Indi, vjehrra mund ta rrahe nusen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Indi, vjehrra mund ta rrahe nusen

  Receta Gatimi  Sipas gjykates nje vjehrre mund t'i jape nuses rroba te perdorura, mund ta rrahe, mund t'i rimarre dhuratat e marteses, sepse ajo eshte nene dhe e gjithe kjo sjellje sherben per ta edukuar.


  Nje vjehrre qe rreh nusen, nuk mund te ndeshkohet ne akuzen e dhunes.

  Keshtu vendosi Gjykata e Larte Indiane.

  Madje, sipas gjykates nje vjehrre mund t'i jape nuses rroba te perdorura, mund ta rrahe, mund t'i rimarre dhuratat e marteses, sepse ajo eshte nene dhe e gjithe kjo sjellje sherben per ta edukuar.

  Vendimi erdhi pasi nje nuse hodhi ne gjyq vjehrren e saj per dhunen e ushtruar.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Shume ligj absurd.
  Vjehrra nuk duhet te kete asnje nga keto te drejta qe gjykata i ka bere te ligjshme.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  kjo ndodh dhe ne shqiperi e jo me ne indi

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  kjo ndodh dhe ne shqiperi e jo me ne indi
  ktu ke ne vjehrres i jep nje dore dhe burri

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  kjo ndodh dhe ne shqiperi e jo me ne indi
  [B]kulklla me vjen keq por ne cilen shqipri e ke fjalen???

  jemi ne vitin 2009 dhe ne shqiperi mos i eksagjironi shum gjerat o njerez......

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  nje fotoksin vjerres e bie rehat.. ose ose lagi pak kembet e e veji tela korenti...i ra infrakt.ca budalliqesh qe nigjohen.

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smart Lexo postimin
  [B]kulklla me vjen keq por ne cilen shqipri e ke fjalen???

  jemi ne vitin 2009 dhe ne shqiperi mos i eksagjironi shum gjerat o njerez......
  ke sa te duash neper fshatra te thella o ne malesi qe rrihen nga vjerra e kunatat.. me shumic..

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  shume i cuditshem ai ligji ne indi.........nuk egzistojne te drejtat e njeriut

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Kot se miratojn dhe ligjin dhe po ta vrasi fare ta vdesi me nje fjale ska gje,se per ta edukuar e ka bere.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smart Lexo postimin
  [B]kulklla me vjen keq por ne cilen shqipri e ke fjalen???

  jemi ne vitin 2009 dhe ne shqiperi mos i eksagjironi shum gjerat o njerez......
  smart mos u habit, se ne shqiperi vetem 10% respektojne te drejtat e njeriut, dhe sidomos ndaj gruas, e aq me teper ndaj nuses se re. Lexo gazetat ne nuk me beson mua.

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  keto lloj gjerash ce te grindet nusja me vjerren ndodhin ne te gjith boten e jo vetem ne shqipri.
  un habitem vetem pse e krahasoni me shqiperine, se ka gjera shum me te keqija ce ndodhin ne vende tjera dhe ne shqipri nuk ndodhin ndonjeher.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dhėndri Rreh Keq Nusen Nė Dasėm, Pasi I Ofendoi Tezen
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 11:01 PM
 2. Vret nusen e djalit se i lindi vajze..!
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 02:01 PM
 3. E-maili i vjehrrės pėr nusen e ardhshme
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-07-2011, 06:44 PM
 4. Shkolla ne Indi
  Nga tony65 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-01-2010, 06:33 PM
 5. Rregulloni dhembet ne Indi!
  Nga tony65 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 01:16 PM