Test psikologjik: Si e perjetoni dashurine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Test psikologjik: Si e perjetoni dashurine

  Receta Gatimi

  Test psikologjik: Si e perjetoni dashurine


  SI E PĖRJETONI DASHURINĖ

  Asnjė njeri nė kėtė planet njėjtė nuk e pėrjeton njėjtė dashurinė. Disa ėndėrrojnė dhe vetėm ėndėrrojnė. Tė tjerėt e dijnė se deri sa largė mund tė shkojnė. Pėrveq kėltyre ka edhe fatalista, pėr tė cilėt jeta dhe dashuria ėshtė aventurė e bukur. Cilės kategori i takoni ju? Nė pėrpjekje pėr tė gjetur pėrgjigjen nė kėtė pyetje, filloni me kėtė test…

  1) Ėndėrroni se dashuria e juaj ėshtė:

  a) intrigante dhe senzuale
  b) tė rrezikshme dhe pasionuese
  c) romantike dhe tė qėndrueshme

  2) Te personat e gjinisė sė kundėrt, e para qė e vėreni ėshtė:

  a) bukuria
  b) siguria
  c) sharmi


  3) Takoheni me dike qė din tė komentoj fatin nė letra. Si do tė veproni?

  a) i lejoni t'jua komentoj fatin tuaj nė letra
  b) jeni tė bindur se ėshtė sharlatan
  c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin nė letra


  4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrėn me:

  a) seks
  b) gjėra praktike
  c) ėndėrra pėr dashuri tė pėrjetshme


  5) Do tė dėshironit qė takimin e parė ta pėrfundoni:

  a) me puthje tė zjarrtė
  b) vetėm duke biseduar
  c) nė kinema


  6) Ardhmėria ėshtė:

  a) e paparashikueshme
  b) mė e mire se e tashmja
  c) me rreziqe


  7) Nuk e duroni:

  a) budallakinė
  b) agresivitetin
  c) tė folurit e kotė


  Do tė dėshironit tė ishit:

  a) romantik
  b) misterioz
  c) ngazėllyes-e


  9) Ngjyra qė ju mė sė shumti e adhuroni ėshtė:

  a) e verdha
  b) e kuqe
  c) e kaltėr e ēeltė


  10) kur i mbyllni sytė mendoni nė:

  a) punėn tuaj
  b) partnerin
  c) nė njė shkretirė tė vetmuar


  TABELA E REZULTATEVE
  . 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3
  b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
  c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1

  Prej 10-16 pikė:

  Ėndėrrimtar. Tė ėndėrruarit pėr ju ėshtė dēka pa tė cilėn nuk mund tė jetoni. Jeni tejet romantic dhe shpesh mbylleni nė botėn tuaj fantastike. Idetė mbi dashurinė janė shumė large realitetit, dhe e gjithė kjo pėr arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do tė ket sukses. Kur mendoni pėr personin e caktuar, e idealizoni atė dhe gjithēka qė shihni para syve ėshtė nė frymėn e ndjenjave. Lehtė bėheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinė e pėrhershme. Por koha e pėrrallave, tashmė e sa kohė ka kaluar!

  Prej 17-23 pikė:

  Fatalist. Sipas jush dashuria nuk ėshtė e pėrbėrė nga idetė e mėdha, por vetėm nga emocionet. Ato ju shpiejnė nėpėr jetė, ju udhėzojnė dhe ju japin kėnaqėsi. Jeta ėshtė aventurė e bukur dhe gjithnjė nga ajo merrni anėt positive tė saj. Ju mire e dini se pėrmbushja e dėshirave nuk varet vetėm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumė durim pritni dashurinė e jetės suaj. Keni mjaftė aftėsi dhe imagjinatė pėr t’i nxitur ėndėrrat tuaja.

  Prej 24-30 pikė:

  Realist. Keni aftėsi tė analizoni, tė kuptoni shumēka dhe tė dini se ku i keni kufijtė. Kjo ju bėnė person realist. Gjithnjė kacafyteni me probleme, ndėrsa ėndrrat ju shėrbejnė tė i pėrmbushni disa dėshira tė vogla. Pėr ju dashuria ėshtė shumė e rėndėsishme, por qė ajo ėshtė vetėm njė pjesė e jetės. Problemet i zgjidhni pa pritje tė mėdha. Ju jetoni nė tė tashmen. Ėndrrat tuaja mund tė plotėsohen, ngase nuk ėndėrroni asnjėherė pėr personat e paarritshme

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ME doli Fataliste

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  17 pik mora...hmmmm 85% e vertet

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  spo e kuptoj

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  un 18 pik mora ... hmmmmm mir

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dy fjale per dashurine!
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 05-04-2013, 06:42 PM
 2. Per dashurinė
  Nga Shaban Cakolli nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-04-2013, 09:07 PM
 3. Test psikologjik. E shkuara,e sotmja e ardhmja !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-05-2012, 10:53 PM
 4. Poezi per dashurine
  Nga PinkPrincess nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 07-05-2012, 08:54 AM
 5. 15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 08:49 PM