Njė i shumėkėrkuar pėr vrasje nga policia ėshtė vėnė nė prangat e policisė sot nė Fier. Forcat speciale tė RENEA kanė vėnė nė pranga shtetasin Selami Hasani, 43 vjeē lindur e banues nė Fier, i dėnuar nga Gjykata e Krimeve tė Rėnda me 25 vjet burg pėr dy vrasje tė kryera nė vitin 2004.
Selami Hasani mori nė mungesė dėnimin pėr vrasje. RENEA nė banesėn e Hasanit gjeti dhe sekuestroi ne cilėsinė e provės materiale dy pistoleta. Operacioni pėr kapjen e Hasanit u zhvillua pas muaj tė tėrė pėrgjimesh, ku policia u sigurua pėr vendndodhjen e saktė tė tij.

Selami Hasani konsiderohej njė ndėr personat e rrezikshėm nė Fier pėr lidhjet qė ka patur me tė fortin tjetėr fierak Arben Isufaj i njohur ndryshe si Ben Qimja, e mė pas pėr konfliktet me tė, pas prishjes sė pazareve.

Hasani u dėnua me 25 vjet burg pėr vrasjen e nipit tė Ben Qimes, Julian Isufi dhe e njė kampisti, ky i fundit mbeti i vrarė rastėsisht gjatė njė shkėmbimi armėsh nė Fier mes bandės sė Hasanit dhe Isufajve.