Largim i turpshem nga Europa


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Largim i turpshem nga Europa

  Receta Gatimi  Nuk eshte e rralle qe ekipet shqiptare te eleminohen nga kupat e Europes, por gjithnje e me shume klubet shqiptare po mbartin njollen e klubeve te dyshuara, e maces se zeze, pasi konsiderohen klube tregtare.


  Edhe ne kete sezon te kupave te Europes, vendi yne u perfaqesua me 4 skuadra, 1 ne Ligen e Kampioneve, Tirana dhe 3 ne Kupen Europa Lige, Flamurtari, Dinamo dhe Vllaznia. Sa u kualifikuan? Asnje.

  As mund te mendohet qe te kalojme ne grupe por te pakten te luajme, ky pretendim eshte legjitim per kedo sportdashes.

  Por skuadrat tona na treguan realitetin tjeter, luajten 10 ndeshje dhe pesuan 27 gola, duke shenuar vetem 9.

  Dinamo dha sinjalin e pare te turperimit ne Europe, mundet 4-1 nga Lahti ne Finlande dhe fiton ne kryeqytet, por rezultati 2-0 ishte i pamjaftueshem.

  Tirana barazon 1-1 ne “Qemal Stafa” dhe shperfytyrohet e shkaterrohet 4-0 ne Norvegji nga Stabaek, Vllaznia pasi kaloi Sligo Rovers ne turin e pare, as qe guxon te rrezikoje ndaj Rapidit te Vienes, nga i cili peson 8 gola.

  Por goditjen e knockout-it, futbollit shqiptar ia jep nje nder skuadrat me te shkuaren me te famshme ne historine e ndeshjeve nderkombetare, Flamurtari, por qe vetem emrin ka te njetje me Flamurtarin, qe ndali Barcelonen.

  Rikthehej pas 17 vitesh ne kupat e Europes dhe jep nje shenje te mire ne Vlore, fiton 1-0 ndaj Madheruellit.

  Por ne ndeshjen e kthimit mundet 8-1, po po 8-1 ne futboll e jo tennis, duke mbetur serish ne histori ky emer pasi dhe kjo humbje hyn ne histori, si humbja me e thelle e nje klubi shqiptar ne kupat e Europes.

  Ndoshta kane te drejte qe aludojne per shitje ndeshjesh. Prej vitesh tashme gangrena e futbollit boteror jane bastet, ndersa ne jemi me te varferit dhe pse jo me te bindurit ndaj korrupsionit.

  Mediat rumune e shprehin hapur, e perditshmja “Sport” aludon per nje rezultat te fiksuar te Flamurtarit dhe eshte presidenti i Steauas se Bukureshtit Xhixhi Bekali qe do te luaje me Madheruellin, qe shpreh qarte sa here luajne ekipet shqiptare menjehere fillojne dyshimet per lojen qe luajne keto skuadra.

  Sipas kesaj te perditshmeje, kompanite e basteve ne internet kane bllokuar ne momentin e golit te 6 ndeshjen Madheruell-Flamurtari.

  Ky nuk eshte fakt, po baze e ngritjes se dyshimit se mos vertete klubet shqiptare meritojne pseudonimin “tregtari”.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Une besoj qe ky rezultat eshte i mundur sepse skuadrat shqiptare bejne tregti duke shitur ndeshjet. Ndryshe si shpjegohet qe lojtaret shqiptare kur luajne me skuadrat e huaja luajne shume mire.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Hmmm Vallahi Marre bre phaa me hup 8:1 Flamurtarii phaaa @@@
  Ktu po vrehet qe ka diqka cnnccn ne vend se me arrit diqka ma lart kta veq i shesin lojt

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sa te turpshem jeni ??
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 21-05-2013, 11:02 AM
 2. Tevez aludon nė largim nga kombėtarja
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:48 PM
 3. Facebook pėrmirėson lėshimin e turpshėm
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-05-2010, 06:12 PM
 4. Tata Nano Europa
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 11:44 AM