Sekreti i dashurise se perjetshme?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Sekreti i dashurise se perjetshme?

  Receta Gatimi  Kur jemi te dashuruar, mendojme gjate gjithe kohes vetem partnerin, e deshirojme deri ne deshperim dhe nuk e mendojme dot jeten pa te.

  Te dashuruarit kerkojne nje bashkim te trupit dhe shpirtit. Tregojne dhe rijetojne sebashku jetet, identifikohen dhe plazmohen njeri me tjetrin, duke deshiruar te njejtat gjera dhe duke ndertuar projekte te perbashketa per te ardhmen.

  Ajo lloj euforie, pasioni i nisjes se nje raporti dashurie eshte fantastik. Megjithate nuk shpjegohet shkencerisht se perse pasioni dhe deshira e vazhdueshme per partnerin, deshira erotike madje, ne disa raste vazhdon per vite e vite, madje ndodh qe edhe te rritet.

  Dashuria zgjat, nese ka nje vazhdimesi kerkimi ndaj partnerit dhe qellimit per ta zbuluar ate sa me mire. Sa me afer shkon drejt zbulimit te mistereve te nje individi, aq me larg je ndaj pergjigjes se sakte. Keshtu rilind deshira per partnerin. Dashuria eshte shume e bukur, kur humbet dhe rigjehesh perseri me partnerin tend.

  Nuk eshte nje gjendje statike, eshte plot me dallge, si deti, si drita...

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  kjo me shum qenka si tip poezie per dashurin

 3. #3
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  E bukur kjo.
  Gjithmon duhet te kerkosh me teper.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Dashuria, sekreti per nje jete te lumtur
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 09:28 PM
 3. Zbulohet sekreti i jetėgjatėsisė
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-06-2011, 08:53 PM
 4. Sekreti qėndron te pantallonat
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-05-2011, 07:15 PM
 5. Sekreti i kenaqesise seksuale tek femrat
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2009, 07:31 PM