Receta Gatimi

Vrasesi i femrave “rrefehet” online


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Vrasesi i femrave “rrefehet” online



    George Sodini, autori i vrasjes se tre femrave ne nje palester ne Pittsburgh te Amerikes ka lene nje video rrefyese ne faqen e tij te internetit ku shpjegon shkaqet dhe motivet qe e cuan ne marrjen e vendimit mizor.

    Kishte nisur pergatitjet per kryerjen e aktit qe ne muajn nentor te 2008, por dicka i kishte shkuar ters dhe e kishte anulluar, me pas riprovon gjithcka ne 6 janar.

    “Ora eshte 8:45 e mbremjes. Kisha frike! Mora pistoletat e mbushura, kisha gjithcka gati, por ne fund thashe. Dreq! Femrat jane kaq te bukura, madje nuk duken as njerezore dhe as qe me hedhin syte mua”, nis video e vetefilmuar nga Sodini.

    Duket se ai kishte planifikuar gjithcka me imtesi dhe mbi te gjitha i ka lene “trashegimi” me video ne faqen e tij te internetit ne nje rrefim te pazakonte.

    “Ishte nje njeri i vetmuar, nuk kishte asnje mik, asnje vizite”, tregojne fqinjet e tij.

    Blogu i tij ne internet do te kthehet ne “mikun” e tij me te mire te cilit do ti rrefehet per gjithcka, edhe per planin e tragjedise se ndodhur disa dite me pare.

    “Jam shume mizor, i vetmuar dhe i inatosur. Kam degjuar se vetem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes gjenden rreth 30 milion femra dhe asnjera prej tyre nuk deshiron te qendroje me mua. Nese do kisha nen kontroll jeten time do te isha me shume i lumtur”, vazhdon me tej 48 vjecari ne videon.

    Kur befas nga endrrat per jeten e tij, hidhet ne realitet, kur tregon shtepine e tij,“e kam blere ne vitin 1996”.

    “Une e kam te lehte te fsheh emocionet por duhet te ndryshoj, mos t’i fsheh me” pershkruan sjelljen e vet Sodini.

    “Nuk kam nje te dashur qe nga viti 1984, nuk dal ne nje takim me nje femer qe nga maji i 2008 dhe nuk kam kryer marredhenie seksuale qe prej moshes 19 vjecare”, vazhdon videon e tij killeri.

    “Eshte e thjeshte, nuk u pelqej vajzave edhe pse jam nje mashkull me paraqitje te pelqyeshme. Nuk mund te bej asgje. Problemi me i madh qendron tek marredheniet me “miqte” e mi. Nuk jam ne gjendje te arrij ate qe dua ne asnje fushe. Gjithcka mbetet e pandryshueshme pavaresisht perpjekjeve qe bej une”, thuhet ne nje video te xhiruar diten e djele.

    Dhe ja ku mberrijme ne fundin e parapergatitur, “jeta jone e perjetshme nuk varet nga puna jone, Jezusi ka paguar per te gjitha mekatet tona dhe nese do te gjeni keto filmime, mos u merakosni, publikojne sepse une do te jem i vdekur".

    Ndoshta kjo eshte edhe pergjigja qe kerkojne hetuesit, sepse nuk ishte rastesi qe te gjitha viktimat nuk kishin lidhje me vrasesin madje ato as qe e njihnin ate. Gjeja e vetme qe kishin te perbashket ishte se ato ishin qe te gjitha femra, sa te deshiruara aq edhe te urryera.

  2. #2
    Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Postime
    522
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    17
    kto lloj njerezish per mendimin tim jan te semure

  3. #3
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Keto persona jane te cmendur. Te shkretat femra qe kane rene pre e tij.

  4. #4
    i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Postime
    281
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Kto njerez padyshim qe jane te semure...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 26-07-2013, 01:39 AM
  2. Vrasesi bie ne dashuri me femren qe do ekzekutonte
    Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 15-10-2011, 09:38 AM
  3. Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 18-07-2011, 07:41 PM
  4. Televizori (vrasėsi i levizjes)
    Nga mentor1993 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-11-2010, 10:49 PM
  5. Masakra, rrefehet nena e vrasesit.
    Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-11-2007, 06:01 PM