Australi, hyn ne zgjedhje edhe Partia e Seksit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Australi, hyn ne zgjedhje edhe Partia e Seksit

  Receta Gatimi  Komisioni elektoral ka njohur zyrtarisht partinė e themeluar disa muaj mė pare, qė nga tani do tė ndajė bashkė me partitė e tjera tė drejtėn pėr tė marrė fonde shtetėrore pėr fushatat elektorale


  Nė zgjedhjet e ardhshme politike, qytetarėt australianė do tė gjejnė nė skeda simbolin e njė partie tė re: Partia e Seksit. Komisioni elektoral i vendit ka njohur zyrtarisht partinė e themeluar disa muaj mė pare, qė nga tani do tė ndajė bashkė me partitė e tjera tė drejtėn pėr tė marrė fonde shtetėrore pėr fushatat elektorale. Udhėheqėsja e partisė ėshtė Fiona Patten, themeluese nė vitin 1992 e lobit “Eros Foundation”, qė komercializon material pornografik. “Njė nga arsyet pėr tė cilėn e kemi krijar kėtė parti ėshtė dėshira pėr t’i dhėnė jetė njė dialogu pozitiv mbi temat e seksit – ka deklaruar Patten -, pėr tė luftuar vizionin negativ mbi kėtė argument, i pėrhapur nė pjesėn mė tė madhe tė politikanėve e partive”. Patten e ka cilėsuar veten tė kualifikuar mirė pėr tė drejtuar partinė e re. “Kam pasur disa pėrvoja nė fushėn e industrisė sė seksit – ka deklaruar gjatė ceremonisė sė themelimit -. Jam interesuar gjithmonė pėr seks gjatė tė gjithė jetės dhe falėnderoj prindėrit e mi pėr kėtė”.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Duhet me shku per ne i vizit ne Australi tani...

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po ne programin e elektoral ca do premtoj kjo parti , uje drita dhe sex 24 ore?!

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Te falenderosh familjen per te tilla gjera, vetem kete kam degjuar.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me fund na u dha leja te bejme zgjedhje te ndershme
  Nga aliu nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-09-2012, 03:30 PM
 2. Edhe gratė e vuajnė varėsinė ndaj seksit
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-10-2011, 09:10 PM
 3. Shi peshqish nė Australi
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-03-2010, 11:48 AM
 4. Tė dielėn zgjedhje tė pjesshme nė Shqipėri
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 08:59 PM
 5. Futet ne parlamentin grek partia ekstremiste Laos...
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-09-2007, 10:33 PM