Pergjaken rruget, 5 te vdekur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Pergjaken rruget, 5 te vdekur

  Receta Gatimi  Pese persona gjeten vdekjen ne oret e para te mengjesit ne autostraden Tirane- Durres, afer Maminasit. Dy makina jane perfshire ne nje aksident te rende rrugor duke shkaktuar nje tragjedi te rende ne rruge.

  Ende nuk jane te qarta rrethanat e aksidentit, shkaku i perplasjes se makines se pare qe coi me pas ne perplasjen edhe te mjetit tjeter.

  Ajo qe dihet eshte se nje automjet tip Volgsvagen eshte perplasur fort me betonin rreth ores 3 te mengjesit. Perplasja ka qene aq e fuqishme sa 5 personat qe udhetonin ne mjet kane vdekur ne vend.

  Viktimat jane Dolores Skenderaj, 27 vjece, e cila dyshohet se mund te kete qene dhe drejtuesja e automjetit, Haxhire Skenderaj, 60 vjece, mamaja e Dolorezit. Eduard Lekdusha 57 vjec dhe bashkeshortja Lumturi Lekdusha 50 vjec si dhe nje shtetase tjeter, Lindita Limani.

  Ne makinen tjeter kane mbetur te plagosur 3 persona Ilir Bardhi, 18 vjec, Nuel Papuli 19 vjec dhe Elda Mallkutaj 17 vjec, te gjithe nga Tirana.

  Te plagosurit sapo kane marre ndihmen e pare ne spitalin e Durresit jane larguar ne drejtim te Spitalit Ushtarak per nje mjekim me te specializuar dhe behet e ditur se jane ne gjendje te rende shendetesore.

  Nderkaq, nje tjeter aksident i rende ka ndodhur ne mengjes edhe ne Fier, ne vendin e quajtur Qafa e Koshovices. Kater persona jane plagosur pas nje aksidenti rrugor ne kete zone, cka ka sjelle edhe bllokimin per nje kohe te gjate te trafikut rrugor, duke krijuar rradhe ne rruge.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po te tilla rruge jane ne shqiperi pa sinjalistiken dhe esjte shume normale qe munde te beshe aksidente

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  cfar tmerri 5 te vdekur vetem per nje gabim ...

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Vertet tmerr dhe nje fatkeqesi.

 5. #5
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ne cofte se ka cene nje volsvagen i kuq une kam kaluar atje dhe e pashe makinen ne nje karrotrec ishte bere therrime therrime
  sa gjynah

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Serish aksident ne Tirane-Durres, viktima  Serish pergjaket autostrada Tirane-Durres. Dy persona kane humbur jeten dhe pese te tjere jane plagosur ne oret e para te mengjesit te sotem pas nje aksidenti te ndodhur ne kete aks rrugor.


  Sipas policise, nje mjet ka dale nga rruga dhe ka rene ne nje kanal. Shkak per aksidentin mendohet te kete qene konsumimi i alkoolit nga drejtuesi i makines i cili po kthehej me familjaret e tij nga nje dasme.
  Ende nuk dihet identiteti i viktimave.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Neper rruget e Shqiperise...
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 08:16 PM
 2. Nė Detin e Vdekur ka jetė
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:27 AM
 3. Spanjė, horror nė rrugėt e Tenerifes
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-05-2011, 02:48 PM
 4. Moti i keq, probleme me rrugėt dhe me energjinė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2010, 08:29 PM
 5. Dy rrugėt e jetės
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 01:36 PM