdo te thuash,
  te rrembeje, te puthe, te puthe, e dashurruar,
  me zjarrin, me ndjenjen qe vlon ne shpirt,
  sa emebl, e pafund, kjo puthje e brishte!

  Te lumtur te dy ne kete bote jemi ne,
  te zjerrte, te ndritshem, me zemren rrufe,
  te dashuruar, te dashuruar si te marre,
  e embel kjo puthje, e gjithe puthja mall ! 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Nate Me Shi
  Ah sonte ky shi
  e shtojne lotet e mi
  se ty ste kam prane
  te puth,te them nje fjale

  Ah sonte kto re
  yjet i mbuluan
  me kend te kaloj naten
  apo me shiun duke vajtuar

  Perse o perendi
  kerko lote nga une
  apo me fatin tim te hidhur
  ti nuk ngopesh kurr

  Perse o nate e erret
  qiellin e mbulove
  yjet mi rrembeve
  zemren ma shkaterrove

  Cfare te mbaj mend syt e mi
  nje erresir te shkretuar
  apo vetem lotin qe kullon
  dhe doren duke shkruar.
 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  AH AI SYRI YT"


  Syri yt i bukur frymėn mu ma ndali
  nėn tingujt e zemrės
  jeta mė buzėqeshi
  netėt e pagjumė pėrgjithmonė m'i fali
  nė zjarr dashurie
  tė djegur mė deshiroj


  Ai shikimi ėmbėl do jetė i pavdekshėm
  thellė nė zemrėn time
  nga malli e dehur
  syri yt i bukur do jetė i perjetshėm
  diku nė shpirtin tim
  pėrgjithmonė i fshehur...


  Bashkė me syrin tėnd sot ti mė harrove
  si lotė lamtumire
  nė shpirtin tim ngulur
  bashkė me syrin tėnd frymėn ti ma more
  mė le si tė vdekur
  veē me kujtime e lumtur...

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  DY PIKA LOTI...

  Dy pika loti, me rrodhen nga syte Mbi letren qe po shkruaja, me rane Thelle me tronditen, ne shpirte Shpejte, nga letra u thane.

  Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
  Pikat e lotit tim, rane
  U treten me bojen e shkruar
  Ku nje shenje te vogel, lane.

  Pra me boje dhe me lot
  Ti shkruajta ty, keto fjale
  Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
  E ku te kujtoj me shume mall.

  U bene kohe, qe jam larguar
  E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
  Ndoshta, edhe te kam lenduar
  Te lutem, besome se une s'kam faj.

  Kur letren, ti ta marresh
  Lexoje ne vetmi
  Dhe lotet, qe do te derdhesh
  Mos te ti shohe, njeri!!!...


  Jeten time do e mbyll,
  Me dhimbje dhe me brenga,
  Kurre mos me harro,
  Ke qene gjithmone ne zemren time brenda.

  Sa shume kam per te thene,
  Por fjale nuk gjej dot,
  Nuk dua te jetoj me,
  Dua te zhdukem nga kjo bote.

  Te vdes e te fle e qete,
  Ty me mos te te besdis ,
  Zemra ime pac fat ne jete,
  Rrugen time asnjehere mos e nis.

  Ne qofte se te kam merzitur,
  Apo te kam lenduar,
  Te lutem me fal,
  Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

  Kur mos jem me ne kte bote,
  Dhe ti kerkon te me flasesh,
  Gjithmone do jem afer teje,
  Vetem duhet te bertasesh.

  Shko dhe mos pyet per mua,
  harro qe te desha se me nuk te dua,
  ik dhe lej ketu te gjitha kujtimet,
  nuk ti jap lotet e as perqafimet.

  Nuk ta jap shpirtin se se meritove,
  sa me pate ne duar vete me lendove,
  nuk ta jap zemren dhe asgje nga une,
  ndoshta ndonje tjeter do te fal me shume.

  Tani shko ndoshta gjen me mir,
  si dikur do te jesh i lire,
  por kurr me mos gabo,
  mos e the nje zemer e cila te do,
  mos e zhduk nje ndjenje qe ka lind per ty,
  mos lejo te derdhet loti nga nje sy.

  Mos i thuaj ste dua asaj qe te do
  dhe jeten e huaj kurr mos e trazo.

  Shko, ndoshta hjen shpetim,
  ndoshta vjen nje tjeter qe ze vendin tim,
  ndoshta tek ajo dot perjetosh ndjenjen e dashuris,
  ajo do ti jetoj endrrat e mia te ardhmeris.

  Shpresen e jetes sime ajo dot mbaj ne gji,
  une dot mbaj nje emer, ajo dhe nje femi.
  Ajo do te fitoje ty por jo dhe lumturi
  se zoti nuk te fali qe te jesh per dy.

  E nese do jem tretur e sdo jem askund,
  loti im i hershem shpirtin do ta tund,
  zeri im i dridhur veshin sdo ta ler te qete,
  dhe syt do ti verboj fytyra ime e zbehte


 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Kur malli te kete marr,

  une te mos jam aty....

  Mbylli syte dhe me thirre

  se un do te vij aty.

  Kur buzet te jan thare,

  dhe puthja te mungon....

  Hape dritaren dhe lutju hanes

  se puthjen time ajo ta dergon.

  Kur ti ndjehesh ne vetmi,

  dhe zemra te qan....

  Zhytu ne kujtime dhe mua

  do te me kesh pran.... !!!!! 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Me mungon:

  Dhembja ne gjoksin tim
  me rendon shum per ty
  kur malli me buzeqesh,
  dhe ne zemer po me rri.

  Ka zen vend dhe nuk luan dot
  qe me ben syrin me lot!
  qe me dridhet buza e that,
  shpirti digjet flake-flake.

  Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
  me dhembje, mall, e dashuri
  perse zemra nuk gezohet dot,
  perse shpirti rrin n'vetmi.

  Kur ti lexosh keto rreshta
  mendo se jam afer me ty
  te tregojn shkronjat e zeza!
  sa me mungon mua ti..... 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  "Per Ty"

  Te deshiroj cdo te mir ne jeten tende,
  lexoj keto vargjet e mija me vemendje,
  mos ri i vetmuar si nje kohe qe risha un,
  se koha po kalon si Endrat ne gjum.

  Tash gabimin tend qe ke be,e ke kuptuar,
  pa as nje shkak dhe pa as nje arsyje,
  mua me tradhtove dhe nga une je larguar,
  pasi te genjej ty ajo tjetra,don te une me u kthyje.

  Me vjen keq por ndjenja per ty me nuk kam,
  jam e lumtur qe me ty me bashk nuk jam,
  se jeta ime me ty ka qen shum e veshtir,
  tash me vjen mir qe nga ty jam e lir.

  Me vjen keq qe ti them keto Fjal dhe te verteten,
  por ne ate koh me ty,ti ma shkatrove jeten,
  tash po te lutem mos u kthe me shiku mbrapa,
  por vazhdo jeten tende dhe shiko para !!!


 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  pER TY

  Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
  se bukurine tuaj e josh nje njeri
  Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
  se mendjen ta prish dhe nje budalla

  Te jesh i pasur, kot sa je
  parate sot i ke neser si ke
  Te simpatizosh dike,eshte fare kot
  se thua eshte engjell e te del idjot

  Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
  ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
  E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
  nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur..... 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  ''PERSE...???''

  Perse e braktise buzen
  Qe vetem ty te qeshi
  Perse e braktise zemren
  Qe vetem ty te deshi

  Perse e mbushe me lot
  Syrin tim te zi
  Te lutem, me thuaj
  Perse e braktise kete dashuri ...??? 13. #13
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Shume te bukura.

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ketyre po qe i them poezi un

 15. #15
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  TI....TI


  nuk e di cfar ti mendon
  nuk e di nga jeta cfar kerkon
  nuk e di cfar te pelqen
  nuk e di per mua c'ndjen

  gjithsesi dy fjale dua te te them
  se kete peshe ne zemer nuk dua me ta kem
  shume gjera dua te te tregoj
  por kam frike se te lendoj.

  nuk e di keto fjale si do i interpretosh
  ndoshta prej teje do me largosh
  reagimi yt ndoshta edhe do me lendoj
  por zgjedhjen tende do e pranoj.

  nejse, se shume po e zgjas
  dhe percart ndoshta po flas
  po flas shkurt, cfar zemra ndjen
  Ti... ti shume po me pelqen 16. #16
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Nese me don vetem mua eeee

  Qaj para meje dhe vuaj per mua
  perkulu ne gjunj dhe thuaj TE DUA
  preji ato vena mshoi murrit me kok
  betohu se per ty s"egziston tjeter ne bot.

  nese don tme bindesh se veq mua me don
  ne mes te dimrit gjema nje boston
  e sa per datlindje dua dhurat te thjesht
  dua helikopter e jo mercedes.

  Per deshiren time dua te shkosh ne hene
  jo me raket po te ecesh ne kembe
  per te vertetuar se veq mua me don ne jet
  duhet pa anije te londrosh ne det.

  E naten e vitit tri per mua te kendosh
  3 muaj ne vit duhet te agjerosh
  kur te ecesh rruges ta mbash koken posht
  kur ta godasesh shtyllen falje te kerkosh.

  Ne mes te sahares tma gjesh nje det
  ateher do ta kuptosh se per ty jam jet,
  te ma shkruash pa shkronja nje leter
  te betohesh se nuk e don askend tjeter,

  nese mund ti besh te gjitha keto
  eja lajmrohu me vetedeshire
  e mos u vono rezultati i provimt ishte i mir
  per ty jam engjellushja por pak e veshtir.


 17. #17
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Dashuria ime !!!

  Dashuria ime kishte sy...
  Pse ja verbuat ?
  Dashuria ime kishte vesh...
  Pse ja shurdhuat ?
  Dashuria ime kishte ardhmeri...
  Pse ja ndaluat ?
  Dashuria ime ishte e shendosh....
  Pse e lenduat ?
  Dashuria ime ishte e paster....
  Pse e njolloset ?
  Dashuria ime ishte e lire....
  Pse e burgoset ?
  Dashuria ime nuk kishte lot...
  Pse ja sollet ?
  Dashuria ime nuk kishte urrejtje...
  Pse ja mbollet ?
  Dashuria ime donte te jetoj...
  S’lejuat,do ju mallkoj !!!!
  TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
  QE VRAT NJE DASHURI TE VERTETE !!!! 18. #18
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Shume I bukur je ,
  ah te ishe per mua,
  eshte thjeshte nje enderr.
  ti puth buzet tua.

  Jeta kishte vuajtje,
  Jeta kishte nderlikime,
  a valle mund te ndodh,
  ta kesh zemren time.

  Pse je kaq I bukur,
  syte nuk I besoj,
  pse me terheq aq shume ,
  as vet se kuptoj.

  Kujt do tja falesh dashurine,
  kujt do ja dhurosh lumturine,
  kujt do ja dhurosh zemren tende,
  kujt do tja falesh bukurine,

  Zemra e thyer nuk shef pak drite,
  qe ska ka pare as nate as dite.
  Je drite e syve te mi ,
  pse me vrave kaq shume ti ?
 19. #19
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  E di qe ke vuajtur,
  e di qe ke dhimje,
  e di se si eshte,
  e ka perjetuar zemra ime.

  Te lutem mos qaj,
  te lutem mos vuaj,
  ka qene fati jot,
  te vuash per te huaj.

  E di qe zemra nuk riparohet,
  e di dhimbja s’largohet,
  e di qe shpirti ngushellohet .
  por zemra jote nuk rehatohet.

  Mundohu ti japesh vetem gezim ,
  mundohu ti japesh vetes kenaqsi,
  dhe te jesh e sigurte qe pa vuajtje nuk ka lumturi!
 20. #20
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13
  Tani eshte ora dhjete,
  s'me haet vec dua te pi
  konjak, whisky c'fare te jete,
  sa shume me shkaterroi kjo dashuri......
  Tani eshte mesnate,
  ti s'po kujtohesh per mua,
  ndaj une te dergoj serenate,
  ku teksti ka vec fjalen "Te dua".
  Ora kalon i dashur,
  tani me duhet te shpresoj,
  se jam mesuar e vetmuar
  e ne gjume dua te enderroj.
  Se mengjesi do te vij i dashur,
  e nje dite ndoshta do te kem prane,
  ose ne te tjera endera do te jem zhytur,
  por se harroj kurre dashurine e pare,
  Se do te vij serish nje nate,
  e ti do te kujtohesh per mua
  e une serish deshiroj te te kem prane se,
  une te dua i dashur, te dua.
  Por nje dite deshirat do te shuhen,
  se une s'do mundem, ti e di
  se te dua kjo nuk do te thote,
  qe mund te perballoje nje tradheti.
  Se atehere do te jem e martuar,
  ndoshta do te kem dhe femije,
  e s'do mundem te te them te dua,
  s'do mundem i dashur ti e di.....
+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. POEZI KUSHTUAR MESUESES SIME TE HISTORISE
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 09:42 PM
 2. Poezi Kushtuar Njė Tradhtares!
  Nga Bl3R0 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 06:46 PM
 3. Poezi kushtuar Babit....
  Nga Erinaa nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-08-2010, 03:32 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZIA KUSHTUAR LIQENIT
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-12-2008, 04:49 PM

Etiketat pėr kėtė Temė