Vrasesi i femrave “rrefehet” online


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Vrasesi i femrave “rrefehet” online

  Receta Gatimi  George Sodini, autori i vrasjes se tre femrave ne nje palester ne Pittsburgh te Amerikes ka lene nje video rrefyese ne faqen e tij te internetit ku shpjegon shkaqet dhe motivet qe e cuan ne marrjen e vendimit mizor.

  Kishte nisur pergatitjet per kryerjen e aktit qe ne muajn nentor te 2008, por dicka i kishte shkuar ters dhe e kishte anulluar, me pas riprovon gjithcka ne 6 janar.

  “Ora eshte 8:45 e mbremjes. Kisha frike! Mora pistoletat e mbushura, kisha gjithcka gati, por ne fund thashe. Dreq! Femrat jane kaq te bukura, madje nuk duken as njerezore dhe as qe me hedhin syte mua”, nis video e vetefilmuar nga Sodini.

  Duket se ai kishte planifikuar gjithcka me imtesi dhe mbi te gjitha i ka lene “trashegimi” me video ne faqen e tij te internetit ne nje rrefim te pazakonte.

  “Ishte nje njeri i vetmuar, nuk kishte asnje mik, asnje vizite”, tregojne fqinjet e tij.

  Blogu i tij ne internet do te kthehet ne “mikun” e tij me te mire te cilit do ti rrefehet per gjithcka, edhe per planin e tragjedise se ndodhur disa dite me pare.

  “Jam shume mizor, i vetmuar dhe i inatosur. Kam degjuar se vetem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes gjenden rreth 30 milion femra dhe asnjera prej tyre nuk deshiron te qendroje me mua. Nese do kisha nen kontroll jeten time do te isha me shume i lumtur”, vazhdon me tej 48 vjecari ne videon.

  Kur befas nga endrrat per jeten e tij, hidhet ne realitet, kur tregon shtepine e tij,“e kam blere ne vitin 1996”.

  “Une e kam te lehte te fsheh emocionet por duhet te ndryshoj, mos t’i fsheh me” pershkruan sjelljen e vet Sodini.

  “Nuk kam nje te dashur qe nga viti 1984, nuk dal ne nje takim me nje femer qe nga maji i 2008 dhe nuk kam kryer marredhenie seksuale qe prej moshes 19 vjecare”, vazhdon videon e tij killeri.

  “Eshte e thjeshte, nuk u pelqej vajzave edhe pse jam nje mashkull me paraqitje te pelqyeshme. Nuk mund te bej asgje. Problemi me i madh qendron tek marredheniet me “miqte” e mi. Nuk jam ne gjendje te arrij ate qe dua ne asnje fushe. Gjithcka mbetet e pandryshueshme pavaresisht perpjekjeve qe bej une”, thuhet ne nje video te xhiruar diten e djele.

  Dhe ja ku mberrijme ne fundin e parapergatitur, “jeta jone e perjetshme nuk varet nga puna jone, Jezusi ka paguar per te gjitha mekatet tona dhe nese do te gjeni keto filmime, mos u merakosni, publikojne sepse une do te jem i vdekur".

  Ndoshta kjo eshte edhe pergjigja qe kerkojne hetuesit, sepse nuk ishte rastesi qe te gjitha viktimat nuk kishin lidhje me vrasesin madje ato as qe e njihnin ate. Gjeja e vetme qe kishin te perbashket ishte se ato ishin qe te gjitha femra, sa te deshiruara aq edhe te urryera.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kto lloj njerezish per mendimin tim jan te semure

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Keto persona jane te cmendur. Te shkretat femra qe kane rene pre e tij.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Kto njerez padyshim qe jane te semure...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-07-2013, 01:39 AM
 2. Vrasesi bie ne dashuri me femren qe do ekzekutonte
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 09:38 AM
 3. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-07-2011, 07:41 PM
 4. Televizori (vrasėsi i levizjes)
  Nga mentor1993 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 10:49 PM
 5. Masakra, rrefehet nena e vrasesit.
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2007, 06:01 PM