Martesat brenda gjinise, feja kunder


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Martesat brenda gjinise, feja kunder

  Receta Gatimi


  Komunitetet fetare kundershtojne me force nismen ligjore te qeverise per lejimin e marteses mes sekseve te njejta, duke e quajtur ate nje ves te papranueshem dhe te demshem per shoqerine.
  “Martesa eshte bashkim i sekseve te ndryshme dhe nuk eshte e pranueshme qe te behet mes homoseksualeve”, thote monsinjor George Frendo.

  Edhe imami i Xhamise se Tabakeve, Elvic Naci thote se ky akt shihet si nje mekat i madh, ndaj parlamentaret nuk duhet te behen pjese e ketij drafti.

  Madje Monsinjor Frendo shkon me tej dhe parlajmeron se ligjerimi i martesave gay, perben nje kercenim te madh per familjen.

  “Ne rast se sot lejohen martesat mes homoseksualeve, ne te ardhmen do te kerkohet adoptimi i femijeve, gje qe do te coje ne shkaterrimin e familjeve. Sot duhet te luftojme kunder divorceve dhe jo te lejojme martesa te tilla”, tha Monsinjor Ftendo.

  Qeveria e justifikoi miratimin e ligjit per martesat ne gjini si nje nga kriteret qe duhet permbushur per antaresimin e vendit ne Bashkimin Europian, por kjo teze hidhet poshte nga perfaqesues te komunitetit mysliman.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  shum te drejte kane qe nuk e pranojn kete lloj martese, sepse me kete po prishim nje rregull qe nuk e kemi vendosur vete por qe na esht dhene i gatshem me krijimin e tokes

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  po eshte normale...ajo qe nuk eshte normale jan ketoj soj martesash,,,,,,,,na i shpifen....

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Mendoj qe nuk ka arsye qe feja te jete kunder. Nese ata i kane te qarta tashme prirjet e tyre seksuale, nuk ka asgje qe te mund te ua ndryshoje.
  Te pakten te kene mundesi te kene te njejtat privilegje si njerezit e tjere.

 5. #5
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Nuk eshte normale kjo, por qe njerzit e kan bere normale ateher eshte tjeter gje kjo,,,, a po e shef asnje fe nuk po e pranojka kete eeeeeeeeeeee. (Europa te jep nje te mire e nje te keqe hehe)

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Europa don te na veje sa kushte qe as vete nuk i kan ose zbatojn,si martesa mes sekseve te njejta,se kuptoj por per mendimin tim nuk duhet te miratohet nje ligj i till.

 7. #7
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga girl08 Lexo postimin
  Mendoj qe nuk ka arsye qe feja te jete kunder. Nese ata i kane te qarta tashme prirjet e tyre seksuale, nuk ka asgje qe te mund te ua ndryshoje.
  Te pakten te kene mundesi te kene te njejtat privilegje si njerezit e tjere.

  Per mendimin tim jo.
  Nqs ata martohen ligjerisht ata kane te drejte dhe te adaptojne nje femije dhe cfare kulture edukate mund ti japi nje familje e tille nje femije????
  Pastaj ne te gjithe Europen vetem 5 vende e kan pranuar kete ligj dhe ne pernjehere gati.

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  puuuuuu sa inat i kam keta une

  un dua ti vras fare keta

  dhe per sa i perket ligjit eshte nje gje e keq un jam ne nje mendim me erlindin

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e zhejoti
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  shume mire bejne qe e kundershtojne

 10. #10
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erlindi Lexo postimin
  Per mendimin tim jo.
  Nqs ata martohen ligjerisht ata kane te drejte dhe te adaptojne nje femije dhe cfare kulture edukate mund ti japi nje familje e tille nje femije????
  Pastaj ne te gjithe Europen vetem 5 vende e kan pranuar kete ligj dhe ne pernjehere gati.
  Une njoh shume raste qe martesa eshte bere me heteroseksuale, nderkohe qe njeri prej tyre eshte homoseksual dhe jane me femije.
  Nuk e kuptoj pse ne kete rast mos te funsionoje shprehja: "Perpara ligjit jemi te gjithe te barabarte"

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga girl08 Lexo postimin
  Une njoh shume raste qe martesa eshte bere me heteroseksuale, nderkohe qe njeri prej tyre eshte homoseksual dhe jane me femije.
  Nuk e kuptoj pse ne kete rast mos te funsionoje shprehja: "Perpara ligjit jemi te gjithe te barabarte"
  sepse ligji esht per njerez normal, kurse homosexualet jane te semure dhe si te tille duhet te privohen nga disa avantazhe te jetes normale sidomos tani qe esht vertetuar qe homosexualet mund te ndikojn te persona normale dhe mund tia "ngjisin" semundjen.

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e zhejoti
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jam kunder ketyre martesave.Shume shtete nuk e lejojne,nuk e kuptoj perse Shqiperia
  aprovon nje ligj te tille qe shume shqiptare nuk jane dakort

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si mendoni per martesat me shkuesi/mbleseri?
  Nga Nerti nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 13-06-2013, 10:22 PM
 2. Kujtesa ėshtė e gjinisė …femėrore
  Nga EMAUS nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2010, 11:04 PM
 3. Feja v.s. Krishterimit!
  Nga konti nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-09-2009, 01:07 PM
 4. Martesat per “letra”???
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:08 PM
 5. Facebook prish martesat
  Nga aurel nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 10:21 PM