Afrika teston vaksinen e pare kundra SIDA-s


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Afrika teston vaksinen e pare kundra SIDA-s

  Receta Gatimi  Nje vaksine parandaluese kunder SIDA-s, e para e ketij lloji krijuar posacesrisht per kontinentin afrikan, i cili eshte me i prekur nga kjo semundje, u testua akutualisht tek burrat ne Afriken e Jugut.

  Shume vullnetare e kane bere tashme kete vaksine. Siē thote dhe studjuesja afrikano-jugore, Linda-Gail Bekker, numri i te testuarve do te kape shifren 48.

  Nderkohe shkencetaret po kerkojne rruge te tjera per te luftuar virusin.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po si mund ta lejokan testimin , se i bie te rrezikojn jeten vullnetaret nqs vaksina del e paefekshme.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Dicka e mire kjo per te semuret me SIDA, por te pakten te gjenin ndonje menyre tjeter per ta provuar.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ushtria amerikane teston “armėn lazer” (video)
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-04-2011, 08:57 PM
 2. Apple teston tri modele tė ndryshme pėr iPhone?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-02-2011, 11:35 AM
 3. Debat nė Gjermani pėr vaksinėn e gripit tė derrave
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2009, 08:14 PM
 4. Mjekėt ēekė zbuluan vaksinėn kundėr kancerit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 09:55 PM
 5. Shqipėria nė Afrika e Jugut 2010
  Nga Kampioni99 nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 12:44 PM